1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi İntikam Filmleri

En iyi İntikam Filmleri

En iyi İntikam Filmleri

İntikam soğuk yenen bir yiyecektir! Yapılan kötülüklerin öcünü alan, içimizdeki yağları eritip, yüreğimizi soğutan en iyi intikam filmleri listemiz ile birlikteyiz.

İntikam hikayeleri hem acı hem tatlıdır. Yeryüzünde var olduğumuz sürece intikam insan davranışının bir parçası olmuştur.  İntikam insanı harekete geçiren güçlü bir duygusal tetikleyicidir.

Yapılan beyin tarama çalışmaları, başkasının kötü davranışını cezalandırdığımızda bu durumda memnuniyet duyduğumuzu ortaya koyuyor.

İntikam teması sinema sektöründe en fazla işlenen konuların başında geliyor. Haliyle bu türden film örnekleride bir hayli fazla. Ancak bunların içinden biz iyi puana sahip izlemekten zevk alacağınız en iyi intikam filmlerini sizler için derledik.

En iyi İntikam Filmleri

Sizlere intikam temalı En iyi filmler listesi hazırladık. En iyi intikam filmleri listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Léon: The Professional / Sevginin Gücü

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.6

Oyuncular:Jean Reno, Gary Oldman, Natalie Portman

Mathilda, New York’ta yaşayan ailesi dağılmış 12 yaşında küçük bir kızdır. Ailesini sevmeyen Mathilda için en değerli varlığı küçük kardeşidir. Babası uyuşturucu işlerine bulaşınca mafya ailenin tüm bireylerini öldürür. O sırada alışverişte olan Mathilda ise olaydan kılpayı kurtulur ve Leon’un kaldığı daireye saklanır. Leon ise çok soğukkanlı bir katildir. Ancak Mathilda’ya karşı içten bir sevgi besler ve ona kol kanat gerer. Aslında babalık, arkadaşlık gibi kavramlar ona çok yabancıdır.

Gladiator / Gladyatör

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.5

Oyuncular: Russell Crowe, Joaquin Phoenix, Connie Nielsen

Roma İmparatorluğu’na en parlak dönemi yaşatan General Maximus, girdiği bir meydan savaşından daha zaferle çıkar, artık tek hayali bir an önce evine dönerek karısı ve ailesine kavuşmaktır. Fakat, zamanın Roma İmparatoru Marcus Aurelius ,Maximus’a önemli bir görev verir ve iktidara sahip çıkmasını ister. Bunun üzerine imparatorun oğlu olan Commodus, iktidarın elinden alınacağını anlayınca general ve ailesini öldürme emri verir. Maximus ölümden zor kurtulur ve gladyatörler arenasına sürgün edilir. Yıllar sonra Roma’ya geri dönen güçlü gladyatör Maximus’un tek amacı Commodus’u öldürerek karısı ve oğlunun katledilmesinin intikamını almaktır.

Oldeuboi (Oldboy) / İhtiyar Delikanlı

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.4

Oyuncular:Min-sik Choi, Ji-tae Yu, Hye-jeong Kang

Karısı ve bebeğiyle mutlu bir hayat süren işadamı Oh Dae-su bir gün evinin önünden kaçırılır. Uyandığında kendini özel yapılmış bir hücrede bulur. Karısının öldürüldüğünü öğrenen Dae-su, 15 yıllık tutsaklığın ardından serbest bırakılır. Oh Dae-su yemin etmiştir. Mutlu hayatını yok eden adamdan intikam alacaktır. Bir Japon lokantasında tanıştığı Mido, intikamını alması için ona yardım sözü verir. Daha sonra ortaya çıkan Evergreen lakaplı bir adam ona 5 gün içinde neden hapsedildiğinin nedenini bulmasını aksi takdirde Mido’yu öldüreceğini söyler. Oh Dae-su, hapsedilmesinin ardındaki gerçeği bulur. Bununla beraber başka bir gerçeği de.

Inglourious Basterds / Soysuzlar Çetesi

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.3

Oyuncular:Brad Pitt, Diane Kruger, Eli Roth

Aynı günlerda Avrupa’nın başka bir köşesinde Teğmen Aldo Raine (Brad Pitt), Yahudi askerler tarafından kurulan bir grubu düşmana karşı misilleme yapma amacıyla organize etmektedir. Düşmanları tarafından “Piçler” yakıştırmasıyla bilinen Raine’ın grubu, Nazi Almanyasının önde gidenlerine zarar verme misyonunu üstlenmiştir. Bu amaçla, Alman sinema oyuncusu ve gizli ajan Bridget Von Hammersmark (Diane Kruger) ile işbirliği yaparlar.Shasoanna’nın kendi intikamını alma planlarını yaptığı bir sinema salonunun çatısı altında hepsinin kaderleri kesişecektir.

V for Vendetta

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.2

Oyuncular: Hugo Weaving, Natalie Portman, Rupert Graves

Konusu: 2020 yılının İngilteresin de, ürettiği ilaçları test etmek için tutuklu insanları kobay olarak kullanıp hayatlarıyla oynayan baskıcı hükümetin deneklerinden biri olan V, İlacın yan etkisiyle vücudu direnç kazanır ve tutsaklıktan kurtulur.

Kurtuldukan sonra bütün hayatını, hükümeti yok etmeye adayan V, bu yolda halkı’da yanına almak için hükümetin yönetiminde olan TV kanalını basıp, canlı yayında, hükümetin pis işlerini alenen anlatır, gelecek 5 kasımda İngiliz Parlamento Sarayını havaya uçuracağını söyler ve 5 kasımdaki bu şölene tüm ingiliz halkının gelmesini ister.

Kill Bill 1-2 / Bill’i Öldür 1-2

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.1

Oyuncular:Uma Thurman, David Carradine, Michael Madsen, Daryl Hannah

‘Gelin’ (The Bride) takma adıyla bilinen kiralık katil, düğünü sırasında saldırıya uğrar. Kilisedeki herkes öldürülür. O da karnındaki bebeğini düşürür ama hayatta kalmayı başarır. 5 yıl boyunca komada kalan Gelin, bir mucize eseri hayata geri döner. Artık tek amacı vardır: Ona pusu kuran eski patronu Bill ve adamlarını teker teker öldürmek. Bill’i en son öldürecektir. Gelin intikamını almak için yola koyulur.

El Secreto De Sus Ojos (The Secret in Their Eyes) /  Gözlerindeki Sır

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.2

Oyuncular: Ricardo Darín, Soledad Villamil, Pablo Rago

1999 yıllarında gerçekleşen bir olayı geriye dönük olarak anlatmış olan yönetmen 1974 yıllarına kadar gitmektedir.1974 Haziran ayında hükümete bağlı bir görevli olan Benjamin Esposito, Buenes Aires’teki bir tecavüz vakasını araştırmak üzere görev alır ve suç mahaline vardığında bu vahşet karşısında donakalmıştır. Esposito katili bulacağına ve adalet karşısına çıkaracağına yemin etmiştir.

Prisoners / Tutsak

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.1

Oyuncular: Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal, Viola Davis

İki ailenin şükran günü bir araya geldiği bir günde, iki ailenin küçük kızlarının kaybolduğunu ortaya çıkar. Bununla birlikte Keller Dover (Hugh Jackman), genç ve yetenekli bir dedektiften (Jake Gyllenhaal) yardım ister. Saatin ilerlemesine rağmen iki küçük kız ortaya çıkmayınca panik dolu anlar ortaya çıkar.

The Revenant / Diriliş

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı8.0

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter

İskoç kökenli bir avcı olan Hugh Glass (Leonardo DiCaprio) bugün Dakota adıyla bilinen bölgede gerçekleştirilen bir av gezisinde bir ayının saldırısına uğrayarak ölümcül bir şekilde yaralanır. Hayatta kalma umudu çok zayıf olan Glass, ekipte yer alan John Fitzgerald (Tom Hardy) tarafından vahşi doğada ölüme terkedilir, oğlu da öldürülür. Müthiş bir dayanma gücüyle hayatta kalmayı başaran Glass, oğlunu öldüren Fitzgerald’dan intikamını alabilmek için zorlu bir yolculuğa başlar.

The Girl with the Dragon Tattoo / Ejderha Dövmeli Kız

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı:  7.9

Oyuncular:Daniel Craig, Rooney Mara, Christopher Plummer

Asılsız bir iddia ile suçlanan Mikael Blomkvist (Daniel Craig), adını temize çıkartmak için elinden geleni yapmaya and içer. İsveç’in zengin endüstri patronları arasında yer alan Henrik Vanger ise, çok sevdiği ve uzun zamandır kayıp olan yeğeni Harriet’ın ortadan kaybolmasının ardındaki gerçeği aydınlatması için gazeteci Blomkvist’i görevlendirir. Başı zaten dertte olan gazeteci, yeğenin ölümünden muhtemelen sorumlu olan ailenin malikanesine doğru yol alır.

A-jeo-ssi (The Man from Nowhere) / Mazisi Olmayan Adam

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı7.9

Oyuncular: Bin Won, Sae-ron Kim, Tae-hoon Kim

Eski bir özel ajan olan CHA Tae-sik’in dış dünya ile tek bağlantısı yakınlarda yaşayan küçük bir kız, So-mi’dir. So-mi’nin annesi Hyjeong bir uyuşturucu kaçaklığı çetesinden uyuşturucu çalar ve Tae-sik’e haber vermeden malları onun evinde saklar. Bunu öğrenen çete liderleri Hyo-jeong ve So-mi’yi kaçırırlar. Tae-sik’i hafife alan çete lideri kardeşler, kendileri için bir teslimat yapması karşılığında Hyo-Jeong ile So-mi’yi serbest bırakacaklarına dair söz verirler. Uzun uzun düşündükten sonra Tae-sik, So-mi’yi kurtarmak için dünyayla yüzleşmeye karar verir.

Bu arada Hyo-jeong’un bağırsakları çıkarılmış cesedi bulunur ve Tae-sik, So-mi’nin hayatının da tehlikede olabileceğinin farkına varır. Süreç içinde uyuşturucu halkasının kaçırılan çocuklar etrafında döndüğünü keşfeder. Kardeşlerin uyuşturucuyu yerleştirmek için çocukların iç organlarını çıkardıkları bir fabrikaya baskın yapan Tae-sik bir çocuğu ameliyattan hemen önce kurtarır ve So-mi’nin ölmüş olabileceği ihtimali ile deliye döner. Tae-sik hayatını tehlikeye atarak Man-sik ve Jon-sik kardeşlerle bir savaşa hazırlanır.

Kokuhaku (Confessions) / İtiraflar

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı7.9

Oyuncular: Takako Matsu, Yoshino Kimura, Masaki Okada

Yuko Moriguchi (Takako Matsu) Bir lisede sınıf öğretmenidir. Daha üç yaşındaki kızı Manami’nin havuzda boğulmuş olarak bulunmasından kısa bir süre sonra sınıfa yıl sonu derslerinde ayrılacağını açıklar. Ancak onlara asıl itiraf edeceği sır bu değildir. Manami kaza sonucu ölmemiş, öldürülmüştür. Öldüren iki kişi de ders verdiği sınıftadır. İsimlerini vermeden Öğrenci A ve Öğrenci B’nin kızını nasıl ve neden öldürdüklerini anlatır. Japonya’da 14 yaşının altında bir kişi sebep olduğu ölümlerden sorumlu tutulmamaktadır. Bu yüzden onları polise teslim etmemiş ama intikamını çok daha ölümcül bir yolla almaya karar vermiştir. İntikam planını itiraf eder ve sahne kapanır.

Lucky Number Slevin / Şanslı Slevin

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı:  7,8

Oyuncular: Josh Hartnett, Ben Kingsley, Morgan Freeman

Slevin’in hayatı hiç iyi gitmemektedir: Yaşadığı binanın mühürlenmesine karar verilmiştir; bir soyguncuya kimliğini kaptırmıştır; ve kız arkadaşını başka bir erkekle yakalamıştır. Los Angeles’tan ve sorunlarından bir süreliğine kurtulmak için arkadaşı Nick Fisher’ın New York’taki dairesinin anahtarını alır. Ama kötü talihi peşini bırakmayacak, işler daha da sarpa saracaktır.

Haham   ve Patron   New York’un yer altı suç dünyasının iki saygın ve korku uyandıran mafya babasıdır. Bir zamanlar ortak olan iki adam şimdi birbirlerinin en büyük düşmanıdırlar ve operasyonlarını aynı caddede karşılıklı malikanelerinden yürütmektedirler. Ellerinde tuttukları güce rağmen, paranoyanın esiridirler ve son 20 yılda kalelerinden bir kez olsun çıkmamıştırlar.

Man on Fire / Gazap Ateşi

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı:  7,8

Oyuncular: Denzel Washington, Christopher Walken, Dakota Fanning

Meksika’da başlayan çocuk kaçırma vakaları özellikle zengin ailelerin korkulu rüyası haline gelmiştir. Altı gün içinde yirmi dört tane daha çocuk kaçırılınca aileler hem kendilerini hem de çocuklarını koruyabilmek için özellikle eski paralı askerleri kiralamaya başlarlar.

John Creasy’i de eskiden CIA için çalışmış bir suikastçidir fakat eski hayatından tamamen uzaklaşmış ve kendine yeni bir yaşam kurmaya çalışmaktadır. Meksika’daki iş teklifini arkadaşı Rayburn aracılığıyla alır. Başta işe sıcak bakmasada artık bir şeyler yapmak zorunda olduğunu bildiğinden özel korumalığı kabul eder.

Pita, Samuel ve Lisa Ramos’un dokuz yaşındaki kızlarıdır ve her çocuk gibi sürekli sorular sorarak öğrenme yolunu tercih etmiştir. John ilk gümlerde çocuğun kendi hayatı ve geçmişiyle ilgili sorduğu sorulardan bunalır fakat zamanla küçük kız bir şekilde kalbine girmeyi başarır. Birbirlerine bağlandıkça ilişkileri güçlenir ve John artık yok olduğunu sandığı duygusallığı yeniden yaşamaya başlar. Ancak alınan tüm önlemlere rağmen Pita kaçırılınca John engel tanımaz bir ölüm makinesine dönüşür. Pita’ya ulaşmaya çalışırken kendisini engelleyecek hiçbir şey yoktur artık.

Dead Man’s Shoes / Ölü Adamın Ayakkabıları

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı 7.8

Oyuncular: Paddy Considine, Gary Stretch, Toby Kebbell

Richard, orduda geçirdiği yıllardan sonra yaşadığı kasabaya geri döner. Geri dönmesinin tek bir nedeni vardır, o da spastik kardeşi Anthony’e yapılan kötülüklerin intikamını almak.

Önceleri bu adamları sadece korkutmayı amaçlayan Richard, hepsine uyarı niteliğinde mesajlar bırakır ve gerektiğinde gelip kendisiyle hesaplaşabileceklerini bile söyleyerek tehditler savurur. Ama fazla umursamamaları nedeniyle intikam planını giderek genişleten Richard, işi cinayet işlemeye kadar götürerek planında ne kadar kararlı olduğunu gösterecektir. Adamların ise peşlerindeki bu intikam meleğinden olabildiğince uzağa kaçmaktan başka çareleri kalmamıştır.

Akmareul boatda (I Saw the Devil) / Şeytanı Gördüm

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı 7.8

Oyuncular:Byung-Hun Lee, Min-sik Choi, Joon-hyeok Lee

Kyung-chul sırf kişisel tatmin için insanların canını kıymaktan çekinmeyen psikopat bir seri-katildir. O kadar vahşi ve acımasızdır kadın, çocuk, yaşlı ayırt etmeden herkesi öldürebilir ve bu haliyle polis için daha da zor, bir sonraki adımı tahmin edilemez bir hedef haline gelmiştir. Fakat emekli bir komiserin kızı olan Joo-yeon’u kaçırınca Kyung-chul bütün hıncı da kendisine çekecektir.

Yetenekli, gizli bir ajan olan Dae-hoon ise vahşi biçimde öldürülen genç kadının nişanlısıdır. Sevdiği kadının hunharca öldürülmesi Dae-hoon’u tek başına bu vahşi seri katile karşı harekete geçirecektir… Canavarı engellemek için kendisi bir canavara dönüşmeye hazırdır.

The Count of Monte Cristo / Monte Kristo Kontu

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı 7.8

Oyuncular: Jim Caviezel, Guy Pearce, Richard Harris

Edmond Dantes (Jim Caviezel) dürüst ve çalışkan bir denizcidir. Barış dolu bir hayat yaşamaktadır ve tüm planlarını güzel Mercedes’le (Dagmara Dominczyk) evlenmek üzere kurmuştur. Fakat Mercedes’le ilgili hayaller kuran bir kişi daha vardır, Edmond’un en yakın arkadaşı Fernand (Guy Pearce).

Chinjeolhan geumjass  (Sympathy for Lady Vengeance) / İntikam Meleği

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı 7.6

Oyuncular: Yeong-ae Lee, Min-sik Choi, Shi-hoo Kim

İntikam Meleği’nde; işlemediği bir suçu üstlenmek zorunda kalıp Kyoungju Kadın Hapishanesi’nde 13,5 yıl yatan Lee Geum-ja’nın hikayesi anlatılıyor. Hapise düştüğü gün intikam alma sürecini başlatan ve bu amaçla ileride özel bir hizmet talep edeceği mahkum arkadaşlarına akla hayale gelmedik güzellikler yapan Lee Geum-ja; kendisini bu duruma sokan kişiyi bizzat kuracağı mahkemede yargılayacağı günün hayaliyle yaşamaktadır.

Bu arada intikam almayı düşündüğü kişinin de kendine göre planları vardır…Kuzey Kore’li casusu, soyguncu çifti, kocasını ve kocasının metresini öldürdükten sonra pişirip yiyen “cadı”sı, menfaatçi rahibi, sakat pastacısı ve çılgın fahişesi ile Fellini biçimciliğine sahip grotesk bir sirki andıran İntikam Meleği; Chan-Wook Park’ın intikam üçlemesinin en iyi görüntü ve ses çalışmasına sahip.

The Crow / Ölümsüz Aşk

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı7.6

Oyuncular: Brandon Lee, Michael Wincott, Rochelle Davis

Bir zamanlar insanlar biri öldüğünde ruhunu bir karganın ölümün ülkesine taşıdığına inanırlardı.Ama bazen çok kötü birşey olduğunda büyük bir kederde taşınırdı ve ruh rahat edemezdi.O zaman bazen,sadece bazen karga yanlış şeyleri düzeltmek için ruhu geri getirebilirdi…

Eric Draven (Brandon Lee) ve nişanlısı Shelly Webster (Sofia Shinas) düğünlerine 1 gün kala Top Dollar (Michael Wincott) un başını çektiği çetenin saldırısına uğrayarak vahşice katledilirler.Bir yıl sonra Eric Draven in mezarını ziyaret edecek olan karga genç adamın intikamcı bir ruh olarak geri dönüşününde simgesi olacaktır.Alınacak intikamlar verilecek dersler vardır…

La piel que habito (The Skin I Live In) / İçinde Yaşadığım Deri

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı 7.6

Oyuncular: Antonio Banderas, Elena Anaya, Jan Cornet

Gerilim türündeki film, Fransız polisiye yazarı Thierry Jonquet’in “Tarantula” isimli 2005 tarihli romanından uyarlandı. ‘The Skin I Live In’ için Pedro Almodovar, 20 yıl sonra Antonio Banderas’la tekrar bir araya geldi. Filmde Antonio Banderas (Dr.Robert rolünde), bir kazada yanarak ağır yaralanan karısını iyileştirmek için uğraşan bir doktoru canlandırıyor.

Zatoichi / Kör Samuray

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı 7.6

Oyuncular: Takeshi Kitano, Tadanobu Asano, Yui Natsukawa

Kör bir gezgin olan Zatoichi geçimini masaj yaparak ve kumar oynayarak sağlamaktadır. Diğer tüm duyuları çok iyi çalışan kahraman aynı zamanda iyi bir kılıç ustasıdır. Yakın arkadaşı Shinkichi ile bir dağ kasabasındaki kumarhanede iki kız kardeşle tanışırlar. Kızların aileleri, kasabayı kırıp geçiren bir çete tarafından öldürülmüştür. Zatoichi de hesaplaşma için er geç bu çeteyle karşılaşacaktır.

Law Abiding Citizen / Adalet Peşinde

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı7.4

Oyuncular: Gerard Butler, Jamie Foxx, Leslie Bibb

Başrollerini ünlü oyuncular Gerard Butler ve Jamie Foxx‘ın paylaştığı Law Abiding Citizen gerilim/aksiyon türünde bir yapım. Filmin konusundan kısaca bahsedecek olursak; Clyde Shelton (Butler) eşi ve çocuğu ile mutlu bir hayat süren bir adamdır. Bir gün iki saldırgan Shelton‘ın evine gelir ve onun gözleri önünde eşi ve çocuğunu öldürür. Avukat Nick Rice (Foxx) saldırganlarla bir anlaşma yapmıştır. Mahkeme saldırganlardan birini ölüm cezasına çarptırırken diğerine çok az bir ceza verir. Karardan hiç memnun olmayan Shelton adaleti kendi elleriyle uygulamaya karar verir. Artık tek bir amacı vardır; bu olayda suçlu gördüğü herkesi birer birer ortadan kaldırmak.

Ghajini

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı7.3

Oyuncular: Aamir Khan, Asin, Jiah Khan

Ghajini 25 Aralık 2008 tarihinde gösterime girmiş bir Hint filmidir. Filmin yönetmeni A. R. Murugadoss 2005 yılında Tamil dilinde çektiği Ghajini filminin Hint uyarlamasını yapmıştır. Akıl Defteri filminden uyarlanarak yapılan filmin baş rollerinde Aamir Khan ve Asin yer almaktadır.

Sanjay Singhania Hindistan’ın en büyük iş adamlarından biridir. Bir iş gezisi dönüşünde evinde nişanlısı öldürülür ve kendisi de ağır yaralı olarak kurtulur. Ama başına demir sopayla darbeler alan Sanjay kısa süreli hafıza kaybına uğrar. Kafasına aldığı darbe yüzünden her 15 dakikada bir hafızasındaki herşey silinir. Bu duruma günlük yaptığı alışkanlıkları ile vücuduna ve not defterine yazdığı yazılar ile her şeyi hatırlamaktadır. Sanjay, eşini gözleri önünde öldüren Ghajini’yi bulmaya çalışacaktır

Hint sineması hayranları ve bu sinemanın kralı Aamir Khan sevenler için, mutlaka izlenmesi gereken IMDB’de yüksek puana puana sahip en iyi Aamir Khan filmleri listesi derledik. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

John Wick 1-2

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı7.3

Oyuncular:Keanu Reeves, Michael Nyqvist, Alfie Allen

John Wick, hayallerindeki kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakmış eski bir kiralık katildir. 5 yıllık evliliğin sonunda karısı ölür, o öldükten sonra kocasının yalnız kalmaması için bir köpek bırakmıştır. Ancak karısından son hatıra olan köpeği de, arabasında saldırıya uğradığı sırada ölür. Arabasına saldıran çetenin liderinin, eski patronunun oğlu olduğunu öğrendikten sonra intikam için çeteye bir savaş açar: Wick aradan geçen yıllarda pek paslanmamıştır.

Faster / Adalet Benim

En iyi İntikam Filmleri

IMDB Puanı6.5

Oyuncular: Dwayne Johnson, Billy Bob Thornton, Maggie Grace

Avcının tam olarak av olduğu bu filmde, kahramanımız Sürücü işlediği bir suç nedeniyle on yıl hapis cezası alır. Cezasını tamamlayan Sürücü, on yıl kaldığı hapishanede tek bir amaca odaklanır. Bir soygunda hayatını kaybeden kardeşinin intikamını almak…

Ama bu görev hiç de göründüğü kadar kolay bir şey değildir. Çünkü dışarısı on yıl içinde fazlasıyla değişmiştir, sokaklar eskisi gibi değildir. Amacına ulaşmak için kara listesindeki kişileri tek tek avlamaya başlayan Sürücü’yü bu korkunç planından alıkoyacak yalnızca iki kişi vardır. Biri eski bir polis memuru, diğeri de kiralık bir katildir…

Bu yazımızda sizlere keyifle seyredebileceğiniz en iyi intikam filmlerini sunduk.

Yorum Yap

Yorum Yap