En İyi Natalie Portman Filmleri

En İyi Natalie Portman Filmleri

Sade ve duru güzelliğinin yanı sıra mükemmel oyunculuğu ile sinema dünyasının en iyi oyuncuları arasında yer alan Natalie Portman hayranları için en iyi Natalie Portman filmleri listemizi hazırladık.

Asıl adı Natali Herşlag olan Natalie Portman, 9 Haziran 1981 tarihinde İsrail, Jerusalem (Kudüs)’de ailenin tek çocuğu olarak dünyay gelmiştir.

Sinema kariyerine ilk adımı modellik sayesinde olmuştur.Syosset’te bir pizza salonunda revlon ajansın bir çalışanı tarafından 12 yaşındayken keşfedilmiştir. Portman Luc Besson filmi Leon‘da başrol oynadı. Bu rol Portman için şöhret basamaklarının ilk dev adımı oldu denilebilir.

2005 yılında Closer filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Oscarı aday gösterildi ve aynı dalda Altın Küre ödülünü aldı.

En İyi Natalie Portman Filmleri

Başarılı oyunculuğu ve güzelliği ile ünlüler dünyasının en çok bilinen isimlerinden birisi olan Natalie Portman, kariyer hayatına birçok başarılı yapım sığdırmayı başarmıştır. Farklı kategorilerde çekilmiş olan Natalie Portman filmleri, oyuncunun başarısını kanıtlamaktadır.

En iyi Natalie Portman filmleri listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Léon: The Professional / Sevginin Gücü

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı8.6

Oyuncular:Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman

Mathilda, New York’ta yaşayan ailesi dağılmış 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen Mathilda için en değerli varlığı küçük kardeşidir. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise olaydan kılpayı kurtulur ve Leon’un kaldığı daireye saklanır. Leon ise çok soğukkanlı bir katildir. Ancak Mathilda’ya karşı içten bir sevgi besler ve ona kol kanat gerer. Aslında babalık, arkadaşlık gibi kavramlar ona çok yabancıdır.

V for Vendetta

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı8.2

Oyuncular: Hugo Weaving, Natalie Portman, Rupert Graves

2020 yılının İngilteresin de, ürettiği ilaçları test etmek için tutuklu insanları kobay olarak kullanıp hayatlarıyla oynayan baskıcı hükümetin deneklerinden biri olan V, İlacın yan etkisiyle vücudu direnç kazanır ve tutsaklıktan kurtulur.

Kurtuldukan sonra bütün hayatını, hükümeti yok etmeye adayan V, bu yolda halkı’da yanına almak için hükümetin yönetiminde olan TV kanalını basıp, canlı yayında, hükümetin pis işlerini alenen anlatır, gelecek 5 kasımda İngiliz Parlamento Sarayını havaya uçuracağını söyler ve 5 kasımdaki bu şölene tüm ingiliz halkının gelmesini ister.

Heat / Büyük Hesaplaşma

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı 8.2

Oyuncular: Al Pacino, Robert De Niro, Val Kilmer, Natalie Portman

Neil McCauley, usta bir hırsızdır. En iyilerinden sayılmasının sırrı, tehlikeyi hissettiğinde hiçbir bağı olmadan kaçabiliyor olmasıdır. Kendisi gibi profesyonellerden oluşturduğu ekibiyle en zorlu işlerden bile başarıyla çıkabilmektedir. Peşinde olan Dedektif Vincent Hanna bile McCauley’i hayranlıkla izlemektedir. Onu yakalamak dedektif için bir saplantı haline gelmiştir, özel yaşamını bile bu uğurda feda etmeyi göze almıştır. Çetenin son ve en büyük soygun planı, bu iki ezeli rakibi karşı karşıya getirecektir.

Black Swan / Siyah Kuğu

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı: 8.0

Oyuncular : Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel

Bir balerinin hikayesini anlatan psikolojik bir drama/gerilim filmi olan Siyah Kuğu’nun öyküsü şu şekilde.

New York’ta yaşayan Nina genç ve yetenekli bir balerindir. Hayatının tamamını kapsayan dans en büyük tutkusu, yaşam amacıdır. Nina, eski bir balerin olan ve kızına sürekli dans konusunda hırs aşılayan annesi ile birlikte kalıyordur. Kuğu Gölü balesini sahneye koyan bale yönetmeni Thomas Leroy, yeni sezonda Beyaz Kuğu’yu canlandıran baş balerini değiştirmeye karar ve ilk terci olarak da Nina’yı görür.

Balenin saf ve zarif Beyaz Kuğu ile şehvetin temsilcisi Siyah Kuğuyu aynı anda canlandırabilecek birine ihtiyacı vardır. Fakat Nina’yı bekleyen bir yeni bir rakip vardır, ve o da Leroy’u etkilemeyi başarmıştır. Nina Beyaz Kuğu rolüne her ne kadar uysa da Lily de Siyah Kuğu’nun tam karşılığıdır.

Dans hocası (Vincent Cassel) tarafından limitlerini aşması için zorlanan ve baştan çıkarıcı bir dansçı (Mila Kunis) ile rekabete giren Nina’nın gerçeklik algısı zamanla kaymaya başlar ve bu durum, onu içinden çıkılmaz bir kabusa sürükler.

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith / Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı: 7.6

Oyuncular: Hayden Christensen, Natalie Portman, Ewan McGregor

Galaksi üç yıl süren yorucu ve yıpratıcı savaşın ardından yeni geleceğini beklemektedir. Anakin Skywalker ve Obi Wan Kenobi droidlere ve onların arkasındaki şeytani komutan General Grievous’a karşı açtıkları savaş sayesinde birer kahraman ilan edilmişlerdir. Anakin ve evli olduğunu herkesten gizlediği karısı Padme Amidala uzun aylardır savaşın ayırdığı iki sevgilidir. Amidala’nın hamile olduğunu öğrenen Anakin sevgili eşini görmek için geri döner.

Fakat rüyalarında Amidala’nın çocuğunu doğururken ölümle yüz yüze kalacağını görmektedir…O seçilmiş olandır ve daha önce de rüyalarında gördükleri gerçekleşmiştir. Anakin karısını ve çocuğunu kurtarmak için herşeyi yapmaya hazırdır. Bu düşünce onu gücün karanlık tarafına yönlendirir. Ve bir seçim yapmak zorunda bırakır…

Garden State / Eve Dönüş

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı: 7.5

Oyuncular: Zach Braff, Peter Sarsgaard, Natalie Portman

Andrew Largeman, çok da başarılı olmayan televizyon kariyerinde tutunmaya çalışan bir aktördür. Hayatı boyunca hep kendisinin üstünde baskı kurmuş ve bir şekilde onun düşüncelerini etkilemiş olan psikiyatrist babası, tekerlekli sandalyeye mahkum olan annesinin durumuna onun sebep olduğuna Andrew’ı inandırmıştır.

Bir gün annesinin ölüm haberini alan Andrew, 9 yıldan sonra evine geri döner. Oldukça değişmiş olarak bulduğu kasabasına uyum sağlamaya çalışan Andrew, bu sırada kendisinin tam zıttı karakterde deli dolu bir kızla, Sam ile tanışır. Sam, Andrew’ın yıllardır kendini kapadığı kutudan çıkmasını sağlayacak ve uzun süredir göz ardı ettiği gerçeklerle yüzleşmesini sağlayacaktır.

Closer / Daha Yaklaş

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı: 7.3

Oyuncular: Natalie Portman, Jude Law, Clive Owen

Dan, ölüm ilanları yazarak hayatını kazanan, fakat yazarlık hedefi olan genç bir gazetecidir. Bir kaza sonucu tanıştığı Amerikalı Alice, genç adamın ilham perisi olur. Alice’in hayatından yola çıkarak yazdığı kitap baskıya hazırlanırken, kapak fotoğrafı için gittiği fotoğrafçı Anna’ya aşık olur. Yeni boşanmış olan Anna, Dan’in ilgisini karşılıksız bırakır ve Dan sayesinde tanıştığı doktor Larry ile evlenir.

Fakat Anna ve Dan arasındaki elektriklenme, ikisinin de sevdiklerini aldatmasına sebep olacaktır. Bu kaçamakların ortaya çıkması ise dörtlünün hayatlarını alt üst eder.

Beautiful Girls / Harika Kızlar

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı7.2

Oyuncular: Matt Dillon, Timothy Hutton, Noah Emmerich, Natalie Portman

Liseden mezun oluşlarından yıllar sonra bir araya gelen güzel piyano çalmasıyla ünlü Willie,kızların gözdesi Tommy,onun sevgilisi Sharon ve onun aşkı Darian ile eski okul arkadaşları,o günlerdeki gibi çılgın bir parti düzenlerler.Bu parti boyunca birbirlerine öğütler vermeye çalışırken,işin içine güzel kızlar girince eski dostluklar ve yeni arkadaşlıklar bir kenara itilir.

Uzun süredir iple çekilen bu güzel parti birden hiç de hoş olmayan mücadelelerin sergilendiği,adeta bir kız kapmaca oyununa dönüşür.tabii işin içinde hala o günlerdeki gibi gençlik duyguları yüzünden birbirinden komik olaylar yaşanmaya başlanır.

Thor

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı: 7.0

Oyuncular: Chris Hemsworth, Anthony Hopkins, Natalie Portman

Destansı THOR macerası, günümüz dünyasındaki Marvel Evreni’nden, Asgard’ın mistik gerçekliğine kadar uzanıyor. Hikayenin merkezinde, düşüncesiz tavırları antik bir savaşı tekrar başlatan güçlü ama kibirli savaşçı Yüce Thor var.

Sonuç olarak Thor, Dünya’ya sürgün ediliyor ve insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılıyor. Kendi dünyasının en tehlikeli kötü adamı en karanlık güçlerini Dünya’yı istila etmek için yollayınca Thor, gerçek bir kahraman olmak için nelerin gerektiğini öğreniyor.

Jackie

En İyi Natalie Portman Filmleri

IMDB Puanı6.7

Oyuncular: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig

ABD ve dünya tarihini yakından etkileyen olayda John F. Kennedy, ülkesinde ailesiyle yaptığı bir geçiş sırasında bir muhalif tarafından suikasta uğrar. Uzun zamandır planları yapılmasına rağmen istihbaratın ıskaladığı bu suikast girişiminde John F. Kennedy olay yerinde hayatını kaybederken güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu ailesi herhangi bir sorun yaşamadan olay yerinden uzaklaşır.

Olayın ardından first lady Jacqueline Kennedy ve ailesi, Başkan Kennedy’nin ardından özel hayatında ve diplomatik alandaki boşluğu doldurmakla yükümlüdür. Her ne kadar Başkan Kennedy’nin yardımcıları ve çeşitli siyasi figürlerin yardımını alsa da Jackie, tüm bu olaylarla uğraşmakta iken ailesinin ve kendisinin psikolojisini de güçlü tutmak durumundadır.

Bir cevap yazın