1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Düğün Konulu Filmler

En iyi Düğün Konulu Filmler

En iyi Düğün Konulu Filmler

Yaz geldi düğün sezonu açıldı. Bizde Evlilik temalı, düğün konulu filmler listesi hazırlayarak şahit, sağdıç gibi düğün görevlilerine biraz olsun katkı sağlamak istedik.

Yaz aylarında hepimize uğrayan nikah ve düğün ‘aktivetelerinin’ sinema camiasındaki renkli yansımalarını bu yazımızda bulacaksınız.

En iyi Düğün Konulu Filmler

Evlilik hazırlıkları yaparken izleyebileceğiniz bu kültleşmiş düğün filmleri hem eğlenmenizi hem de düğününüzle ilgili harika fikirler bulmanızı sağlayacak.

En iyi düğün konulu filmler listemiz yerli ve yabancı düğün filmleri karşık olmak üzere en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Aile Arasında

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 8.1

Oyuncular: Engin Günaydin, Demet Evgar, Erdal Özyagcilar

Düğün konulu filmler listemizdeki ilk filmimiz Gülse Birsel’in yazdığı Aile arasında…

21 yıllık eşinin aniden terk ettiği Fikret ve 21 yıllık müzisyen sevgilisi tarafından bırakılan müzikhol vokalisti Solmaz, komik bir tesadüfle tanışır ve dost olur. Solmaz’ın kızı Zeynep bu sırada ailesiyle ilgili yalanlar söylediği Adanalı sevgilisinden evlenme teklifi alır. Solmaz, Fikret’ten, kızının saygın, efendi, emniyet müdürü babası rolünü oynamasını ister.

Aile arasında bir kız isteme, bir de düğün olacak ve bu iş bitecektir. Ancak damadın geleneksel ailesi detaylı evlilik seremonileri planlamaktadır. Asla yalan söyleyemeyen, nevrotik, tedirgin Fikret, sert, silah taşıyan, kebapçı zinciri sahibi bir Adanalı aileye karşı hayatının rolünü oynamak zorundadır. İşler giderek tantanalı bir hal alınca Fikret kendini hiç beklemediği olayların ortasında bulacaktır.

Avrupa Yakası ve Yalan Dünya gibi efsane ve eğlenceli dizilerden sonra sinemaya da el atmaya karar veren Gülse Birsel sıcacık, tam bir Türkiye komedisi sunuyor bize

The Hangover / Felekten Bir Gece

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 7.7

Oyuncular:  Zach Galifianakis, Bradley Cooper, Justin Bartha

Film, bekarlığa veda partisinin olumsuz yönleri üzerine kurulmuş. Filmde evlenmek üzere olan karakterimiz bekarlığa veda partisi yapmak ister. Ama bir aksilik olur.

Kahramanlarımızdan birinin yaptığı bir hata onları zor duruma düşürür. Sabah uyandıklarında hiçbir şey hatırlamazlar. Hatırlamamalarının sebebi az önce bahsettiğim hatadan kaynaklanıyor. Damadı kaybederler. Onu bulmak için yola koyulurlar ama başlarına her türlü olay gelir. Binbir türlü badire atlatırlar.

Badirelerin sebebi normal olağan hatalardan değil, bekarlığa veda gecesinde yaşadıkları olaylardan kaynaklanır.

Four Weddings and a Funera / Dört Nikah Bir Cenaze

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 7.1

Oyuncular:  Hugh Grant, Andie MacDowell, James Fleet

İflah olmaz bekar Charlie (Grant) özünde iyi bir insandır ve henüz hayatının kadınıyla karşılaşmamıştır. Ta ki Carrie (Dowell) ile yakın arkadaş çevresinde bir nikahta tanışana kadar.

Aralarında gelişen duygulara rağmen Charlie’nin Carrie ile evlenmeye karar vermesi zaman alır. Bu kararın ardından aslında güçlü bir rakibi daha olduğunu öğrenir…

Bridesmaids / Nedimeler

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 6.8

Oyuncular: Kristen Wiig, Maya Rudolph, Rose Byrne

Annie (Kristen Wiig), geçim sıkıntısı çeken ve tabiri caizse aptal bir erkekle aynı evi paylaşan bir kadındır. Erkekler konusunda şansı pek yaver gitmeyen Annie, bu konuda artık ciddi anlamda umutsuzluğa düşmeye başlamıştır.

Çocukluğundan beri en yakın arkadaşı olan Lillian (Maya Rudolph) ise erkek arkadaşından evlenme teklifi almıştır. Baş nedimesi olarak Annie’yi seçen Lil’in yeni bir arkadaşı daha vardır: Helen (Rose Byrne). Helen ile girdiği yarışta kaybetmeye mahkum olan Annie’nin içinde bulunduğu kötü psikolojiyi daha da tetiklenir. Bunun sonrasında olacaklar da aslında Annie için pek de hayra alamet değildir –polis memuru Nathan (Chris O’Dowd) ile tanışana kadar.

Rachel Getting Married / Rachel Evleniyor

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 6.7

Oyuncular: Anne Hathaway, Rosemarie DeWitt, Debra Winger

Kym (Anne Hathaway), kız kardeşi Rachel’ın (Rosemarie DEWitt) düğünü için ailesinin evine geri döner. Beraberinde kişisel krizleriyle dolu bir geçmiş, karmaşık aile ilişkileri ve bir trajedi getirir.

Düğün çiftinin partisinde, arkadaşları ve aile yakınları eğlenceli bir ziyafet, müzik ve aşk dolu bir davet için haftasonu biraraya gelirler. Kym Hariç. Kym’in iğneli sözleri tüm ailenin gerilmesine sebep olur. Zengin karakterlerle dolu olan Jonathan Demme’in bu etkileyici filmi, aile dinamiklerinin içten, zeki ve zaman zaman eğlenceli portresini çiziyor.

Peace After Marriage / Nikahta Keramet var mı?

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 6.4

Oyuncular: Hiam Abbass, Ghazi Albuliwi, Omer Barnea

Yeşil Kart almak isteyen İsrailli bir genç kadının, doğma büyüme New Yorklu olan, fakat Filistin asıllı bir aileye mensup, yalnız ve mutsuz Arafat ile sahte evlilik yapması üzerine bir romantik komedi.

My Best Friend’s Wedding / En İyi Arkadaşım Evleniyor

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 6.3

Oyuncular: Julia Roberts, Dermot Mulroney, Cameron Diaz

Karşı cinsteki iki yakın arkadaş birbirine şu şekilde söz verir, tıpkı Michael ve Julianne’nin yaptığı gibi: Eğer 28’lerinde hala kimse ile evlenmemişlerse, birbirleriyle evleneceklerine söz verirler! Julianne 28’ine yaklaşmaya başlayınca, şimdi Chicago’da spor yazarı olan Michael’i araması gerektiğini ve anlaşmalarının sona erdiğini söylemesi gerektiğini düşünürken, Michael Julianne’ı arayarak dört gün sonra evleneceğini haber verir. Bunun üzerine Julianne arkadaşına düğün hazırlıklarında yardım etmek için hemen Chicago’ya gelir.

Gelişinin asıl nedeni ise bu evliliği önlemektir. Julianne’ın önünde sadece üç gün kalmıştır. Bu süre içinde Michael ve Kimberly’nin aralarını bozmak için her yola başvurur. Sonunda düğün günü Michael’a onu sevdiğini söyler ve onu öper ancak Kimberly onları izlemektedir. Şimdi Michael’ı çok zor bir karar beklemektedir.

Daddy’s Home / Babalar Savaşıyor

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 6.1

Oyuncular:  Will Ferrell, Mark Wahlberg, Linda Cardellini

Düğün konulu filmler listemizdeki bu filmin konusu şu şekilde…Brad Whitaker (Will Ferrell) ; karısı ve iki çocuğuna üvey baba olmak için çabalarken planlarının öz babaları Dusty Mayron’nun gelmesiyle farklı bir boyuta taşınır. Artık evde ki babalık rölü için bir rakibi vardır. Asi bir hayat tarzına sahip Dusty, basma kalıp babaların korkulu rüyası olmaya gelmiştir .

Çocukların gözünde baba rölünü kanıtlamak için çabalayan üvey baba Brad ve öz baba Dusty’nin rekabet yarışı beyaz perdeye yansıyor.

I Now Pronounce You Chuck & Larry / Damadı Öpebilirsin

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 6.0

OyuncularAdam Sandler, Kevin James, Jessica Biel

Chuck Levine (Adam Sandler) ile Larry Valentine (Kevin James) son derece iyi niyetli iki itfaiyecidir. Daima omuz omuza çalışırlar. Birbirleri için yapmayacakları özveri yoktur. İkisi de itfaiye örgütünün gururu ve gözbebeğidir.

Dul bir erkek olan Larry’nin tek isteği ailesine kol kanat germektir. Buna karşılık arkadaşı Chuck, “bekarlık sultanlıktır” düşüncesindedir ve bağımsız hayatın tadını azami derecede çıkartmaktan, gününü gün etmekten yanadır.

Runaway Bride / Kaçak Gelin

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 5.5

Oyuncular: Julia Roberts, Richard Gere, Joan Cusack

Ike Graham (Richard Gere) New York’lu bir gazetecidir. Ve bir problemi vardır. İş teslimine sadece bir saat kalmıştır. Eski karısı patronudur ve makalasi için yazacak ilginç bir konu bulmalıdır.

Beynini zorlar ve genç bir kadın hakkında duyduğu hikayeyi allayıp pullayıp bir haber haline getirir. Maggie (Julia Roberts) adındaki bu genç kadın nişanlanmaktan çok hoşlanan ama evlilik deyince bir adım geri çekilen hatta gerekiyorsa koşar adım olay mahallini terk eden Marlyland’li biridir.

Ike makaleyi ilk yazmaya başladığında kendisini genç kadının yaşadığı şehre kadar götürecek bir olaylar zincirinin ortasında buluverir.

Bride Wars / Gelinlerin Savaşı

En iyi Düğün Konulu Filmler

IMDB : 5,1

Oyuncular: Kate Hudson, Anne Hathaway, Candice Bergen

Çok yakın iki arkadaş olan Liv ve Emma, çocukluklarından beri evlenip gelin olacakları o günün hayalini kurmaktadırlar. Düğün hayalleri içerisinde ikisinin de vazgeçemediği tek ayrıntı, New York’un en ünlü düğün mekanı The Plaza Hotel’de evlenmektir.

26 yaşına geldiklerinde ikisi de evlenme teklifi alır. Hayallerini gerçekleştirmek ve muratlarına ermek üzereyken evlilik danışmanlığı ofisinde yapılan bir hata sonucu aynı gün evleneceklerini öğrenirler! Hangisinin The Plaza Hotel’de evleneceği savaşı kimin kazanacağına bağlıdır. Bundan sonra, iyi olan gelin kazanacaktır!

Yorum Yap

Yorum Yap