1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi Audrey Hepburn Filmleri

En iyi Audrey Hepburn Filmleri

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

En iyi Audrey Hepburn filmleri listemizde stil ve güzellik ikonu sanatçının rol aldığı en seçkin Audrey Hepburn filmleri yayınlayacağız.

Asıl adı Audrey Kathleen Ruston olan oynadığı filmlerle olduğu kadar stiliyle ve güzelliğiyle de bir ikon haline gelen Audrey Hepburn İngiliz-Hollandalı sinema oyuncusudur.

Audrey Hepburn  dans ederek başladığı kariyerini oyunculuk ile devam ettirdi. “Monte Carlo Baby”, “Lavender Hill Mob” ve “Secret People” gibi filmlerde oynadıktan sonra Hepburn, 1952’de rol aldığı “Roman Holiday” ile büyük başarı kazanmıştır. Daima sempatik ve masum yüzlü güzel oyuncu 1 Oscar ödülüne sahiptir.

4 Mayıs 1929’da Brüksel’de doğan bu zarif kadın, sanat kariyerini bir çok ödülle taçlandırdı. Oyuncu, dansçı ve bir moda ikonu olan, herkesin zarafet olarak adlandırdığı güzel oyuncu, 1988’de Unicef‘in iyi niyet elçisi oldu. 1993 yılında kolon kanserine yakalanan sanatçı 63 yaşında yaşamını yitirdi.

Şimdi oyuncu, dansçı. moda ikonu ve zarafet timsali Audrey Hepburn’ün en iyi filmlerine bakalım.

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 8.1

Yapım: 1953

Oyuncular: Gregory Peck , Audrey Hepburn , Eddie Albert , Hartley Power ,

En iyi Audrey Hepburn filmleri listemizde ilk sırada bulunan, Tam 10 dalda Oscar’a aday olan ve Audrey Hepburn’ün  ilk başrolünde  En İyi Kadın Kadın Oyuncu ödülünü kazandıran Roma Tatili, bir modern zaman prensesinin kraliyet dayatmalarına karşı gelerek tek başına Roma’yı keşfe çıkmasının hikayesini anlatıyor.

Burada gazeteci kimliğini saklayarak ilginç hikayeler peşinde koşan Amerikalı bir gazeteciyle tanışıyor. Ancak planı ikilinin birbirine aşık olmasıyla suya düşüyor.

Wait Until Dark | Karanlığa Kadar Bekle

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.8

Yapım: 1967

Oyuncular:Audrey Hepburn, Alan Arkin, Richard Crenna

En iyi Audrey Hepburn filmleri listemizde bulunan Terence Young‘ın yönettiği gerilim türündeki filmde sanatçı, Alan Arkin ile başrolleri paylaşır. Görme engelli bir kadını canlandıran oyuncunun kariyerindeki en önemli performanslarından biri de diyebiliriz bu film için.

The Children’s Hour |  Tehlikeli Fısıltı

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.8

Yapım: 1961

Oyuncular: Audrey Hepburn , Shirley MacLaine , James Garner , Miriam Hopkins , Fay Bainter

Karen Wright ile Martha Dobie okul yıllarından beri çok iyi arkadaştırlar. Varlıklı ailelerin çocuklarının gittiği okulda yöneticilik yapmaktadırlar. Bir süre sonra iki kadın arasında lezbiyen ilişki olduğuna dair dedikodular yayılır. Öğrencilerin velileri büyük tepki gösterir. Olay mahkemeye kadar gider.

Breakfast at Tiffany’s | Tiffany’de Kahvaltı

 Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.7

Yapım: 1961

Oyuncular: Audrey Hepburn , George Peppard , Patricia Neal , Buddy Ebsen , Martin Balsam

En iyi Audrey Hepburn filmleri listemizdeki bu film Truman Capote’nin 1958 tarihLi kısa romanı “Breakfast at Tiffany’s”,1961 yılında Blake Edwards tarafından aynı adLa sinemaya da aktarılmıştır.

Yan dairesine taşınan genç adama ilgi duymaya başlayan Holly, aslında canının istediği her erkeği kendisine aşık edebilen birisidir. Geçirdiği her gecenin ardından Tiffany vitrininin önünde kahvaltı yapar ve bu sürekli tekrarlanır. Fakat bir sabah Paul ortaya çıkar ve bu sefer Holly’de bir duygusallık yaşanır zamanla platonik aşka dönüşecektir.

Sabrina

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.7

Yapım: 1954

Oyuncular:Humphrey Bogart, Audrey Hepburn, William Holden

Sabrina, Amerika’nın en zengin ailelerinden birinin çalışanının kızıdır. Ailenin çapkın küçük oğluna aşık olan Sabrina yıllar sonra gittiği Paris’ten geri döndüğünde, dikkat çekici ve hoş bir kadındır. Sabrina, evin büyük oğlunun da ilgisini çeker. Billy Wilder‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu bu yapımla sanatçı Oscar’a yeniden aday gösterildi.

How to Steal a Million |  Hırsız Aşıklar

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.6

Yapım: 1966

Oyuncular: Audrey Hepburn , Peter O’Toole , Eli Wallach , Hugh Griffith , Charles Boyer

Sanat koleksiyoncusu görüntüsü altında türlü illegal işler yapan yetenekli sahtekar Charles Bonnet’in başı derde girer. Kızı Nicole, babasının başının derde girdiğini ve bu nedenle hapise düşebileceğini öğrenince Cellini’nin Venus heykelini yakın zamanda önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak olan Kléber-Lafayette Müzesi’ne bağışlar. Ne var ki uzmanlar eseri incelediğinde sahte olduğunu anlamakta gecikmezler.

Two for the Road |  Aşk Yolu

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.5

Yapım: 1967

Oyuncular: Audrey Hepburn, Albert Finney, Eleanor Bron

Film gezici bir koroda şarkı söylemekte olan Joanna ile mimar Mark’ın evliliğe doğru uzanan hikayesini konu alır. İlişkilerinin getirdiği olgunlukla artık bağlarının koptuğunu düşünen çift, yaptıkları bir yolculukta bitmekte olan ilişkileri hakkında tartışırken, izleyici karakterlerin geçmişine tanıklık eder

Funny Face | Şahane Macera

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 7.1

Yapım: 1957

Oyuncular: Audrey Hepburn, Fred Astaire, Kay Thompson

Bir moda dergisi kapak fotoğrafı için yeni bir yüz arayışındadır. Bir kitapçıda çalışan Jo bu arayışın son durağıdır. Funny Face, Gershwin’in ünlü Broadway müzikalinden uyarlanmıştır. Stanley Donen‘ın yönetmenliğini yaptığı filmde sanatçıya Fred Astaire eşlik eder. 

The Unforgiven | Affedilmeyen

Audrey Hepburn'ün en iyi filmleri

IMDB: 6.7

Yapım: 1960

Oyuncular: Burt Lancaster, Audrey Hepburn, Audie Murphy

John Huston‘un yönetmenliğini üstlendiği filmde Audrey Hepburn ve Burt Lancaster başroldedir. Sanatçının kariyerindeki tek Western filmdir. Rachel ve ailesinin bilmedikleri bir takım gerçekleri öğrenmelerini ve sonrasında gelişen olayları konu alır.

En iyi Audrey Hepburn filmleri listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap