En İyi 15 Netflix Dizisi

En İyi Netflix Dizileri

Netflix aboneliğiniz var ve hangi diziyi izlesem diye düşünüyorsanız sizlere en iyi 15 Netflix dizisi listesi hazırladık.

Sitemizdeki makalelerimizde sık sık Netflix yapımlarına yer veriyoruz. Aslında Netflix bu dizi konusunda oldukça iyi. Kanalın yapımlarını da üstlendiği  Netflix Original Series (Netflix Orijinal Dizileri) şu anda Dünya üzerinde izlenen en popüler diziler arasında yer alıyor.

Bunca dizi arasından en iyi Netflix dizilerini seçmek oldukça zor. İşte bu yazımızda seçiminize yardımcı olacak Dünya çapında popüler en iyi 15 Netflix dizisini bulabilirsiniz.

Breaking Bad

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 9.5

Oyuncular : Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn

Sıradan bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzanan özgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor.

En iyi 15 Netflix dizisi listemizde ilk sırada buunan, The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico’da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür…

House of Cards

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Oyuncular : Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright

En iyi Netflix dizileri arasında bulunan “House of Cards” Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatıyor. Kevin Spacey tarafından canlandırılan Francis Underwood yıllarını Beyaz Saray koridorlarında geçirdikten sonra, artık başkanlık seçimlerine adaylığını koyması gerektiğini düşünüyor. Ne de olsa bunca zaman o koridorlarda gördüğü tüm üst düzey bürokratlar ile ilgili her türlü bilgiye sahip. Kimi hangi dosyayla tehdit edeceğini biliyor. Bu gözü kara politikacının Robin Wright tarafından canlandırılan eşi Claire’in de ondan aşağı kalır yanı yok. Francis Underwood’un başkanlık koltuğuna ilerlemek için adeta iskambil kağıtlarından bir ev gibi itinayla inşa ettiği stratejisini ilgiyle takip edeceksiniz.

Stranger Things

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Oyuncular : Winona Ryder, David Harbour, Finn Wolfhard

80’li yılları kendine fon yapan Stranger Things, dönemin korku filmlerine selam çakmayı atlamayan bir fantastik gerilim dizisi. Winona Ryder, David Harbour, Cara Buono’yu başrollerinde buluşturan dizi; kaybolan genç bir çocuğu ve onu bulmaya çalışan annesini anlatıyor.

Mindhunter

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı : 8.6

Oyuncular: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

FBI’ın Elit Seri Suçlar Biriminden bir ajan, kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırırken profil çıkarma teknikleri geliştirir. FBI eski özel ajanı John E. Douglas’ın anılarını anlattığı “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit” isimli kitabından uyarlanmıştır.

Black Mirror

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Oyuncular : Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson

İlk bölüm, sosyal medyanın başa bela olabileceğini gösterirken, ikinci bölüm televizyondaki yarışmaların birgün varabileceği noktaya parmak basıyor. Üçüncü bölüm ise; yakın bir gelecekte insanlar taktırdıkları hafıza çipleri sayesinde tüm hayatlarını depolayabilmektedirler. Hiçbir şey unutulmuyor, hiçbir ayrıntı atlanmıyordur.

Narcos

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Oyuncular : Pedro Pascal, Damián Alcázar, Francisco Denis

Ve işte En iyi 15 Netflix dizisi listemizdeki diğer harika Netflix dizisi.

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır.

Daredevil

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.7

Oyuncular : Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll

Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Suits

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Oyuncular : Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Meghan Markle

Hukuk fakültesinden atılan, çok zeki ve olağanüstü bir fotografik hafızaya sahip olan Mike Ross’un yolu, Harvard mezunu Harvey Specter ile kesişir. Specter NewYork’un bir numaralı avukatlarından biridir ve Mike’ın yeteneklerinden oldukça etkilenmiştir. Böylece ikili bir araya gelerek, Mike’ın da Harvard mezunu olduğu yalanını söyleyerek beraber çalışmaya başlarlar.

Sherlock

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 9.2

Oyuncular : Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Amanda Abbington

En iyi 15 Netflix dizisi listemizde bulunan Sherlock’ta, Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve ‘ortağı’ Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar.

Onlardan hep bir adım önde olan kurnaz ve vicdansız Profesör Moriarty (Jared Harris) ise -ki Holmes en zeki olma unvanını ona kaptırmak üzere- büyük bir laneti değiştirecek planların peşindedir. Kahramanlarımız ise ne olursa olsun Moriarty durdurmaya kararlıdır.

La Casa de Papel

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Oyuncular : Úrsula Corberó, Itziar Ituño, Álvaro Morte

Netflix yapımı La Casa De Papel, bir suç örgütünün düzenlediği ilginç bir soygun hikayesini konu alıyor. La Casa De Papel’in hikayesi ise kısaca şöyle: Profesör lakaplı bir adam İspanya Kraliyet Darphanesi’ni soymak için özenle bir ekip oluşturur. 5 ay boyunca ekibini bu soyguna hazırlayan Profesör, tüm detaylarına kadar ekibini hazırladığını düşünür. Peki ekibi terslik çıktığında kendisi gibi profesyonel kalabilecek midir?

Master of None

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.3

Oyuncular : Aziz Ansari, Eric Wareheim, Lena Waithe

Göçmen bir adamın hayatının anlatıldığı En iyi 15 Netflix dizisi listemizde yer verdiğimiz Master of None Dizisi Amerikada oyunculuk yapan Aziz Nasari’nin hayatı kony alınmaktadır. Netflix’in Master of None dizisinde Aziz Ansari, Noël Wells, Eric Wareheim, Kelvin Yu ve Lena Waithe rol almaktadır.

Sense8

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.4

Oyuncular : Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai

Aml Ameen, Doona Bae, Jamie Clayton gibi oyuncuların rol aldığı Dram, Fantastik, Bilimkurgu türündeki Sense8 dizisi Netflix’in en iyi dizileri arasındadır. Dünyanın farklı bölgelerinde telepati kullanarak birbirleri ile iletişime geçmektedir. Bu insanların amaçları hayatta kalabilmektir.

Orange is The New Black

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Oyuncular: Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn Manning

Nişanlı bir kadın olan Piper Chapman (Taylor Schilling), 10 yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan Alex (Laura Prepon) yüzünden tutuklanır ve birkaç yıllığına hapse düşer. Piper’ın New York’taki nişanlısı Larry (Jason Biggs) ile yaşadığı konforlu hayattan vazgeçip, topluma olan borcunu ödemesi gerekmektedir.

Altered Carbon

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Oyuncular: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda

En iyi Netflix dizileri arasında yer alan Altered Carbon, fantezi ve bilim kurgu romanları ile bilinen İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın 2002 yılında yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanmıştır. 25. yüzyılda geçecek hikaye eğer insan zihni dijitalleştirilse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olacağını konu ediniyor. Eskiden yıldızlar arası bir savaşçı olan Takeshi Kovacs 500 yıl boyunca hapis edilir ve istemediği bir geleceğe indirilir. Ölümün modasının geçtiği bu dünyada eğer bir cinayetin gizemini çözebilirse, ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.

Marvel’s Jessica Jones

En İyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.1

Oyuncular: Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville

Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Kötü sonlanan süper kahramanlık macerasından sonra sahip olduğu güçlerle birlikte dedektiflik yapmaya karar veren Jessica Jones’un yaşayacağı maceralar konu ediliyor.

En iyi 15 Netflix dizisi listemiz burada sona erdi.

Bir cevap yazın