En İyi 5 Komedi Animesi

komedi animeleri

Anime, manga sevipte e birde komik bir şeyler olsun diyenler için en iyi 5 komedi animesi hazırladık.

Animeler genel olarak içlerinde komedi öğeleri bulundursa da komediyi yan unsur olarak içeren bir Anime bir komedi Animesinin yerini asla tutamaz. İşte size en komik 5 anime.

Kamisama Hajimemashita

komedi animeleri

IMDB : 8.1

Momozono Nanami’nin babası  ve kimsesi olmayan biricik kızını, büyük bir borcun altında bırakarak evden kaçmıştır.

Aynı gün icra memurları gelir ve Nanami kendisini bir çanta dolusu eşyasıyla parkta bulur. Kalacak bir yeri veya gidecek kimsesi yoktur. Zavallı kız hayat bundan daha kötü olamaz derken bir köpek tarafından kovalanıp ağaca tünemiş bir adam görür. Ona yardım edip köpeği kovar ve adam da karşılık olarak Nanami’yi alnından öper ve ona kendi evini vereceğini söyler.

Kandırılma riskini göze alarak adamın tarif ettiği yere giden Nanami kendini perili gibi görünen bir tapınakta bulur. Dahası bu tapınak sahiden de “perili”dir ve Nanami orada pek de hoş karşılanmaz.

D-Frag

komedi animeleri

IMDB : 7.6

Kazama Kenji okulun serserilerindendir, bir gün o ve çetesi oyun klubüne bulaşır.

Kulüp üyeleri Chitose, Sakura, Minami ve Roka adında sıradışı kızlardan oluşur. Sıradan kız sanıp hafife aldıkları bu kulüp yoğun işkenceler ve baskı sonucu Kenji’yi kulüp üyesi yaparlar.

Kulüp üyelerine bakınca aklı başında bir karakter olan Kenji’nin okul hayatı bir anda tersine dönecektir.

Danshi Koukousei No Nichijou

komedi animeleri

IMDB : 7.8

Üç yakın dost olan Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake erkek lisesinde okumaktadırlar. 12 bölümden oluşan kısa animede bu üç kafadarın başından geçen komik ve talihsiz olaylara tanık olacağız.

One Punchman

komedi animeleri

IMDB : 8.9

Saitama günlük iş hayatını benimsemez. Küçüklüğünden beri hep bir süper kahraman olmak istemiştir. Bunun üzerine sıkı bir çalışma temposuna geçer. Hergün 100 mekik, 100 şınav, 100 çök-kalk yaparak kaslarını geliştirmeye çalışan Saitama, dünyanın en güçlü adamı olmak ister. Form tutmak için her gün 10 kilometre koşar. Bu form tutma olayını o kadar abartır ki saçları dökülür kel olur. Kel bir süper kahraman olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemektedir. Cansız duruşu, kel kafası ve hiç de etkileyici bir görüntüsü olmayan Saitama, tüm bu çalışmalarının karşılığını almaya başlar. Zamanla kendine zorlu rakipler arayan bir süper kahraman olur.

Gintama

komedi animeleri

IMDB : 8.6

 Edo döneminin sonlarında “Amando” adlı zalim uzaylıların Dünya’yı istilası başlar ve dünyalılar ile uzaylılar arasında bir savaş kopar. Savaş sırasında birçok samuray hayatını kaybeder. Sonunda dünyalılar uzaylıların silahlarına yenik düşer ve teslim olurlar. Bu andan itibaren istediklerini yapmaya başlayan ve Edo şehrinde diledikleri gibi davranmaya başlayan Amando’lar yetmezmiş gibi hükümet geride kalan samurayların kılıç taşımasını yasaklar.

Bir cevap yazın