1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Köpek Balığı Filmleri

En iyi Köpek Balığı Filmleri

Köpek Balığı Filmleri

Köpek balığı saldırıları sinemanın vazgeçilmez konularındandır. Bizde bu türe meraklı olanlar için en iyi köpek balığı filmleri listesi sunacağız.

Jaws

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı :  8.0

Yapım Yılı : 1973

Yönetmen : Steven Spielberg

Oyuncular : Roy Scheider , Robert Shaw , Richard Dreyfuss , Lorraine Gary , Murray Hamilton

Ufak bir sahil kasabasının tek geçim kaynağı yaz ayları süresince kasabaya tatil yapmaya gelen turistlerin bıraktığı paradır. Bu kasabanın belediye başkanı kasaba sahilinde bir kızın köpekbalığı tarafından öldürülmesini örtbas etmeye çalışır ama ufak bir çocuk herkesin gözü önünde köpekbalığı tarafından öldürülünce balığı tutana mükâfat verileceği söylenir ve büyük bir köpekbalığı tutulunca da herkes rahat bir soluk alır. Şerifi

Deep Blue Sea – Mavi Korku

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı : 5.8

Yapım Yılı :1999

Yönetmen : Renny Harlin

Oyuncular : Thomas Jane , Saffron Burrows , LL Cool J , Michael Rapaport , Samuel L. Jackson

Russell Franklin oldukca varlıklı bir işadamıdır. Beyin kanserinin tedavisi için fon arayan bir projeye büyük bir para yatırır. Projenin yürütücülerinden olan bilim insanı Susan McAlester, genetik bir metotla köpekbalıklarının beyinlerini genişletip, oradan alınan enzimlerle kanserin yayılmasını engellemeyi düşünmektedir. Yapılan deneyler cevabında köpekbalıkları, şimdi olduğundan fazlaca daha zeki özellikler kazanırlar. Ayrıca oldukça daha fazla kana susamışlardır artık. Büyüyen ve ufku esneyen akıllarını kullanıp ete daha rahat yoldan ulaşmanın planlarını meydana getiren köpekbalıkları, bir biçimde bilim adamlarının elinden kaçmayı başararak açık denizlere açılırlar.

The Reef – Dehşetin Dişleri

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı : 5.8

Yapım Yılı : 2010

Yönetmen : Andrew Traucki

Oyuncular : Adrienne Pickering , Zoe Naylor , Gyton Grantley , Damian Walshe-Howling

Kate, kardeşi Matt ve kız arkadaşı Suzie ile birlikte Avustralya’ya Kate’in eski sevgilisi Luke’u görmeye giderler. Luke, onlara bir hafta sürecek bir tekne seyahati teklifi sunar. Plana göre bir haftada Endonezya’ya varacaklardır, fakat Avustralya kıyılarındaki Büyük mercan kayalıkları bölgesinde beklenmedik bir sorunla karşılaşırlar. Yelkenlinin salması parçalanır ve alabora olur. Tek şansları teknenin üstünde kalmak ya da en yakın adaya kadar yüzmektir. Bir kişi dışında hepsi adaya yüzmeye karar verirler. Oysa ki büyük bir köpek balığı tarafından takip edildiklerini bilmemektedirler.

Open Water – Açık Deniz

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı :5.7

Yapım Yılı :2004

Yönetmen : Chris Kentis

Oyuncular : Blanchard Ryan , Daniel Travis , Saul Stein , Michael E. Williamson , Christina Zenato , John Charles

Uzun zamandır bekledikleri tatillerini geçirmek için Karayiplere gelen Daniel ve Susan, bir sualtı dalış gezisine çıkar. Farkında olmadan açığa sürüklenen çift su üstüne çıktığında teknenin orda olmadığını farkına varır. Soğuk ve karadan binlerce mil uzakta Daniel ve Susan çok geçmeden sadece olmadıklarını farkederler: Şimdi aç köpekbalıkları her yerdedir…

Sharknado – Köpek Balığı İstilası

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı :3.3

Yapım Yılı :2013

Yönetmen : Anthony C. Ferrante

Oyuncular : Ian Ziering , Tara Reid , Cassandra Scerbo , John Heard , Jaason Simmons

Fin Shepard ve dostları Santa Monica sahilini kopek balığı çeken fırtınalardan kurtarmak için savaşım ederler.Çekimleri video kaydı şeklinde çekilen filmde gerçekçilik bu şekilde seyirciye aktarılmak isteniyor. Çizgi romanlardan yada hikayelerden beyaz perdeye aktarılan filmler tarzında hakikaten yaşanmış bir olaydan aktarılmış bir televizyon filmi. Santa Monica sahillerinde meydana gelen ortalama olarak 250 km hıza haiz tornadolar doğanın dengesinin ne kadar bozulduğunun bir işaretidir. Fırtına denizdeki her canlıyı sahile çekmektedir. Özellikle dev köpek balıklarının sahillere gelmesi ve gökyüzünde oradan oraya uçması fazlaca tehlikeli anlamış olur yaşanmasına neden olur…

47 Meters Down – Denizde Dehşet

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı : 5.6

Yapım Yılı :2017

Yönetmen : Johannes Roberts

Oyuncular : Mandy Moore, Claire Holt, Matthew Modine

Genç kız kardeşler Kate ve Lisa, güneş, eğlence ve macere dolu bir dinlence yapmak için Meksika’ya giderler. Macerasever Kate, kız kardeşine köpek balıklı sularda dalış yapmayı önerir. Fakat Lisa, Kate kadar hevesli değildir. Kate’in ısrarına dayanamayan Lisa teklifi kabul eder ve dalış oluşturmaya giderler. Koruyucu kafesle güvenli bir şekilde suyun altına inen kardeşler oldukça heyecanlanır çünkü kafesin çevreını görkemli köpek balıkları sarmıştır. Fakat bir süre sonra coşku yerini korkuya bırakır. Koruyucu kafes, bağlı olduğu tekneden kopar ve suyun derinliklerine doğru inmeye adım atar. Oksijenleri tükenmeye süregelen kız kardeşler, çevreı köpek balıkları dolu sudan canlı olarak yüzeye çıkmanın yolunu ararlar.

Bait – Yem

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı :5.2

Yapım Yılı :2012

Yönetmen : Kimble Rendall

Oyuncular : Sharni Vinson , Phoebe Tonkin , Julian McMahon , Xavier Samuel , Cariba Heine

Depremin sarsıcı etkilerinden Tsunami hakkında enteresan bir senaryoya sahip olan ‘Bait 3d’ Avustralya yapımı. 3 boyutlu olarak çekilen film, bir grup insanoğlunun Tsunami daha sonra sular altında kalan bir markette mahsur kalmalarını ve okyanus sularıyla birlikte gelen davetsiz misafirlerle olan mücadelelerini anlatıyor. Kaplan köpekbalığı türündeki yırtıcı hayvanlar ve bir grup soyguncu markette kısılı kalan ahaliye zor anlar yaşatıyor.

The Shallows – Karanlık Sular

Köpek Balığı Filmleri

IMDB Puanı :6.3

Yapım Yılı :2016

Yönetmen : Jaume Collet-Serra

Oyuncular : Ava Dean , Blake Lively , Óscar Jaenada , Angelo Josue Lozano Corzo

Nancy’nin tek başına sörf yaparken köpek balığı ataksına uğrayarak, kıyıya çok yakın bir yerde mahsur kalmasını mevzu alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap