1. Ana sayfa
  2. En iyi Filmler
  3. En iyi İspanyol Korku Filmleri

En iyi İspanyol Korku Filmleri

Hollywood korku ve gerilim filmlerinden sıkılanlar için en iyi İspanyol korku filmleri listesi hazırladık.

«

İspanyol korku filmleri şüphesizki gerilim ve korku sinemasında başa güreşenlerden. Gerilimi, müzikleri ve süprisz sonla biten en iyi İspanyol korku filmlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Los Otros (The Others) – Diğerleri

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı : 7.6

Yapım Yılı : 2001

Yönetmen : Alejandro Amenábar

Oyuncular : Nicole Kidman, Christopher Eccleston, Fionnula Flanagan

İkinci Dünya Savaşı sonrası New Jersey… Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace, güneş ışığına hassasiyeti olan iki çocuğuyla birlikte, büyük bir konakta yaşamaktadır. Perdelerin hep sımsıkı kapalı tutulduğu eve, üç kişi uğrar: İhtiyar bir kadın ve adam, bir de dilsiz genç kız. Evi çekip çevirecek desteklar aramakta olan Grace, bu kişilere iş verir; onları çocuklarının sağlık durumu mevzusunda uyarmar. Öte taraftan, Grace’in kızı Anne, Victor adlı bir çocuğun kendileriyle beraber evde yaşamış olduğuna inanmaktadır. Evin çevresini kaplayan yoğun sis yüzünden kasabayla irtibatları kesildiği sırada, Grace, kızının anlattığı hikayelerin doğru olabileceği yolunda kanıtlarla karşılaşır. İşte bu aşamada, eve yardımcı olarak aldığı insanlardan da şüphelenmeye adım atar. Gücünü büyük ölçüde finalindeki sürprizden alan, gerilim dolu bir yapım…

El Orfanato (The Orphanage) – Yetimhane

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı : 7.5

Yapım Yılı :2007

Yönetmen : J.A. Bayona

Oyuncular : Belén Rueda, Fernando Cayo, Roger Príncep

Juan Antonio Bayona’nın yönettiği ve Belen Rueda, Fernando Cayo, Roger Princep ile Geraldine Chaplin’in oynadığı Yetimhane, Laura’nın öyküsünü konu alıyor.Laura, çocukluğuna dair en mutlu günlerini deniz kenarındaki bir yetimhanede geçirmiştir. Yetimhanenin çalışanlamış olurı ve Laura’nın beraber büyüdüğü arkadaşları ona her zaman ilgi ve sevgi göstermişlerdir. 30 yıl sonrasında Laura, kocası Carlos ve 7 yaşındaki oğlu Simon’la, çok güzel seneler geçirdiği yetimhaneye geri döner. Imgesel, uzun zamandır kapalı olan yetimhaneyi restore ettirip engelli ve hasta çocuklar için bir yaşam alanı haline getirmektir.

El Epinazo del Diablo (The Devil’s Backbone) – Şeytanın Belkemiği

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.5

Yapım Yılı :2001

Yönetmen :Guillermo del Toro

Oyuncular : Marisa Paredes, Eduardo Noriega, Federico Luppi

1939 yılında, İspanya İç Savaşı’nın sona erdiği sıralardayız. General Franco’nun milliyetçi partisi Cumhuriyetçi sol partiyi yenmek üzeredir.

Franco’ya karşı savaşta direnişçi olarak mücadele eden Cumhuriyetçi babası tarafından yetimhaneye bırakılan 10 yaşındaki Carlos, babasının kendisini gelip alacağı günü beklemektedir. Yetimhanede zor günler geçiren Carlos, gelmesinden kısa süre sonra, daha önce aynı yetimhanede yaşamış olan Jacinto adındaki hayalet tarafından rahatsız edilmeye başlar.

[Rec] – Ölüm Çığlığı

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.5

Yapım Yılı :2007

Yönetmen :Jaume Balagueró, Paco Plaza

Oyuncular : Manuela Velasco, Ferran Terraza, Jorge-Yamam Serrano

TV muhabiri Angela ile kameramanı Pablo, itfaiyecileri mevzu alan bir program yaptıkları sırada gelen bir ihbar üzerine, itfaiyeyle birlikte ihbarın geldiği eve giderler.Yaşlı bir hanımın ev kazası geçirdiğini sandıkları vakasın gerçeklerden çok uzak ve dehşet verici boyutlarda olduğunu eve vardıkları vakit öğreneceklerdir.

Thesis – Tesis

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.5

Yapım Yılı :1996

Yönetmen :Alejandro Amenábar

Oyuncular :Ana Torrent, Fele Martínez, Eduardo Noriega

Angela üniversitede, sinema bölümünde öğrencidir ve bitirme tezini ‘Görsel Medyada Şiddet’ konusunda seçmiştir. Okulun arşivini tararken bulduğu bir filmde yaşanan gerçek cinayeti polise bildirmek yerine, kendi araştırmasını başlatır. Araştırmasını derinleştirdikçe uğraştığı sadece tezi olmayacaktır.

La Cara Oculta (The Hidden Face) – Gizli Oda

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.4

Yapım Yılı :2011

Yönetmen : Andrés Baiz

Oyuncular : Quim Gutiérrez, Martina García, María Soledad Rodríguez

Aşk, kıskançlık ve ihanetin sınırlarını keşfe çıkan bir ruhsal gerilim. İspanyol çift Adrian ve Belen, içinde ürkü odası bulunan, II. Dünya Savaşı sırasında inşa edilmiş Kolombiya’daki bir eve taşınır. Adrian’la ilgili şüpheleri bulunan Belen, ürkü odasına girerek Adrian’ı denetim etmeye karar verir ve geri dönüşü olmayan korkunç bir yola girer * Son zamanlarda “film izlemekten sıkıldım” diyorsanız bunu ne olursa olsun izleyin * İspanyollar bu işi biliyor dedirten türden bir gerilim filmi. Izlerken aklınızın ucuna bile gelmeyecek şeylerle karşılaşıyorsunuz.

Mientras Duermes (Sleep Tight) – Ölüm Uykusu

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.2

Yapım Yılı :2011

Yönetmen :Jaume Balagueró

Oyuncular : Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan

Cesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da çevreındaki hep beraberce mutsuzluğunu paylaşıyor. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçiyor. Cesar, devamlı mutluluk saçan ve gülümseyen Clara’yı mutsuz etmeyi kafaya koyuyor. Sonrasında işler biraz çatallanıyor. Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve tekrar gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir İspanyol yapımı…

Los cronocrímenes (Timecrimes) – Suç Zamanı

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.2

Yapım Yılı :2007

Yönetmen :Nacho Vigalondo

Oyuncular : Karra Elejalde, Candela Fernández, Bárbara Goenaga

Hector karısıyla yeni bir eve taşınmakta olan, kendi halinde bir adamdır. Birgün dürbünüyle etrafı incelerken ormanda çıplak yatan bir genç kız görür. Oraya gittiğinde çehreında pembe bandaj olan bir adam ona arkadan atakr. Peşinden bir kovalamaca adım atar. Bu kovalamacanın sonucunda Hector onu bir saat geçmişe götürecek bir vakit makinesinin yanına gelir.

28 Weeks Later – 28 Hafta Sonra

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :7.0

Yapım Yılı :2007

Yönetmen :Juan Carlos Fresnadillo

Oyuncular : Jeremy Renner, Rose Byrne, Robert Carlyle

Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasının yarattığı kaos kontrol altına alınmış ve insanlar yavaş yavaş boşaltmak mecburiyetinde bırakıldıkları evlerine geri dönmeye başlamışlardır. Amerikan ordusu da, Londra’nın çeşitli yerlerinde düzenin sağlanması ve insanların güvenle evlerine tekrar yerleşebilmelerini sağlamak için yardım etmektedir.

Los Ojos De Julia (Julia’s Eyes) – Julia’nın Gözleri

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı : 6.7

Yapım Yılı :2010

Yönetmen :Guillem Morales

Oyuncular :Belén Rueda, Lluís Homar, Pablo Derqui

Julia’nın (Belén Rueda) sonunda onu kör bırakacak olan bir göz hastalığı vardır. Julia’nın ikiz kız kardeşide aynı hastalığa yakalanmış ve kendini bodrum katında asarak intihar etmiştir. Herkes onun intihar ettiğini düşünsede Julia aynı fikirde değildir. Kardeşini kimin öldürdüğünü bu işin gerçek nedenini öğrenmek amacı ile kendini bu göreve adar ve araştırmaya girer. İpuçlarını tek tek toplamaya başladığı andan itibaren izlenildiğinin farkına varır. Ayrıca gözündeki hastalık ilerlediğinden dolayı Julia cerrahi bir operasyon geçirir ve iki hafta süresince gözünde bir sargı ile yaşamak zorunda kalır. Kardeşini öldüren katilin geceleri evine girip kendisini izlediğini hisseder ve onun için gerilimli saatler adım atmıştır.

Pet

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :5.7

Yapım Yılı :2016

Yönetmen :Carles Torrens

Oyuncular : Dominic Monaghan, Ksenia Solo, Jennette McCurdy

Her aşk karşılık bulmayabiliyor. İşte 2016 yapımı Pet filmimizde de bir adamın bir kadına beslediği yoğun duygularına karşılık alamayınca aşık olduğu kadını kaçırarak onu bir kafesin içerisine hapsederek onunla oyun oynamaya kalkışması ile kendisine cevap veren hanımın arasında geçen hikayeyi özetleyen filmdir.

House of Wax – Mumya Evi

İspanyol Korku Gerilim Filmleri

IMDB Puanı :5.3

Yapım Yılı :2005

Yönetmen :Jaume Collet-Serra

Oyuncular : Chad Michael Murray, Paris Hilton, Elisha Cuthbert

Carly  ve Paige   ile onların arkadaşları senede bir kez düzenlenen ve en prestijli futbol turnuvalarından birtanesine gitmek ve seyahat esnasında serüven ve cinsellik dolu dakikalar geçirip şehrin kalabalığın haricinde sakin bir ortamda zaman geçirme amacı ile yola koyulurlar. Turnuva başlamadan önce gece yarısı ormanlık ve kırsal bir alanda kamp meydana getirmeye karar vermeleriyle başlarına gelecek olayların fitilini ateşleyecek olan olayların fitilini yakmış olurlar.

En iyi İspanyol korku filmleri listemizi güncelleyerek yeni filmler ekleyeceğiz.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.