1. Ana sayfa
  2. En iyi Filmler
  3. En iyi Dövüş Sanatları Filmleri

En iyi Dövüş Sanatları Filmleri

Heyecan ve maceranın dolu dizgin yaşandığı En iyi Dövüş filmleri listesi.

«

Bol aksiyonlu sahneler içeren, gözünüzü kırpmadan izleyebileceğiniz en iyi dövüş sanatlar filmleri listesi ile birlikteyiz.

Dövüş sanatları, diğer becerilerle birlikte dövüş teknikleri, fiziksel egzersizler ve zihin disiplin yöntemlerini içeren geniş bir etkinlik dizisini kapsar. Dövüş sanatları, kaynağını Asya’nın kadim kültürlerinden alır ve günümüzde tüm dünyada kişisel savunma, egzersiz, sağlık, ruhsal gelişim, yasal yaptırım ve atletik yarışmalarda kullanılmaktadır.

Eğlenceli olmasının yanında dövüş sanatlarının faydaları muazzamdır. Kendine güveni artırma, enerji, güç, dayanıklılık ve zihinsel kapasiteyi de kapsar.

Bizde bu makalemizde sizlere dövüş filmleri arasından en iyilerini derledik.

En iyi Dövüş Sanatları Filmleri

İşte Uzakdoğu dövüş filmlerinden modern sinemaya, Amerikan filmlerinden Çin dövüş filmlerine kadar en iyi dövüş sanatlar filmleri listesi.

Altın Yumruk – Drunken Master

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB 7.6

Yapım: 1978

Yönetmen: Woo-Ping Yuen

Oyuncular: Jackie Chan, Siu Tin Yuen, Jung-Lee Hwang

En iyi dövüş sanatlar filmleri listemizde 1.ci sıraya Jackie Chan’in başrolünde olduğu Altın Yumruk efsanesini koyduk.

Won Fei Hung tecrübeli bir dövüş ustası olan amcasının yanına öğrencisi olarak gönderilir. Amcasının yanında iyi bir dövüşçü olacagına inanan Fei Hung onu görünce adeta yıkılır. Karşısında o efsanevi hocadan eser kalmamış sabahtan akşama kadar içen bir ayyaştır.Eğitim alacağı yerden kaçan Fei Hung, kiralık bir katil tarafından hastanelik oluncaya kadar dövülünce kendini aşağılanmış sayar ve gururu kırılır..

Büyük Yarış – Warrior

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 8.2

Yapım: 2011

Yönetmen: Gavin O’Connor

Oyuncular: Tom Hardy , Jennifer Morrison , Nick Nolte , Joel Edgerton , Frank Grillo

En iyi dövüş sanatlar filmleri listemizde 2.ci sıraya aldığımı Warrior’da, Trajik bir geçmişin kovaladığı eski bir denizci olan Tommy Riordan doğduğu kasaba olan Pittisburgh’a geri döner. Eski antrenörü ve iyileşmiş bir alkolik olan babasını, kendisini tarihteki en yüksek ödülü veren Savaş Sanatları Turnuvası’na hazırlaması için seçer. Tommy ünvana giden şiddetli yolda parlarken, eski bir savaş sanatları dövüşçüsü olan kardeşi Brendan, öğretmen maaşı yetmediği için amatör olarak ringlere geri döner. Yıllar geçmiş olmasına rağmen, suçlamalar ve geçmiş ihanetler, Brendan’ı acı bir şekilde ayrıldığı babası ve Tommy’den uzak tutmaktadır. Kazanma ihtimali düşük bir yarışmacı olarak, Brendan’ın beklenmedik yükselişi, Tommy rakip olmasına yol açtığında, iki kardeşte en şiddetli ve kazananın her şeyi aldığı bir yarışta mücadele ederken kendilerini ayıran güçlerle yüzleşmek zorunda kalacaklar.

Asla Pes Etme – Never Back Down

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 6.6

Yapım: 2008

Yönetmen: Jeff Wadlow

Oyuncular: Sean Faris , Amber Heard , Cam Gigandet , Djimon Hounsou , Evan Peters , Leslie Hope

Jake’in hayatındaki yeni dönüşümler, okulun en güzel kızı Baja ile tanışmasıyla başlar. Onun davetiyle bir partiye katılan Jake, orada Ryan adlı bir gençle istemeden kavga eder. Dövüşü kaybedince de çevresi tarafından küçümsenmeye başlar. Arkadaşı Max, Jake’e karışık savunma sanatları sporundan bahseder. Jake, bu sporun başlı başına bir sanat olduğunu fark eder.

Yenilmez 3 – Undisputed III: Redemption

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 7.5

Yapım: 2010

Yönetmen: Isaac Florentine

Oyuncular: Scott Adkins , Mykel Shannon Jenkins , Mark Ivanir , Hristo Shopov , Marko Zaror

Maksimum seviyede korunan hapishanede gizli dövüşler düzenlenmektedir Dünyanın dört bir tarafından gelen sekiz özel mahkum ölümcül dövüşlerde mücadele etmektedir Kazanan, ödül olarak özgürlüğüne kavuşacaktır Rus tutuklu Boyka da bu dövüşlere hazırlanmaktadır Dizinden sakatlandığı için işi hiç kolay değildir ama hayatta kalmak için dövüşmekten başka çaresi yoktur…

 Yenilmez 2 – Undisputed II: The Last Man Standing

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 7.1

Yapım: 2006

Yönetmen: Isaac Florentine

Oyuncular: Michael Jai White , Scott Adkins , Ben Cross , Eli Danker , Mark Ivanir

George “Iceman” Chambers (Michael Jai White, 7 farklı Karate dalında Siyah kuşak sahibi), ün ve para için dövüşmeye alışmış bir boksördür. Dünya Ağırsiklet Dövüş Şampiyonu olmuştur. Ancak, profesyonel spor hayatı sona erince kendini işsiz ve beş parasız bulur… Menajerinin Rusya’da bir reklam kampanyasına katılma teklifini kabul eder. George, ne olduğunu bile anlayamadan, kendini Rusya’nın en karanlık ve korkunç hapishanesinde bulur. Hapishane aynı zamanda yenilmez bir dövüşçü olan Yuri Boyka’ya (Scott Adkins) da ev sahipliği yapmaktadır. Mafya babası Gaga, Boyka ile George’u bir maçta karşı karşıya getirmek ister. George özgürlüğünü kazanmak için katil ruhlu yenilmez Boyka’yı yenmek zorundandır. Bu ringden kim sağ çıkacaktır?

Kan ve Kemik – Blood and Bone

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 6.7

Yapım: 2009

Yönetmen: Ben Ramsey

Oyuncular: Michael Jai White, Julian Sands, Eamonn Walker

En iyi dövüş sanatlar filmleri listemizde bulunanKan ve Kemik isimli bu filmde,  Ölen arkadaşına vermiş olduğu sözü yerine getirebilmek için, bir adamın Los Angeles’da ki dövüşlere katılmakta olduğunu konu alan aksiyon dolu bir film izleyeceksiniz.

Ejderin Üç Fedaisi – Enter the Dragon

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 7.7

Yapım: 1973

Yönetmen: Robert Clouse

Oyuncular: Bruce Lee , Angela Mao , John Saxon , Sek Kin , Ahna Capri , Jim Kelly

Lee, Roper ve Williams, kendilerine has sebeplerden bir adada Han isimli zengin bir kişi tarafından düzenlenen dövüş turnuvasına katılırlar. Lee aslında Han’ın gizli işler çevirdiğinden şüphelenildiği için görevlendirilmiş gizli bir ajandır. Turnuva da ilerledikçe bu adanın ve turnuvanın Han’ın uyuşturucu kaçakçılığı ve beyaz kadın ticareti için paravan olduğunu anlarlar. Üstelik fark edemedikleri bir şey daha vardır. Han’ın planı dövüşçülerin ya kendisine katılmaları, aksi durumda ise ölmelerini planlamasıdır. Fakat Han dövüşçülerin gücünü küçümsediğinin farkında değildir.

Kan Sporu – Bloodsport

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 6.8

Yapım: 1988

Yönetmen: Newt Arnold

Oyuncular: Jean-Claude Van Damme , Bolo Yeung , Roy Chiao , Philip Chan Yan-Kin

O bir efsane. İşte En iyi dövüş sanatlar filmleri listemize koymasak eksik bir liste olacağına emin olduğumuz mükemmel bir film.

Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak çekilen Kan Sporunda Amerikalı Dövüşçü Frank Dux, Hong Kong’ta katıldığı Kumite turnuvasını kazanmak için ringe çıkmaktadır. Dux’un amacı bu turnuvayı kazanan ilk batılı olmaktır. Ona bu mücadelesinde, bir diğer amerikalı arkadaşı Ray Jackson ve gazeteci Janice Kent eşlik edecektir.

Never Back Down 2: The Beatdown

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 5.8

Yapım: 2011

Yönetmen: Michael Jai White

Oyuncular: Michael Jai White, Dean Geyer, Alex Meraz

Farklı alanlardan bir araya gelen dört dövüşçü eski MMA yıldızı tarafından yetiştirilir ve sonunda mirasın ortasındaki her bir hainle savaşmak zorundadırlar.

Yip Man – Ip Man

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 8.0

Yapım: 2008

Yönetmen: Wilson Yip

Oyuncular: Donnie Yen, Simon Yam, Siu-Wong Fan

Filmin başrol karakteri Çin ve Japonya arasındaki büyük savaş esnasında dövüş sanatlarında bir efsane olmuş ve Bruce Lee’nin hocası olan IP Man’dir (Donnie Yen). Çin’in Foshan şehrinde savaşın gölgesinde geçmekte olan bu biyografik hikaye 1930’lu senelere uzanmaktadır.

Dövüş Kulübü – Fight Club

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 8.8

Yapım: 1999

Yönetmen: David Fincher

Oyuncular: Edward Norton , Brad Pitt , Helena Bonham Carter , Meat Loaf , Jared Leto , Zach Grenier

Dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır. Dövüş kulübünün ikinci kuralı da, kulüp hakkında konuşmamaktır… Filmin baş kişisi, sıradan hayatının girdaplarında bunalımlar geçiren bir sigorta müfettişi olan Jack, Kanserli olmadığı halde, uykusuzluğunu yenmek ve hayatına anlam katmak adına, kanserlilere moral destek sağlayan terapi gruplarına katılır. Orada, Marla Singer adlı bir kızla garip bir yakınlık kurar. Bir iş gezisi dönüşü ise, Tyler Durden adlı egzantrik karakterle tanışır. Durden, Jack’in olmak isteyip de olamadığı adam gibidir. Tyler’ın girişimleriyle bir yeraltı faaliyeti olarak başlayan dövüş kulübü, Jack’e hayatında yepyeni kapılar açacaktır… Ve tabii, bu kapılardan ister istemez Marla geçecektir… Fakat… Tyler Durden gerçekte kimdir?

Ong-Bak: Muay Thai Warrior

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 7.2

Yapım: 2003

Yönetmen: Prachya Pinkaew

Oyuncular: Tony Jaa , Petchtai Wongkamlao , Pumwaree Yodkamol , Suchao Pongwilai

Kutsal Buda heykelinin başı, Ong-Bak, bulunduğu köyden çalınır ve halk bu hırsızlığın laneti ile sefalet içine sürüklenir. Zira, Buda heykelinin köye bereket getirdiğine ve köyü koruduğuna inanılmaktadır. Köy halkı genç Ting’i seçerek, Bangkok’a gidip heykelin başını köye geri getirmesi için görevlendirir. Ting bu zorlu görevde yer altı dünyasında ayakta kalmak için bildiği dövüş tekniklerini sonuna kadar kullanacaktır…

Dövüş – Fighting

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 5.6

Yapım: 2009

Yönetmen: Dito Montiel

Oyuncular: Peter Anthony Tambakis , Channing Tatum , Terrence Howard , Zulay Henao

Shawn MacArthur küçük bir kasabadan New York’a hiç bir güvencesi olmadan gelmiştir. Sokak satıcılığı yaparak yaşamaya çalışırken karşısına istediklerine sahip olabilme şansı çıkar.Eski bir sokak kavgası koçu olan Harvey Boarden, Shawn’a yasal olmayan yer altı dövüşlerine katılmasını teklif eder, böylece büyük paralar kazanacaktır.Shawn kısa zamanda dövüşlerde büyük başarılar elde ederken yükselir. Fakat bu karanlık dünyada yaşananlar onu hayatının en büyük kavgasına götürecektir…

Baskın – Serbuan maut (The Raid Redemption)

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 7.6

Yapım: 2011

Yönetmen: Gareth Evans

Oyuncular: Iko Uwais , Joe Taslim , Donny Alamsyah , Yayan Ruhian , Ray Sahetapy , Pierre Gruno

En iyi dövüş sanatlar filmleri liste bulunan Baskın filmini bende syrettim ve çok başarılı buldum.

Rama, özel bir SWAT ekibinde görevli çaylak polislerden biridir. Ekip sabahın erken saatlerinde Jakarta’nın varoşlarında ünlü bir uyuşturucu baronunun korumasına aldığı binaya baskın düzenlemek için yola çıkar. Binadaki daireler şehrin en tehlikeli suçlularına kiraya verilmektedir. Polisin içeriye giremediği bina suçlular için güvenli bir sığınaktır. Ekibin görevi binayı kontrol altına alıp uyuşturucu baronunu yakalamaktır. İlk başlarda işler yolunda gider. Ekip altıncı kata kadar ilerler. Burada tuvalete kalkmış bir çocuk, polisleri görür ve alarm düğmesine basar. Bundan sonra ortalık karışır, binada ikamet eden bütün suçlular altıncı katta mahsur kalan ekibin peşine düşer. Kapılar kilitlenir, elektrikler kesilir. Baronun ekipten hiç kimseyi sağ bırakmaya niyeti yoktur.

Son Sanş – Southpaw

en iyi dövüş filmleri listesi

IMDB: 7.4

Yapım: 2015

Yönetmen: Antoine Fuqua,

Oyuncular: Jake Gyllenhaal , Rachel McAdams , Forest Whitaker , Oona Laurence , 50 Cent

Bir boksör kariyerinde en yükseğe çıkmak için var gücüyle çalışır ama bir süre sonra hayatının ellerinden kayıp gittiğini fark edecektir. Yönetmenliğini başarılı yönetmen Antoine Fuqua’nın üstlendiği filmin senaryosu ise Sons Of Anarchy dizisinin yaratıcısı Kurt Sutter’a ait. Filmin yıldız oyuncu kadrosunda Rachel McAdams, 50 Cent, Jake Gyllenhaal, Naomie Harris, Forest Whitaker ve Rita Ora başı çeken isimler.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.