En iyi 5 M. Night Shyamalan Filmi

En iyi Shyamalan Filmleri

En iyi 5 M. Night Shyamalan filmi yazımızda Hintli yönetmen hakkında bilgiler vererek izlemeniz gereken en iyi Shyamalan filmlerini sıralayacağız.

M. Night Shyamalan Kimdir ?

Manoj Nelliyattu Shyamalan 6 Ağustos 1970 yılında Mahe doğumludur. Çekmiş olduğu filmler ile BAFTA ve Akademi Ödülü’ne pek çok kere aday gösterilmeyi başardı. 1992 yılında Praying with Anger adlı filmi yönetti. Bunun sonrasında ise 1998’de Wide Awake ile beyazperde de yer aldı. Yönetmenin ününü arttıran ilk yapım ise 6. His oldu.

Haley Joel Osment ve Bruce Willis’in başrollerini paylaştığı, bu filminden sonra Shyamalan, 2000 yılında bir diğer doğaüstü gerilim filmi olan Ölümsüz’ü çekti. Ölümsüz, Shyamalan’ın kült klasiklerinden biri olarak kabul edildi. Ölümsüz’de yine Bruce Willis’le çalıştı.

En iyi 5 M. Night Shyamalan Filmi

En iyi 5 M. Night Shyamalan filmi listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

The Sixth Sense / Altıncı His

En iyi Shyamalan Filmleri

IMDB : 8.1

Yapım Yılı : 1999

Oyuncular : Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette

En iyi 5 M. Night Shyamalan filmi listemizdeki ilk film 6.His. Filmi konusuna gelirsek, bir çocuk psikiyatrisi olan Dr. Crowe, yıllar önce bir saldırıya uğramış ve hayatı değişmiştir. Son ilgilendiği hastası, 6 yaşındaki bir erkek çocuğu olan Cole Sear’ın bir sırrı vardır. Çok az insana nasip olan bir yetenekle kutsanmış ya da lanetlenmiştir: ölmüş ama huzur bulamamış insanların etrafımızda dolaşan hayaletlerini görüp onlarla konuşmaktadır.Crowe, güçlerinin sınırlarını bilmediği ve anlayamadığı için korku içinde olan Cole’un yalnızca sırrını paylaşan tek kişi olmakla kalmayacak, aynı zamanda onunla birlikte cesur bir yolculuğa da çıkacaktır. İkisi de, içlerindeki boşluğu, yine kendi içlerine yapacakları bir yolculukta bulacakları şeylerle dolduracaklardır.

Unbreakable / Ölümsüz

En iyi Shyamalan Filmleri

IMDB :7.3

Yapım Yılı :2000

Oyuncular :Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Robin Wright

Korkunç bir tren kazasından yara dahi almadan kurtulan adam, bir anda insanların ilgi odağı olmuştur. Bu doğaüstü durumun açıklanması, David Dunn adlı kazaedenin (Bruce Willis) kendisi hakkındaki bazı gerçekleri keşfetmesine giden yolu açar. Bunlar olurken David’le tanışmak isteyen bir çizgi roman uzmanının alışılmadık durumla ilgili teorisi, iki adamı birbirine bağlayan garip bir denkleme dayanmaktadır. ALTINCI HİS’le adını duyuran yazar/yönetmen M. Night Shyamalan’dan, Hitchcock tatları da barındıran bir gerilim/bilimkurgu…

Split / Parçalanmış

En iyi Shyamalan Filmleri

IMDB : 7.3

Yapım Yılı :2016

Oyuncular : James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Haley Lu Richardson

Güvenilir psikiyatr Dr. Fletcher (Betty Buckley), Kevin (James McAvoy) adlı hastasının en az 23 farklı kişiliği bünyesinde barındırdığını kanıtlamıştır. Ancak henüz tamamen ortaya çıkmamış son bir kişilik vardır ki, meydana çıktığında diğer kişilikleri süpürecek çok vahşi bir karakterin habercisidir. Bu dizginlemesi zor gücün etkisiyle Kevin, 3 genç kızı kaçırıp yaşadığı yerde alıkoyar. Hırslı ve kararlı Casey’nin (Anya Taylor-Joy) önderliğinde gençler hayatta kalabilmek için, Kevin içindeki şeytani güce tamamen boyun eğmeden önce oradan kaçmak zorundadırlar.

Signs / İşaretler

En iyi Shyamalan Filmleri

IMDB :6.7

Yapım Yılı :2000

Oyuncular : Mel Gibson, Joaquin Phoenix, Rory Culkin

Sıradan bir çiftçi olan Graham Hess’in (Mel Gibson) yaşamı, günün birinde tarlasına yapılmış olan ilginç dev işaretlerden oluşan mesaj ile değişecektir. Kardeşi Merrill (Joaquin Phoenix) ile beraber bu esrarengiz durumu araştıran Graham, oldukça şaşırtıcı ve inanılmayacak olayların içerisinde kalacaktır.

The Visit / Ziyaret

En iyi Shyamalan Filmleri

IMDB :6.2

Yapım Yılı :2015

Oyuncular : Olivia DeJonge, Ed Oxenbould, Deanna Dunagan

Anne ve baba 2 küçük çocuklarını hafta sonu için çiftliğe göndermeye karar verir. Çiftlikte çocukların büyükanne ve büyükbabası yaşamaktadır. Çocuklar buraya geldiklerinde büyük bir şaşkınlık geçirirler. Çünkü yaşlı akrabaları hiçte normal görünmemektedir. Bunu kısa sürede anlayan çocukların başına talihsiz olaylar gelecektir. Evlerine geri dönmek isteyen çocuklar için artık her şey çok geçtir çünkü buradan kurtulma şansları bulunmamaktadır..

En iyi 5 M. Night Shyamalan filmi yazımız burada sona erdi.

Bir cevap yazın