En iyi Netflix Animeleri

Netflix Anime Dizileri

Merhaba. Netflix platformuna her geçen gün yeni animeler ekleniyor bizde bunların arasından en iyi Netflix animeleri‘ni sizler için derledik.

Her zevke göre içerik bulunan online yayın platformu Netflix her geçen gün birçok anime serisini içerikleri arasına eklemeye devam ediyor. Sürekli genişleyen Netflix anime arşivi arasında tavsiye ettiğimiz bize göre en iyi Netflix animeleri listemizi aşağıda bulacaksınız.

En iyi Netflix Animeleri

En iyi Netflix Animeleri listemiz IMDB sıralamasına göre hazırlanmıştır.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Netflix Anime Dizileri

IMDB : 9.0

En iyi Netflix animeleri listemiz ilk olarak Fullmetal Alchemist: Brotherhood ile başlayalım.

Ana karakterlerimiz Edward ve Alphonse Elric adlı iki kardeş. Her şey bu iki kardeşin ölen annelerini canlandırmak istemesiyle başlıyor. 3 temel yasaktan biri olan insan dönüştürmeyi başaramadıkları gibi simyanın bire bir takas kuralınca Alphonse’nun bedeni Edward’ında sol bacağı alınıyor.

One Punch Man

Netflix Anime Dizileri

IMDB :8.9

Bu seri cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor.

Violet Evergarden

Netflix Anime Dizileri

IMDB :8.5

Oto anı oyuncakları, kişilerin konuşmalarını ve duygularını kaydetmesi gereken mekanik oyuncaklardır. İlk olarak Dr. Orlando’nun eşini mutlu etmek için yaptığı bu oyuncaklar, çalışma mekanizması öğrenildikten sonra şirketler tarafından halka satılır. Zamanla çeşitli gruplar otomatik anı oyuncaklarına askeri operasyonlarda kullanılabilecek fonksiyonlar da yükler. İşte Violet Evergarden da bu oyuncaklardan birisidir. Büyüleyici güzelliğiyle Violet, hızla en popüler oto anı oyuncağı haline gelir.

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai

Netflix Anime Dizileri

IMDB :8.3

Jinta Yadomi’nin liderleri olduğu 6 çok yakın çocukluk arkadaşı, gruptan biri olan Meiko Honma(Menma)’nın ölmesiyle dağılır. Jinta, Menma’yı ölmeden önce kırmış fakat özür dileyememiştir. 10 yıl sonrasında herkes farklı bir hayat sürerken Jinta Yadomi de içine kapanık asosyal biri olmuştur.

The Disastrous Life of Saiki K

Netflix Anime Dizileri

IMDB :8.2

En iyi Netflix animeleri listemizdeki bu yapımda, Kahramanımız Saiki Kusuo telekinezi, telepati ve bunların yanında daha bir çok süper güç sahibidir. Her ne kadar göze çok güzel gözüksede kahramanımız Saiki Kusuo için süper güçler çokta artı özellik katan şeyler değil. Kahramanımız Saiki Kusuo bu sinir bozucu süper güçlerine rağmen sıradan bir hayat sürmeye çalışmaktadır.

Castlevania

Netflix Anime Dizileri

IMDB :8.1

En iyi Netflix animeleri listemizde bulunan ve klasik video oyunu serisinden esinlenen Castlevania, Doğu Avrupa’yı Vlad Dracula Tepe’nin elinde yok olmaktan kurtarmaya çalışan, gözden düşmüş Belmont klanının hayatta kalan son üyesinin maceralarını konu alan bir karanlık ortaçağ fantezisi.

Aggretsuko

Netflix Anime Dizileri

IMDB :8.1

Hayalini kurduğu şirketin muhasebe bölümünde çalışan kırmızı panda Retsuko, 25 yaşındadır ve öz güveni de oldukça düşüktür. Onun hikayesi iş hayatında kadın olmanın tüm zorluklarını yaşarken modern köleliği de açıkça göstermektedir. Cinsiyetçi patronu ve çıkarcı iş arkadaşları hayatını giderek zorlaştırırken sosyal hayatı neredeyse kaybolmuş durumdadır.

Sword Art Online

Netflix Anime Dizileri

IMDB :7.7

2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online, bir VRMMORPG (Virtual Reality Massive Multiplayer Online Role-Playing Game) oyunudur. Oyuna başa takılan bir alet aracılığıyla bağlanılır. Oyuncular oyunda, Nerve Gear adı verilmiş bir teknoloji kullanarak gerçek dünyadan kopup kendilerini oyunun içinde buldukları, sanki başka bir dünyaya ışınlanmış gibi oyunun içinde saatlerce kendilerini kaybederler.

Ajin

Netflix Anime Dizileri

IMDB :7.7

Tam adıyla Ajin: Demi – Human, orijinalinde üçleme film serisinden oluşmaktadı.

Ajin’in geçtiği zaman diliminden on yedi sene önce ilk ölümsüz asker Afrika’da ortaya çıkmıştır. Daha doğrusu bu asker öldüğü zaman birkaç saniye sonra tekrar dirilmeye başlar. Savaştığı cepheler tarafından “Tanrı Asker” olarak anılmaya başlayan bu kişinin varlığı çok geçmeden dünyaya yayılır ve Amerikan hükümeti işin içine girerek askeri bayıltarak ele geçirir.

Devilman: Crybaby

Netflix Anime Dizileri

IMDB :7.6

Akira Fudo, en yakın arkadaşı Ryo Asuka’dan iblislerin tekrar dirilip dünyayı insanlardan almak için geri döndüğünü öğrenir. Dünyayı iblislerin istilasından kurtarmanın tek yolu ise onların doğaüstü güçlerini kullanmaktır. Ryo, Akira’ya onlarla iş birliği yapmayı önerir. Akira kötülüğe karşı savaşmak için bir iblisle birleşir ve kendisini bir Devilman’e dönüştürür. Akira artık iblis bedenine ve bir insan kalbine sahiptir. Kuralsız bir savaş onu beklemektedir.

B: The Beginning

Netflix Anime Dizileri

IMDB :7.3

En iyi Netflix animeleri listemizdeki son yapım olan, B: The Beginning Production IG tarafından üretilen ve Kazuto Nakazawa ve Yokshiki Yamakawa tarafından yönetilen orijinal bir anime dizisidir.

İleri teknolojinin kullanıldığı bir dünyada Cremona’nın takımaş ülkesinde suç ve eylem oranı artmaya başlıyor. Koku bu olayların kahramanıdır. Keith ise, RIS’in (Royal Investigation Service) efsanevi araştırmacısı olarak çalışmaktadır. Seri katil Killer B ve bir suç zinciri tarafından kuşatılan şehirde çeşitli karakterler yaşıyor. Killer B’nin cinayetlerine tekrar başlamasının ardından Keith görevine geri döner. Gizemli genç Koku’nun hedef m yoksa yandaş mı olduğu ise belirsizliğini korumaktadır.

En iyi Netflix animeleri listemiz burada sona erdi.

[geo-post id=”2447″]

Bir cevap yazın