«

Gençlik dizilerini sevenlerden ve gençlik dizisi arayışına girenlerdenseniz bu yazımızda sizlere en iyi gençlik dizileri listesi sunacağız.

Hangi ruh hali ile izlersek izleyelim gençlik dizilerinin bizleri gündelik sıkıntılardan uzak tutma gibi bir misyonu olduğunu söyleyebiliriz. Eğer son zamanlarda bu tarz bir dizi arıyorsanızyazımızın devamına geçebilirsiniz.

En iyi Gençlik Dizileri

İşte keyifle seyredebileceğiniz en iyi yabancı gençlik dizileri.

Glee

En iyi 10 Gençlik Dizisi

IMDB Puanı6.7

Yönetmen:  Ryan Murphy,  Eric Stoltz,  Alfonso Gomez-Rejon,  Elodie Keene,  Brad Falchuk,  Bradley Buecker

Senaryo:  Ryan Murphy,  Ian Brennan,  Brad Falchuk

Yapımcı: Ryan Murphy,  Ian Brennan

Oyuncular : Lea Michele, Jane Lynch, Matthew Morrison

Amerikan genç dizilerinden biri olan ve müzikal sevenlerin severek izleyecekleri dizilerden biri olan Glee dizisi gençlerin birbirleri ile yaşadıkları diyalogları konu almaktadır.

William McKinley High School Glee klübünde olan bu öğrencilerin ilişkileri, sosyal problemleri, aşkları üzerinde durulmaktadır. Söz konusu takımın 20 üyesi bulunmaktadır. Klübün yöneticisi İspanyol öğretmen Will Schuester’dir. Will rolünü Matthew Morrison oynamaktadır. Takımın kaptanı rolünü ise Sue Sylvester yapmaktadır. Söz konusu rolü Jane Lynch oynamaktadır.

One Tree Hill

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.7

Yönetmen:  Greg Prange,  David Carson,  Thomas J. Wright,  Bryan Gordon

Senaryo:  Mark Schwahn,  Mike Kelley

Yapımcı: Michael Tollin,  Gregory Prange

Oyuncular :Chad Michael Murray, James Lafferty, Hilarie Burton

Tree Hill kasabasının zıt uçlarında büyüyen Nathan ve Lucas’ın basket tutkuları ve aynı babaya sahip olmaları dışında çok az ortak yönleri var.

Küstah ve kendine güvenen Nathan lise basketbol takımının yıldızı ve zengin bir ailenin çocuğu. Sessiz, içine kapanık ve sokak basketbolunda efsanevi bir oyuncu olan Lucas ise çalışan, bekar bir annenin tek çocuğu.Nathan’ın babası Dan, Lucas’ın annesi Karen ile lise yıllarında bir aşk yaşar. Karen’ın Lucas’a hamile kalması sonucu Dan kariyerini seçerek onları terk eder. Basketbol kariyerinde başarısız olunca da üniversitede tanıştığı yeni eşi ve oğlu Nathan’la birlikte kasabaya geri döner. Lucas’ın varlığını ise reddeder.Bu karanlık sır bugüne kadar oğlanlardan saklanmaya çalışılmıştır, ancak kader onları aynı basketbol takımında karşılaştırır ve hayatları beklenmedik şekilde birbirinin içine geçer. İki kardeşin birbirlerinin hayatlarındaki rollerine alışmaları zaman alacak gibi görünse de ikisinin de bu yeni gelişmeden ilgi çekici bir şeyler çıkaracağı kesin.

Gossip Girl / Dedikoducu Kız

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.4

Yönetmen:  J. Miller Tobin,  Norman Buckley,  Mark Piznarski,  Tony Wharmby,  Patrick R. Norris,  Michael Fields

Senaryo:  Josh Schwartz,  Cecily Von Ziegesar,  Stephanie Savage

Yapımcı: Ron Fortunato,  John Thomas

Oyuncular : Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley

Dizi, Kristen Bell’in ”Who am I? xoxo Gossip Girl” sözleriyle başlar. Gossip Girl, Manhattan’da yaşayan bu 6 gencin hayatlarındaki olayları internette blog halinde yayınlar. Hatta bazen bu 6 genç, çevresindeki olayları Gossip Girl’ün blogundan öğrenir.

Dizi, Serena Van Der Woodsen’ın Manhattan’a geri dönmesiyle başlar. Serena, zengin bir ailenin kızıdır. Annesi Lily ve erkek kardeşi Eric ile yaşamaktadır. Güzel olmasının yanı sıra zekidir. Sıcakkanlılığı ile insanların sevgisini kolayca kazanmıştır. Serena’nın en iyi arkadaşı Blair Waldrof’dur. Modacı annesi Elenaor ile yaşamaktadır. Babası annesini ve onu 1 yıl önce terk etmiştir. Blair babasının eksikliğini sık sık hisseder. Aynı zamanda Blair, annesinin kendisini yeterince sevmediğini düşünmektedir. Ve, Serena’nın geri döndüğünü Gossip Girl aracılığı ile öğrenir ve endişeye kapılır. Çünkü erkek arkadaşı Nate’in, Serena’ya ilgi duyduğunun farkındadır. Serena’nın Manhattan’dan ayrılma sebebinin altında, Nate ile birlikte olduktan sonra kendini suçlu hissetmesi vardır. Blair’ın bunu öğrenmesi fazla uzun sürmez.

Arkadaşının kendisine ihanet ettiğini düşünür. Fakat, 2 yıldır birlikte olduğu Nate’i affetmekte zorluk çekmez. Böylece Serena ve Blair arasında bir çekişme başlar. Gossip Girl’ün her bölümünde mutlaka bir olay olmaktadır. Partiler de dizinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bu 6 gencin renkli yaşamını anlatan dizide olaylar izleyiciyi sıkmadan anlatılır. Her gençlik dizisinde olduğu gibi; aşk, arkadaşlık ve eğlence ön plandadır.

Friends

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 8.9

Yönetmen:James Burrows, Gail Mancuso, David Schwimmer, Robby Benson, Terry Hughes, Michael Lembeck, Gary Halvorson, Pamela Fryman

Senaryo: R. Lee Fleming Jr., Marta Kauffman

Yapımcı: Marta Kauffman

Oyuncular : Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow

Tüm zamanların en sevilen sitcom’larından biri Seinfeld ise diğeri hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe.

Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının içiçe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor.Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır.

Pretty Little Liars / Sevimli Küçük Yalancılar

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.5

Yönetmen:  Sara Shepard,  Marlene King

Senaryo:  Sara Shepard,  Marlene King,  Joseph Dougherty

Yapımcı: Lisa Cochran-neilan

Oyuncular :Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale

1.Sezon bir arkadaş grubunun 5 kızını anlatır – Spencer Hastings, Hanna Marin, Aria Montgomery, Emily Fields, ve Alison DiLaurentis.Bir pijama partisinde Alison kaybolur ve hiçbir yerde bulunamaz.1 yıl sonra cesedi eskiden yaşadığı evin arka kısmında bulunur.Cesedi bulununca diğer dört kız “A” adlı anonim birinden mesajlar alır, bunlar sadece Alison’ın bildiği sırları içeren mesajlardır.Cenaze töreninden sonra bile mesajlar almaya devam ederler. Ve bu sayede tekrar bir araya gelirler. Şimdi işler onlar için çok daha zor ve karmaşık olacaktır…

Girls

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.3

Yönetmen:  Lena Dunham,  Richard Shepard,  Jody Lee Lipes

Senaryo:  Lena Dunham

Yapımcı: Judd Apatow,  Lena Dunham

Oyuncular :Lena Dunham, Allison Williams, Jemima Kirke

Girls 15 Nisan 2012’de Amerikan televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaya başlamış televizyon dizisi. Lena Dunham hem dizinin yaratıcısı hem de baş rollerinden biridir. Dizide New York City’de yaşayan 20’li yaşlarda yakın arkadaşların başından geçenler anlatılmaktadır. Dizinin dayanak noktası, 26 yaşındaki Dunham’in hayat tecrübeleri ve başından geçen bir takım olaylardan ilham alınarak, ana karakterin önemli yönlerini, ortaya koymaktır. Lena Dunham dizinin senaristliğini ve pilot bölümünün yönetmenliğini de yapmıştır. Birinci ve ikinci sezonları 10 bölümden oluşmaktadır.

The OC

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.5

Yönetmen:  Josh Schwartz

Senaryo:  Josh Schwartz,  Ian Toynton

Yapımcı: Josh Schwartz,  McG

Oyuncular :Mischa Barton, Adam Brody, Peter Gallagher

Orange County cennet gibi bir yerdir. Herkes varlıklıdır burada ya da öyle görünmek için elinden geleni yapar. Kusursuz olmaya çalışırlar. Fakat madalyanon görünmeyen yüzünde görünenin aksine sadakat ve kimlik kaybı yaşanmaktadır. Çocukların ailelerinden gizlediği yetişkinlerin çocuklarından gizlediği birer yaşamları daha vardır. The O.C. Cohen ve Cooper ailelerinin hikayesini anlatmaktadır.

The Carrie Diaries

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.0

Yönetmen:  Norman Buckley,  Miguel Arteta,  Nanette Burstein

Senaryo:  Candace Bushnell,  Amy Harris,  Terri Minsky

Yapımcı: Josh Schwartz,  Candace Bushnell

Oyuncular : AnnaSophia Robb, Austin Butler, Ellen Wong

Sex and the City’den önceki Carrie ile tanışın. Modaya ve ilişkilere bakışımızı değiştiren Sex and the City’yi bilmeyen yoktur. 30’larındaki Carrie Bradshaw, mutluluğu arıyordu. Peki genç Carrie’nin hayatı nasıldı? Gossip Girl ve The O.C.’nin yapımcısı Josh Schwartz’ın yeni gençlik dizisi, 80’lerin retro kıyafetleriyle sizi büyüleyecek.

90’ların sonunda hayatındaki en önemli şey; dostları, ilişkileri ve Manhattan’dı. Peki bu üçüyle de tanışmadan önceki Carrie Bradshaw nasıl biriydi sizce? The Carrie Diaries işte bu sorunun cevabını arıyor. Yıl 1984. 16 yaşındaki Carrie, liseden sonra kendisini nasıl bir geleceğin beklediğini merak ediyor. Ailevi meseleler bir yandan, lise aşkları diğer yandan sıkıştırıyor. Hayat önünde yeni kapılar açmak üzere. Tek yapması gereken hayallerinin şehri New York’tan içeri adım atmak. Sonrasını zaten biliyorsunuz.

The Vampire Diaries / Vampir Günlükleri

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 7.8

Yönetmen:  Marcos Siega

Senaryo:  L.j. Smith,  Kevin Williamson,  Julie Plec

Yapımcı: Kevin Williamson,  Julie Plec

Oyuncular : Nina Dobrev, Paul Wesley, Ian Somerhalder

Ailelerini dört ay önce bir trafik kazasında kaybetmiş olan 17 yaşındaki Elena ve 15 yaşındaki kardeşi Jeremy, yaşadıkları acı sonrası hayatlarına devam etmeye çalışmaktadırlar. Elena çevresinde her zaman güzelliği ve başarılı bir öğrenci olmasıyla ön planda olmuştur. Yaşadığı acıyı dış dünyadan saklama çabasındadır. İki vampir kardeşten Stefan ve Damon‘ın kasabaya gelmesiyle, Elena’yla Stefan hemen birbirlerine karşı ilgi duymaya başlarlar.

Skins

En iyi 10 Gençlik Dizisi

 

IMDB Puanı: 8.2

Yönetmen:  Adam Smith,  Paul Gay,  Minkie Spiro,  Charles Martin,  Simon Massey

Senaryo:  Bryan Elsley,  Jamie Brittain,  Jack Thorne,  Christopher E.c. Hill

Yapımcı: Bryan Elsley,  Chris Clough

Oyuncular : Kaya Scodelario, Hannah Murray, Nicholas Hoult

2007 senesinde ilk bölümü yayımlanan Skins, Bristol şehrinde yaşayan bir grup gencin hayatını anlatıyor. Bu gençler kendi hallerinde olan masum tiplerden de değildir. Anoreksik bir genç, diğer tarafta öğretmeniyle yatan birisi.. Müslüman olan ama en yakın arkadaşının gay olduğunu açıklamayan bir çocuk. Bu listenin sonu yok. Hepsi birbirlerinden beterler. Dizi karışık bir hal almak yerine her bölüm bir çocuğun üzerinde durarak karakterlerini daha iyi tanıtıyor. Uyuşturucu bağımlılığı, seks, cinsel istismar ve asosyallik gibi sorunlara değinen dizi, aslında hayatın ne kadar farklı olduğunu, hayata toz pembe değil de nasıl gerçekci bakmamız gerektiğini bizlere öğretiyor.

Bu yazımızda en iyi gençlik dizileri listesini sunduk.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.