1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Motosiklet Filmleri

En iyi Motosiklet Filmleri

En iyi Motosiklet Filmleri

En iyi motosiklet filmleri yazımızda, motosiklet tutkunları için içinde motosiklet olup motosiklet hikayesi anlatan yada bir motosiklet modeliyle özdeşleşen motor filmlerini listeledik.

Motosiklet icat edildiği günden bu güne yarışlarıyla, yeni modelleriyle ve teknolojisiyle gündemde olan bir araçtır. Hemen her konuya el atan film endüstrisi de motosiklete ilgi göstermiş ve günümüze kadar birçok farklı tarzda motosiklet içerikli filmler çekmiş, bazı filmlerde de motosikletlere büyük roller vermiştir.

Motosiklete olan bir tutkunuz varsa bu filmleri izlemekten keyif duyacağınızı düşünüyoruz.

En iyi Motosiklet Filmleri

Motosiklet tutkunları için filmler listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Diarios de motocicleta / Motosiklet Günlüğü

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 7.8

Oyuncular: Gael García Bernal, Rodrigo De la Serna, Mía Maestro

‘’Che’’ Guevara, 1950’lerde henüz 23 yaşında toy bir tıp öğrencisiyken en yakın arkadaşı Alberto Granado’yla birlikte motosiklet üzerinde uzun bir Güney Amerika turuna çıkar. Başlangıçta Granado’nun 30. yaş gününü heyecan verici bir macerayla renklendirmekten başka niyeti yoktur iki arkadaşın. Ancak bu yolculuk sırasında şahit oldukları insanlık gerçeği, iki gencin hayatla ilgili bütün düşüncelerinin yeniden şekillenmesine etki eder.

The World’s Fastest Indian / Efsane Adam

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 7.8

Oyuncular: Anthony Hopkins, Diane Ladd, Iain Rea

Yaşamı boyunca klasik Indian motorsikletini mükemmelleştimeye çalışan Burt, dünyanın bir ucundan Utah’taki Bonneville tuz çöllerine motorunu denemek için yola çıkar. Gençlik hayallerinin kaybolmasına izin vermeyen bir adam

Easy Rider / Özgürlüğün Bedeli

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 7.4

Oyuncular: Peter Fonda, Dennis Hopper, Jack Nicholson

Motosiklet tutkunları için bir diğer filmimizdeEasy Reader…

Filmde, uyuşturucu satarak kazandıkları parayı Amerika’da harcamaya karar veren iki hippinin ‘özgür’ olabilme ve geleneksel yapıyı zedeleyip kendi bakış açıların aktarma çabaları anlatılmaktadır.

One Week / Son Yolculuk

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 7.1

Oyuncular: Joshua Jackson, Peter Spence, Marc Strange

Ben Tyler’a (Joshua Jackson) kanser teşhisi konmuştur. Kanser bir hayli ilerlemiştir ve genç adam hemen terapiye başlasa bile hayatta kalma şansı pek yoktur. Son günlerini hastanede geçirmek istemeyen Ben, her şeyi bırakır, antika bir motosiklet satın alır ve Kanada’yı Toronto’dan başlayıp Vancouver adasına motorsikletle geçeceği uzun bir yolculuğa başlar. Bu yolculuğa kendini ve hayatın anlamını aramak için çıkan Ben, yolda ülkesini ve kendi hayatını bu kadar eşsiz kılan birçok şey keşfedecektir…

Premium Rush / Acil Teslimat

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 6.5

Oyuncular: Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Dania Ramirez

8.000.000 aceleci New York’lu, hız yapan otomobiller, trafikte çılgınca akmaya devam eden taksiler ve açık kapılar… İşte New York’un en zeki, en atik bisikletli kuryesi karşınızda…

Wilee isminde ki genç kurye Amerika’nın zorlu iş ortamında bisikletiyle oradan oraya savrulurken kimse ne kadar zor bir iş yaptığının farkında değildir. Fixie model bisikletiyle, frensiz ve süper hafif olması nedeniyle çok hızlı giden bu aletle New York sokaklarında her gün hayatını riske atmaktadır. Ancak Wille hayatı her zaman sınırın son noktasında yaşamayı tercih eden biridir ve bu işten keyif almıyor da değildir. Ama bir gün taşıması gereken bir zarf başına büyük bir bela açacaktır…

Mammuth  / Mamut

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 6.1

Oyuncular: Gérard Depardieu, Yolande Moreau, Isabelle Adjani

Serge, yıllardır çalıştığını düşünerek emekli olmaya karar verir. Ancak eski işverenleri bazı evrakları beyan etmedikleri için emekli olamaz. Eşinin de isteği üzerine Serge, Mammuth marka motorsikletine binerek eksik evrakların peşine düşer. Bu yolculuk sırasında eski arkadaşlarını,hayaletleri ve tuhaf insanları görecektir…

Harley Davidson and the Marlboro Man / Harley Davidson Ve Marlboro Adam

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 6.0

Oyuncular: Mickey Rourke, Don Johnson, Chelsea Field

: Sıkı motorcu Harley (Mickey Rourke) ve en az onun kadar zorlu kovboy arkadaşı Marlboro (Don Johnson), bir bankanın, eski dostlarının barını yıkmaya çalıştığını öğrenirler. Bu fırsatçı bankaya, haddini bildirmek için tehlikeli bir plan yaparlar. Ve tabi ki, işler hiç de planladıkları gibi gitmeyecektir..

Wild Hogs  / Çılgın Motorcular

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 5.9

Oyuncular: Tim Allen, Martin Lawrence, John Travolta

Stresli işlerinden ve ailevi sorumluluklardan iyice bunalan dört kafadar, uçsuz bucaksız Amerika’yı keşfetmenin getireceği tarifsiz özgürlük duygusunu bir an önce tatmak için sabırsızlanmaktadır. Ancak motosiklet selesi yerine rahat koltuklara alışkın olduklarından, hayatlarının bu en büyük macerasında tahmin ettiklerinden çok daha farklı bir dünyayla karşılaşırlar.

Biker boyz / Hız Çetesi

En iyi Motosiklet Filmleri

IMDB 4.6

Oyuncular:Laurence Fishburne, Derek Luke, Orlando Jones

Cali’nin Kralı lakabıyla tanınan Manuel Galloway, gündüzleri avukatlık, iş adamlığı gibi konumlarda gömlek, gravat tarzı bir yaşam süren, geceleri ise kasklarını takıp motorlarına binen, Afrika kökenlilerin ağırlıkta olduğu cool bir motorsiklet kulübüne liderlik yapmaktadır.

Yaklaşmakta olan şampiyona Kralın adamlarını harekete geçirir..

Filmde Smoke Suzuki GSX 1300 R Hayabusa Kid ise Suzuki GSX R 750 kullanıyor. Ayrıca Yamaha YZF R1, Ducati 996S ve Kawasaki ZX12R filmde öne çıkan motosikletler.

Motosiklet tutkunları için En iyi motosiklet filmleri yazımız şimdilik burada sone erdi. Yazıya En iyi motosiklet filmlerini eklemeye devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap