En iyi 9 Korku Animesi

Korku Animeleri

Korku filmleri meraklısı anime severler için korku anime önerileri yaparak en iyi 9 korku animesi listesi sunacağız.

Gerilim ve Korku türlerinden hoşlanan animeseverle işte sizler için seçtiğimiz en iyi 9 korku animesi

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

Korku Animeleri

Kiseijuu : Sei no Kakuritsu 1988-1995 arasında yayınlanmış Kiseijuu mangasından uyarlanmış animedir.

Sıradan bir lise öğrencisi olan Shinichi’nin hayatı da sıradandır. Sabah kalkar, yemeğini yer, okuluna gider, geri eve gelir. Bu sıradanlık uzaydan gelen parazitler tarafından bozulur. İnsanların gözlerinden ve kulaklarından girerek beyinlerini ele geçirip onlara hakim olan bu parazitlerden birisi de Migi’dir. Migi’nin hedefinde Shinichi vardır, ancak ele geçirme işlemini Shinichi uyurken ve kulaklıkları takılıyken yapmaya çalıştığından başarısız olur. Son bir deneme ile hedefinin elinden girer ve sağ kolunu ele geçirir. Shinichi her ne kadar bunu engellemeye çalışsa da başarısız olur. Ertesi sabah kalktığında her şeyin bir rüya olduğunu düşünür, ancak sağ eliyle yaptığı istemsiz eylemler onu rahatsız etmeye yetmiştir. Küçük bir kızı arabanın altında kalmaktan sadece sağ eliyle kurtardığında ve orada gördüğü göz sayesinde bir şeylerin ters olduğunu nihayet anlamıştır. Her ne kadar araştırsa da başka kimsede böyle bir şeye rastlanmamıştır. Sağ elini ele geçiren parazit Migi’nin konuşması ile her şey açıklığa kavuşur. Artık Shinichi için stres dolu bir hayat başlamıştır. Bir yandan insanların Migi’yi öğrenmesine engel olmak zorundadır, diğer yandan da Migi ile beraber insan düşmanı diğer parazitlerle savaşmak zorundadır.

Gakkou no Kaidan

Korku Animeleri

Satsuki Miyanoshita ve onun küçük kardeşi Keichiro, annelerinin uzun bir hastalık döneminden sonra ölmesi sonucu Tokyo’dan annelerinin eskiden yaşadığı kasabaya taşınırlar. Uzun süre geçmeden onlar yeni okullarına yakın eski terk edilmiş bir okul binasının içine girdiklerinde kötü ruhlar, cinler tarafından kontrol altına alınmış bir yer olduğunu öğrenirler. Ki burası aslında büyükannelerinin eskiden yöneticisi olduğu bir okuldur ve anneleride bu okulda eğitim almıştır. İlk başta oradakilerle karşılaşmak ya da uğraşmak istemezler ta ki kedileri Kaya’nın kötü bir şeytan olan Amanojaku tarafından bedeni ele geçirilene dek… Kaya’yı kurtarmak için okuldaki yeni arkadaşları Momoko, Reo ve Hajime ile bir takım oluşturarak oradaki şeytanlara karşı savaşmaya başlarlar. Bu savaşta onlara en büyük yardımı dokunacak şey ise annelerinin eski okulda okurken yazdığı hayalet günlüğü olacaktır.

Elfen Lied

Korku Animeleri

 İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius’ların en ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur. Dicloniusların yüksek derecede telekinetik güçleri olduğundan, insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuarlarda saklanıyorlardır. Bir gün bir kaza olur ve bir diclonius geride bir çok insanı katlederek laboratuardan kaçmayı başarır. Kaçışını tamamlayacağı sırada başından vurulur ve denize düşer. Kaçmayı başaran dicloniusu iki kuzen kurtarır. Diclonius hafıza kaybı yaşamaktadır ve tek diyebildiği şey “Nyuu”dur.

Another

Korku Animeleri

Another’de hikaye 1998 yılında geçmektedir fakat hikaye 1972 yılında yaşanan olaylara dayanmaktadır. 1972 yılında, küçük bir kasaba olan Yomiyama kasabasında, Kuzey Yomiyama Orta Okulu’nun 3-3 sınıfının başarılı ve sevilen öğrencisi Misaki hayatını kaybeder. Tüm öğrenciler ve öğretmenler bu ani ölümle şoka uğrar fakat öğrencilerden birisi “Misaki ölmedi, bakın işte orada” deyince tüm sınıf, hatta öğretmenler bile Misaki sanki yaşıyormuş gibi davranmaya başlarlar ve hayatlarına devam ederler. Misaki’nin sırası sanki kendisi gerçekten orada oturuyormuş gibi boş bırakılır ve hatta mezuniyet törenine bile sırası götürülür. Buraya kadar her şey garip olsa da sıra dışı bir şey yoktur. Fakat mezuniyet resmi çekildiğinde herkes şok olur çünkü merhum Misaki de resimde görülebilmektedir. Ölü gibi bembeyazdır, fakat yinede resimdedir ve gülmektedir.

Shiki

Korku Animeleri

Shiki’de hikâye Sotoba adında, etrafı ormanlarla çevrili sakin ve sessiz bir köyde süregeliyor. Kasaba, sıradan, normal alışagelmiş bir kasabadır. Bu kasabada herkes birbirini tanımaktadır ve suç oranı sıfırdır. Doğal ölümler haricinde herhangi bir ölüm gerçekleşmez ve buradaki insanlar birbirlerine düşkün oldukları kadar dedikodu yapmayı da sevenler. Günün birinde, yıllardır boş olan Kanemasa malikânesine birileri taşınır. Taşınan aile tüm kasaba halkının dikkatini çeker çünkü malikâneyi sanki yüzyıllar öncesinden kalma bir şato gibi inşa etmişlerdir

Higurashi No Naku Koro Ni

Korku Animeleri

 Haziran 1983… Maebara Keiichi, büyük şehirden yeni taşındıkları Hinamizawa köyüne alışmaya çalışırken kendisine dört yeni arkadaş bulur; Rena, Mion, Rika, ve Satoko. Yeni arkadaşlarının kurduğu kulübe katılarak onlarla oyunlar oynayarak vakit geçirmeye başlar. Hinamizawa’nın sakin ve huzurlu görünüşü altında aslında karanlık bir sır yatmaktadır. Watanagashi festivali sırasında bir cinayet işlenmekte ve bir diğer kişi de kaybolmaktadır ve bu kişilerden bir daha haber alınamamaktadır. Tekrarlanan bir cinayet sonrasında Keiichi olayları kendisi çözmeye karar verir ve araştırmalara başlar. Keiichi, cinayetler, adam kaçırmalar derken kendisini daha da karmaşık durumlar içerisinde bulur. Peki, tüm bu olaylar sonrasında bulduğu gerçeği kabullenebilecek midir?

Tokyo Ghoul

Korku Animeleri

Hikâyede Tokyo’daki faili meçhul cinayetler bir hayli artmış durumda. Aslında tam olarak faili meçhul denemez, çünkü bu cinayetlerin ghoullar tarafından işlendiğini herkes biliyor. Ghoullar (ben ‘ghoul’ demeyi tercih edeceğim çünkü ‘gulyabani’ falan demek kulağıma tuhaf geliyor), ilk bakışta insana benzeseler de esasen insanlardan veya birbirlerinden başka hiçbir şeyle beslenemeyen etobur yaratıklar. Oldukça vahşi olmalarının yanı sıra, kırmızıya dönüşen gözleri ve birazdan daha detaylı bahsedeceğim “kagune”leri ile dikkat çekiyorlar. Ghoullar, genel olarak insan içine karışabiliyorlar. Çok aç olmadıkları müddetçe ya da kendileri istemedikçe ne gözleri değişiyor ne de kaguneleri ortaya çıkıyor.

Hellsing Ultimate

Korku Animeleri

Hellsing Ultimate, 2001 yılında çıkan 13 bölümlük anime serisinden sonra 2006 ile 2012 yılları arasında çıkan (her yıl ya bir bölüm ya da iki) 10 bölümlük bir OVA serisidir.

Hellsing Ultimate, 2001 yılında çıkan 13 bölümlük anime serisinden sonra 2006 ile 2012 yılları arasında çıkan (her yıl ya bir bölüm ya da iki) 10 bölümlük bir OVA serisidir.

Shingeki No Kyojin

Korku Animeleri

 İnsanların ve devlerin olduğu bir dünyada insanlar, devler tarafından sürekli saldırıya uğrayarak öldürülmektedir. Bu durumdan kurtulmak için insanlar, şehirlerini devlerin ulaşamayacağı yükseklikte surlarla çevirmiş ve uzun yıllar devlerin saldırısından korunmuşlardır.

Bir cevap yazın