1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Marvel Filmleri

En iyi Marvel Filmleri

Marvel Filmleri listesi

Marvel evrenine her geçen yıl yeni filmler ekleniyor. Makalemizde Marvel filmleri izleme listesi oluşturarak en iyi Marvel filmlerini bir araya getirdik.

Yayınladığı çizgi romanlar ile tüm dünya genelinde büyük bir okuyucu kitlesi bulunan Marvel, sinema filmleri ile de sinema salonlarında hatırı sayılır gişe başarıları elde ediyor.

Marvel evernine bir çok yeni film eklendi. En iyi Marvel filmleri listemizde IMDB puanı yüksek Marvel filmlerini sizlere sunacağız.

X-Men, Iron Man, Captain America, Thor, Fantastic Four, Avengers…  İşte Marvel evreninin en iyi filmleri.

The Avengers

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Yenilmezler

IMDB: 8.1

Yapım: 2012

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Evans , Mark Ruffalo , Chris Hemsworth , Scarlett Johansson

En iyi Marvel filmleri listemizde ilk sıraya The Avangers’i yerleştirdik.

Shield adıyla tanınan uluslararası barış örgütünün başındaki isim Nick Fury, tüm dünyanın güvenliğine karşı büyük bir tehdit oluşturan düşmanla karşı karşıya kalır.Fury, dünyayı yaklaşan bu felaketten kurtarmak için en cesur ve en ‘süper’ kahramanlardan oluşan bir ekip kurmak zorundadır…

Guardians of the Galaxy

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Galaksinin Koruyucuları

IMDB: 8.1

Yapım: 2014

Oyuncular: Chris Pratt , Zoe Saldana , Dave Bautista , Vin Diesel , Bradley Cooper

Kendisine Star-Lord lakabını takan maceracı Peter Quill, esrarengiz bir küreyi çalınca güçlü, hırslı ve ihtiraslı bir kötü adam olan Ronan’la başı derde girer. Ronan’ın tek amacı küreyi ele geçirmektir ve bu hayali tüm evreni tehdit altına alabilir. Quill, ondan kurtulmak isterken bir anda kendisini birbiriyle hiçbir ilgisi olmayan uyumsuz bir ekibin içerisinde bulur; tehlikeyi yok etmek isteyen Star-Lord, silahlı bir rakun olan Roket, Rakun’un yoldaşı olan ağaç kılıklı Groot, ölümcül yeşil kadın Gamora ve gözünü intikam hırsı bürümüş Yokedici Drax ile işbirliği içerisine girer. Galaksinin Koruyucuları olarak anılan bu beşli, evren için gerçekten tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşindeki düşmanlarına karşı ne yapacaktır?

Logan

Marvel Filmleri listesi

IMDB: 8.1

Yapım: 2017

Oyuncular: Hugh Jackman , Patrick Stewart , Dafne Keen , Boyd Holbrook

Yakın gelecekte yaşlanmış ve yorgun olan Wolverine ve Professor X, Meksika sınırında saklanmaktadır. Fakat Logan’ın dünyadan gizlenmesi ve mirası, karanlık güçler tarafından takip edilen genç bir mutant geldiğinde sona erer. Şimdi Wolverine’de genç bir kadın klonunu Nathanial Essex’in liderliğindeki kötü bir organizasyondan korumalıdır.

Deadpool

Marvel Filmleri listesi

IMDB: 8.0

Yapım: 2016

Oyuncular: Ryan Reynolds , Morena Baccarin , Ed Skrein , T.J. Miller , Gina Carano

Eski bir özel kuvvetler görevlisi olan Wade Wilson (Ryan Reynolds) ordudan ayrıldıktan sonra kendi çöplüğünde, kendi kurallarına göre takılan, kötünün iyisi bir adamdır. Hayatına yeni giren Vanessa ile harika bir uyumu varken, bir şeylerin tam da yolunda gittiğini düşünürken, kanser olduğu gerçeğiyle yüz yüze kalır. Sevdiği kadını bu acılı süreci izlemekten kurtarmak için onu terk eden Wade, kendisine tedavi umudu sunan bir bilimsel projeye katılır. Fakat bu proje sadece bir ‘yan etki’ olarak kansere tedavi olacaktır. Asıl amaç birtakım DNA’ları tetiklemektir. Akla gelmeyecek acılara göğüs geren Wade, her şey sona erdiğinde üstün yeteneklere sahip olur. Fakat tüm bu özellikleriyle tek bir amacı vardır: Ajax “Francis”ten intikam almak!

Iron Man

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Demir Adam

IMDB: 7.9

Yapım: 2008

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Terrence Howard , Jeff Bridges , Gwyneth Paltrow

En iyi Marvel filmleri listemizde bulunan “Iron Man – Demir Adam” karakterinin, çizgi roman tutkunlarıyla ilk tanışması 1962 yılında oldu. Kısa sürede geniş kitlelerin severek okuduğu çizgi romana dönüşen “Iron Man – Demir Adam”da Çin ordusu için silah yaratmak zorunda bırakılan milyoner sanayici Tony Stark, istemeden yaptığı bu çalışma sırasında kendisi için de gizlice zırh üretiyordu. Böylece Çinliler’in kontrolünden çıkarak onları durdurabileceğine inanıyordu. Çin’den kaçıp ABD’ye geri döndüğünde tehlikeli bir komplonun varlığını keşfedince durdurabilmek için de Demir Adam’a dönüşüyordu.

Captain America : Civil War

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı :Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı

IMDB: 7.8

Yapım: 2016

Oyuncular: Chris Evans , Robert Downey Jr. , Scarlett Johansson , Sebastian Stan

Marvel evreninin “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” fiminde Steve Rogers’ı, insanlığı savunma yolunda görevlerine devam eden Yenilmez’lerin yenilenmiş ekibinin öncüsü olarak görüyoruz. Yenilmezler’in dahil olduğu bir olay kötü sonuçlanınca, siyasi güçler Yenilmezler’in bir otorite tarafından izlediği ve yönlendirildiği bir sistem kurulması için baskı yaparlar. Bu vaziyet Yenilmezler’in fikir ayrılığına düşerek iki gruba ayrılmasına kapı aralar. Bunlardan biri Steve Rogers’ın önderliğinde, Yenilmezler’in devlet baskısı olmaksızın özgür bir biçimde insanlığı savunmaya devam etmesini müdafaa eden grup, diğer tarafta ise Tony Stark’ın şaşırtıcı bir biçimde devlet kontrolünü ve müdahalesini destekleyen ikinci gruptur. Akula.36

Captain America: The Winter Soldier

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Kaptan Amerika : Kış Askeri

IMDB: 7.8

Yapım: 2014

Oyuncular: Chris Evans , Scarlett Johansson , Samuel L. Jackson , Robert Redford

 “Kaptan Amerika: İlk Yenilmez” seyircileri Marvel çizgi evrenin ilk yıllarına götürmüştü. Yenilmez kahramanımız günümüzde geçen bir devam filmiyle geri dönüyor. Steve Rogers, Nick Fury ve gizli SHIELD örgütü ile işbirliğini koruyarak modern dünyaya ayak uydurmaya çalışıyor. Devam filminde öykü bu sefer sosyalist dönem Rusya’sına uzanıyor. SSCB döneminde özel kuvvetler içerisinde yetiştirilen ve Winter Soldier (Kış Askeri) adı verilen bir adam aslında tam bir ölüm makinasıdır. Rusya tarafından donmuş bir gölde bulunur ve önüne çıkan her şeyi yerle bir etmeye kararlıdır. Kaptan Amerika yanına Falcon’u ve Kara Dul’u da alarak güç birliği yapar ve soğuk diyarlardan gelen bu düşmana karşı büyük bir mücadeleye girer.

Guardians of the Galaxy Vol.2

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Galaksinin Koruyucuları 2

IMDB: 7.7

Yapım: 2017

Oyuncular: Chris Pratt , Zoe Saldana , Dave Bautista , Vin Diesel , Bradley Cooper

En iyi Marvel filmleri listemizdeki “Galaksinin Koruyucuları 2” filminde ekip uzayın uzak noktalarına yolculuklar ederken bir yandan da galaksiyi korumak adına farklı maceralara atılıyor. Koruyucular, artık aileleri haline gelen ekipte birbirlerini düşmanlara karşı korumak için savaşırken, Starlord olan Peter Quill’in gizemli geçmişinin sırları da çözülmeye başlıyor.

X-Men: First Class

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : X-Men: Birinci Sınıf

IMDB: 7.7

Yapım: 2011

Oyuncular: James McAvoy , Michael Fassbender , Jennifer Lawrence , Kevin Bacon

X-MEN Birinci Sınıf, X-Men serilerinin kökenine iniyor ve dünyada çapındaki olayların ardındaki gizemli hikâyeyi açığa çıkarıyor. Mutantlar dünyaya ayak basmadan ve Charles Xavier ile Erik Lehnsherr, Profesör X ve Magneto isimlerini almadan önce, güçlerini henüz keşfeen iki gençtiler. En kötü karakterler olmalarının yanısıra, biribirlerinin en iyi arkadaşıydılar da; diğer Mutantlarla (kimi bildiğimiz, kimi yeni eklenen) işbirliği yapar, nükleer Mahşer’i önlemeye çalışırlardı. Süre zarfında aralarında ölümüze bir düşmanlık yeşerdi ve Magneto’nun Birliği ile Profesör X’in X-Men’i arasında daimi bir savaşa dönüştü…

Doctor Strange

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Doktor Strange

IMDB: 7.5

Yapım: 2016

Oyuncular: Benedict Cumberbatch , Chiwetel Ejiofor , Rachel McAdams , Mads Mikkelsen

 Başarılı cerrah Stephen Vincent Strange, geçirdiği bir trafik kazası sonucunda elindeki sinirler zarar görünce artık mesleğini yapamaz hale gelir. Tüm yaraları iyileştirebilen, Tibet’te yaşamakta olan Ancient One adlı büyücünün varlığını öğrenmesi onun için yeni bir umut olur. Tibet’e giden cerrah sandığından çok daha büyük güçlerle karşılaşacaktır. Marvel aleminin sevilen süper karakterlerinden biri olan Doctor Strange’in öyküsünü perdeye taşıyan filmde Doktor Strange’i İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch canlandırırken filmin yönetmen koltuğunda, ağırlıklı olarak korku-gerilim projelerinin aranan ismi haline gelen Scott Derrickson oturuyor.

Spider-Man: Homecoming

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Örümcek Adam: Eve Dönüş

IMDB: 7.5

Yapım: 2017

Oyuncular: Tom Holland , Michael Keaton , Robert Downey Jr. , Marisa Tomei , Jon Favreau

Yenilmezler ile yaşadığı maceranın büyüsüne kapılan genç Peter kendini kanıtlama isteğiyle dolup taşan bir gençtir. Ancak yaşı gereği birçok farklı sorumluluğu vardır. May halası ile yaşayan genç Peter bir yandan da ona göz kulak olan Demir Adam ile arkadaşlığını ilerletmiştir. Okul hayatına alışmaya ve sıradan bir genç gibi yaşamaya çalışan Peter’ın aklında ise suçla savaşmak ve dünyayı daha güvenli bir hale getirmek vardır. Vulture yepyeni bir düşmanı yaşadığı şehre gönderdiğinde ise Peter’ın kendini gösterme fırsatı çıkacak, ancak en değerli gördüğü herkes tehdit altında olacaktır.

Avengers: Age of Ultron

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Yenilmezler: Ultron Çağı

IMDB: 7.4

Yapım: 2015

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Chris Hemsworth , Mark Ruffalo , Chris Evans , Scarlett Johansson

Iron Man Tony Stark önderliğinde bir grup süper kahraman, aktif olarak kullanılmayan bir barışı koruma programını gerçekleştirmek isterler, ancak işler çığrından çıkar ve insan yapımı bir yapay zeka olan Ultron’un eline, hain planlarını gerçekleştirme fırsatı geçer. Süper kahramanlar onu durdurabilmek için bir kez daha güç birliği yapmak zorundadır. Tüm dünyaya yayılan bir savaş başlayacaktır. Filmde Robert Downey Jr. Scarlett Johansson, Mark Ruffalo ve daha birçok popüler aktör rol alırken, James Spader, Ultron’a sesiyle hayat veriyor.

Black Panther

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Kara Panter

IMDB: 7.4

Yapım: 2018

Oyuncular: Chadwick Boseman , Michael B. Jordan , Lupita Nyong’o , Danai Gurira

“Black Panther” ilk olarak karşımıza Captain America: Civil War filminde çıkmıştı ve sonrasında vatanı olan Wakanda’ya dönen T’Challa yani Black Panther, babası öldürüldükten sonra tahtın tek varisi olduğu için Vakanda kralı olur. Çok ileri düzeyde teknolojiye sahip olan değerli ülkesinde krallığını sürdürürken ortaya çok eskilerden hırçın ve acımasız bir düşman çıkarak Wakanda halkını tehlikeye atar. Bu amansız savaşta sınırlarını zorlayan Black Panther’in vermiş olduğu mücadeleyi izleyeceğiz.

Ant-Man

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Karınca Adam

IMDB: 7.3

Yapım: 2015

Oyuncular: Paul Rudd , Michael Douglas , Evangeline Lilly , Corey Stoll

Biyokimyacı Dr. Hank Pym yaptığı son deneylerde, maddelerin boyutlarını değiştirmeyi keşfeder. Bu keşfi ilk önce üzerinde test eder ve yarattığı araçlarla birlikte böceklerle iletişime geçmeyi başarır.

Iron Man 3 

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Demir Adam 3

IMDB: 7.2

Yapım: 2013

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Gwyneth Paltrow , Don Cheadle , Guy Pearce , Ben Kingsley

Milyarder iş adamı, kahraman ve mucit Tony Stark, bu sefer gücü ondan çok daha fazla, hatta sınırsız bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Üstelik bu düşman, o çok sinirlendirecek bir hamle yaparak özel hayatını yok ediyor. Stark şimdi bu olayların kaynağını araştıracağını zorlu bir mücadeleye giriyor. Fakat en yakınlarını korumak için zekasının ve cesaretinin yanı sıra içgüdülerine de ihtiyacı var. Stark’ın bu savaşında kafasında dönüp duran soru ise belki de tüm olayların en can alıcı yanı: Adam mıdır kıyafeti kıyafet yapan yoksa kıyafet midir adamı adam yapan? Yarattığı alaycı karakterlerle hayran kitlesini geliştiren Robert Downey Jr.’ı dördüncü kez Tony Stark olarak izleyeceğimiz filmin yönetmenliğini ise Shane Black üstleniyor.

Iron Man 2

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Demir Adam 2

IMDB: 7.0

Yapım: 2010

Yönetmen: Jon Favreau,

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Gwyneth Paltrow , Don Cheadle , Scarlett Johansson

Serinin ikinci filmin de milyarder mucit Tony Stark’ın zırhlı Süper Kahraman Iron Man olduğu tüm dünya tarafından bilinmektedir. Teknolojisini orduyla paylaşması için hükümetten, basından ve halktan baskı gören Tony, bilginin yanlış ellere geçmesinden korktuğu için Iron Man zırhının sırrını açıklamak istemez. Yanında Pepper Potts, ve James “Rhodey” Rhodes ile birlikte, Tony yeni ittifaklar kurar ve yeni büyük güçlerle yüzleşir

Thor

Marvel Filmleri listesi

IMDB: 7.0

Yapım: 2011

Oyuncular: Chris Hemsworth , Natalie Portman , Tom Hiddleston , Anthony Hopkins

 “Thor” yalnız bir adamın destansı yolculuğunun, tahtın veliahtı hırçın bir prensken, tahta geçme hakkını kazanan bir süper kahramanın öyküsünü epik bir kurguyla anlatıyor…Öykünün odak noktasında, düşüncesiz tavırları yüzünden antik bir savaşı tekrar alevlendiren güçlü ve kibirli savaşçı Thor var. Dünya’ya sürgün edilen Thor, dünyada insanlar arasında yaşamaya mecbur bırakılmıştır. Ait olduğu dünyanın en tehlikeli kötü adamı, karanlık istila güçlerini Dünya’yı ele geçirmek için yollayınca kahramanımız Thor, gerçek kimliğini ortaya koymak için ne yapması gerektiğini öğrenecektir…

Captain America: The First Avenger

Marvel Filmleri listesi

Türkçe Adı : Kaptan Amerika: İlk Yenilmez

IMDB: 6.9

Yapım: 2011

Oyuncular: Chris Evans , Hayley Atwell , Hugo Weaving , Tommy Lee Jones

2. Dünya Savaşı yıllarında savaşa katılmak isteyen, ancak çok güçsüz olduğu için sürekli reddedilen Steve Rogers adlı genç, ABD’nin süper asker yaratma programına gönüllü olarak katılır ve deneyin üzerinde yapılmasına izin verir. Bu deneyden çok daha güçlü biri olarak çıkmış, artık Kaptan Amerika olmuştur. Bundan sonra kötü Red Skull ile savaşmak ve ülkesine yardım etmek zorundadır.

En iyi Marvel filmleri listemiz şimdilik bu kadar…

Yorum Yap

Yorum Yap