1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Meteor Filmleri

En iyi Meteor Filmleri

En iyi Meteor Filmleri

En iyi Meteor filmleri listemizde Dünyaya çarparak Dünyanın ve insanlığın sonunu getirecek göktaşı, meteor temalı filmlere yer vereceğiz.

Gezegenler arasında dolaşan taş parçalarından her birine meteor denilir. Daha genel bir ifadeyle; uzaydan Dünya üzerine düşen maddeler, kısacası ‘dünya dışı’ maddelerdir.

Dünyanın sonunu getirebilecek meteor, göktaşı gibi cisimlerin çarpması sinemada kullanılan temalardır. Sizinde bu tür filmlere ilginiz varsa en iyi meteor filmleri listemizden seçerek izleyebilirsiniz.

Armageddon

IMDB: 6.6

Yapım: 1998

Yönetmen: Michael Bay

Oyuncular: Bruce Willis , Billy Bob Thornton , Ben Affleck , Liv Tyler , Will Patton , Steve Buscemi

New York’a zarar veren ufak meteor parçalarından sonra NASA dünyaya hızla yaklaşmakta olan büyük bir meteor tespit eder. Teksas büyüklüğündeki bu meteoru zararsız hale getirmek için bir plan yapılır. Meteora ulaşılacak ve 800 ft derinliğinde bir kazı yapılarak merkezine nükleer patlayıcı yerleştirilecek. İşin başına konunun uzmanı Harry Stamper getirilir. Harry 10 gün gibi kısa bir zamanda astronotları eğitemeyeceğini söyler ve göreve kendi ekibini dahil eder. Plan başarılı olursa meteor ikiye ayrılacak ve dünyanın iki yanından, zarar vermeden geçip uzaklaşacaktır

Deep Impact

Derin Darbe

IMDB: 6.2

Yapım: 1998

Yönetmen: Mimi Leder

Oyuncular: Robert Duvall , Téa Leoni , Elijah Wood , Vanessa Redgrave , Morgan Freeman , Maximilian Schell

Küçük Leo Beidermann’ın teleskopuyla çektiği bir fotoğraf tüm Dünyayı ayağa kaldırır. Fotoğrafta bir kuyruklu yıldızın hızla Dünyaya yaklaşmakta olduğu görülmektedir. Harekete geçen bilim adamları hemen bir uzay aracının kuyruklu yıldıza gidip, yaklaşmakta olan tehlikeyi bertaraf etmesi gerektiğini söylerler. Aracı komuta edecek olan kişi emekliye ayrılmış eski astronotlardan Spurgeon Keeney olacaktır. Dünyanın sonu yaklaşmakta ve tüm insanlık çaresizce beklemektedir. Zamana karşı verilen mücadele, insanların mutlak ölüme karşı verdiği tepkiler yanında önemini yitirmektedir.

2012

IMDB: 5.8

Yapım: 2009

Yönetmen: Roland Emmerich

Oyuncular: John Cusack , Amanda Peet , Chiwetel Ejiofor , Thandie Newton , Oliver Platt , Tom McCarthy , Woody Harrelson

Tarihte daha önce hiçbir kültürde, farklı dinde ve bilim insanları ile devletler arasında bir yıl bu kadar belirgin bir şekilde önem taşımamıştır. “2012”, dünyanın sonunu getiren global bir felâketin ardından, kurtulanların kahramanca mücadelelerini anlatan destansı bir macera.

Tres días

Üçüncü Gün

IMDB: 6.1

Yapım: 2008

Yönetmen: F. Javier Gutiérrez

Oyuncular:  Víctor Clavijo, Mariana Cordero, Eduard Fernández

Dev bir meteor Dünya’ya çarpmak üzere… Gezegene umutsuzluk ve kaos hakim… Ve küçük bir kasaba olan Laguna’nın sakinleri, dehşet içinde haberleri takip etmekte… Kahramanımız Ale yeryüzünde kalan bu son günlerini, içerek ve müzik dinleyerek geçirmeye karar verir. Ama aniden beliren Lucio adlı garip, rahatsız edici bir yabancı, tüm planlarını alt üst eder. Çünkü yeğenlerini bu şüpheli adamdan korumak zorundadır…

The Day the Earth Stood Still

Dünyanın Durduğu Gün

IMDB: 5.5

Yapım: 2008

Yönetmen: Scott Derrickson

Oyuncular: Keanu Reeves , Jennifer Connelly , Kathy Bates , Jaden Smith , John Cleese , Jon Hamm ,

1951 yapımı bir bilimkurgu klasiği olan The Day the Earth Stood Still’in yeniden yapımı olan filmde, ünlü bilimci Dr. Helen Benson (Jennifer Connelly) kendisini, insanlığı dünyanın beklediği krize karşı uyarmak için gelen uzaylı Klaatu (Keanu Reeves) yüzyüze bulur.Helen’in kontrolü dışındaki bir takım güç merciileri Klaatu’ya düşman gözüyle bakarlar ve dünya liderleriyle temasa geçmesini önlerler. Helen ve üvey oğlu Jacob (Jaden Smith) da Klaatu’nun “Dünya dostu” bir uzaylı olmasının ölümcül sonuçlar da verebileceğini farkederler.

Yorum Yap

Yorum Yap