En iyi 15 Komedi Suç Filmi

Komedi Suç Filmleri

Merhaba Filmseverler. Komedi suç filmlerini listelediğimiz bu yazımızda suça bulaşmış karakterleri kahkahalarla izleyebileceğiniz en iyi 15 komedi suç filmi listesini bulacaksınız.

Komedi suç filmleri listemizde suç dünyasının komik duruma düşmüş karakterlerinin maceralarını kahkahalarla seyredeceksiniz.

En iyi 15 Komedi Suç Filmi

En iyi 15 komedi suç filmi listesmiz IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

Raising Arizona – Arizona Junior

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 7.4

Yapım Yılı:  1987

Oyuncular :  Nicolas Cage, Holly Hunter, Trey Wilson

En iyi 15 komedi suç filmi listemizin ilk filmi olan Raising Arizona Coen biraderlerin 1987 tarihli ikinci filmi. Çocuğu olmayan -bir polis ve bir hırsızdan oluşan- evli bir çiftin, beşiz çocukları olan bir zenginin çocuklarından birini çalmaya çalışması üzerine kurulu absürd bir film. Holly Hunter ve John Goodman her zaman yaptıkları gibi efsanevi oynamışlar. Eğer uzun süredir adamakıllı komedi izlemedim diyorsanız kaçırmayın.

The Wrong Guy

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 7.2

Yapım Yılı: 1997

Oyuncular : Dave Foley, David Anthony Higgins, Jennifer Tilly

Beklediği terfiyi alamayınca çalıştığı şirketin genel müdürünü tehdit eden Nelson’ın başı derde girer. Çünkü genel müdür odasında ölü bulunmuştur. Nelson şimdi suçsuzluğunu ispatlamak zorundadır.

Wild Target – Sevgili Hedefim

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.9

Yapım Yılı: 2010

Oyuncular : Bill Nighy, Emily Blunt, Rupert Grint

Victor Maynard orta yaşlı münzevi bir hayat yaşayan bir katildir…Eşsiz öldürücü yeteneklerinin aksine gerçek hayatta ürkütücü bir kadın olan annesini mutlu etmeye çalışan bir evlattan başkası değildir. Profesyonelce baktığı işi bir gün kurbanlarından biri olan Rose ile tanışmasıyla beraber sekteye uğrar. Rose’un hayatını bağışlamakla kalmaz , Victor’un özel dedektif olduğunu zanneden genç bir çırak edinir… Hayatının akışı tamamen değişmiştir.

The Brothers Bloom – Bloom Kardeşler

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.8

Yapım Yılı: 2008

Oyuncular : Rachel Weisz, Adrien Brody, Mark Ruffalo

En iyi 15 komedi suç filmi listemizde sırada Rachel Weisz ve Adrien Brody’nin oynadığı The Brother Bloom filmi var.

Dünyanın en iyi dolandırıcıları olan Bloom kardeşler, milyonerleri birbirinden değişik senaryolarla dolandırmakla geçinirler. Stephan ve sessiz ortakları Bang-Bang son işlerini yapmak adına bir araya gelir. Son işleri ise zengin ve güzel olan Penelope’yi çıkardıkları dünya turunda dolandırmaktır.

Qi mou miao ji: Wu fu xing – Winners & Sinners – Kötülükler ve İyilikler

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.8

Yapım Yılı: 1983

Oyuncular : Sammo Kam-Bo Hung, Jackie Chan, John Sham

Cezaevinden tahliye olan 5 arkadaş, dışarıda başlarını belaya sokmamak için ellerinden geleni yapmaktadır. Sahte döviz piyasasını kontrol eden rakip çeteler arasında kalmaktan kurtulamazlar.

Ocean’s Twelve

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.5

Yapım Yılı: 2004

Oyuncular : George Clooney, Brad Pitt, Julia Roberts

Büyük soygunun üzerinden artık tam üç yıl geçmiştir. 11 tane soyguncumuz paraları kendi aralarından bölüşmüş her biri düzenli bir şekilde ayrılmıştır. Aralarından bazı kurallar koyarak yaşamlarına devam etmek isteyen ekibimiz bu o derece çok da kolay olmayacaktır. Yıllar sonra içlerinden biri ilk kuralı çiğneyerek benedicte her şeyi anlatacaktır. Bunun üzerine benedict hem parayı hemde paranın o güne kadar birikmiş faizini istemektedir. Ayrıcı soyguncuların peşinde tek Benedict yoktur diğer adamlarda onları sıkıştırmaya başlamıştır. Muhteşem oyunların çevrildiği işin içine bir sevilen oyunlar girince izlenmesi keyifli bir film haline geliyor.

Throw Momma from the Train – Annemi Trenden Nasıl Atarım

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.5

Yapım Yılı: 1987

Oyuncular :  Danny DeVito, Billy Crystal, Kim Greist

Hitchcock klasiği ‘Strangers on a Train’in bu komik çeşitlemesinde, beraber yaşadığı annesinin muazzam aksiliğinden, ardı arkası kesilmeyen hakaretlerinden ve hayatını yönetmesinden usanan orta yaşlı adam, onu ortadan kaldırmaya karar veriyor. Yukarıda adı geçen Hithcock filmindeki ‘ortada sebep yoksa, katil zor bulunur’ tezini hayata geçirmeye karar veriyor:

The Dukes – Çılgın Kuzenler Eve Dönüyor

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.4

Yapım Yılı: 2007

Oyuncular :  Chazz Palminteri, Robert Davi, Peter Bogdanovich

Komedi suç filmleri listemize 2007 yapımı The Dukes filmi ile devam ediyoruz.

Gözden düşen bir Doo Wop grubu yeniden şöhret basamaklarını çıkmaya çalışıyor.. The Dukes grubunu duydunuz mu? Zamanında çok ünlülerdi ama 2008 yılında onları kimse tanımıyor. Hırslı menajerleri ise onları yeniden şöhret yapmanın yollarını arıyor.

So I Married an Axe Murderer – Eyvah Karım Bir Katil!

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.4

Yapım Yılı: 1993

Oyuncular : Mike Myers, Nancy Travis, Anthony LaPaglia

Bir türlü kadınlar ile şansı olmayan bir şair. Sonunda hayallerinde yaşattığı bir kadın ile evlenir. Fakat bu evlilik esnasında pek mutlu olmayacaktır. Karısından evlenen ve tekrar mutsuzluğa gömülen şairimiz Charli yeniden bir arayış içerisine girer. Tekrardan hayalindeki kadını buldum der ve güzel güzeli Harriet’le tanışarak evlenir. Fakat bu evlilik bir takım kuşkular uyandıracaktır. Charli zaman içerisinde evlendiği karısının kocalarını öldürmekten zevk olan bir seri katil olduğunu anlayacaktır. Charli artık bu durumdan kurtulmak için yollar arayacaktır ve evlenmiş olduğu katil eşinden kaçmak için elinden geleni yapacaktır.

Johnny Dangerously – Tehlikeli Johnny

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.4

Yapım Yılı: 1984

Oyuncular : Michael Keaton, Joe Piscopo, Marilu Henner

1930lar da, dürüst, iyi kalpli bir adamın annesinin ilaç masraflarını karşılamak için hayatı suç dolu bir adama dönüşmesini konu alan bir film..

Where the Money is – Paralar Nerede?

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.3

Yapım Yılı: 2000

Oyuncular :  Paul Newman, Linda Fiorentino, Dermot Mulroney

South Central’ın sokaklarında yetişmiş zeki bir genç adam, bir parça çalınan parayı almak için bembeyaz bir USC cemiyetini sıkıştırmak zorunda kalır.

Airheads – Boş Kafalılar

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.1

Yapım Yılı: 1994

Oyuncular : Brendan Fraser, Steve Buscemi, Adam Sandler

En iyi 15 komedi suç filmi listemizde bulunan Airheads’ın konusu şöyle; Chazz (Fraser), Rex (Buscemi) ve Pip (Sandler) isimli üç arkadaş The Lone Rangers isimli bir rock grubu kurmuşturlar. Chazz sürekli radyo istasyonuna gizlice girer, fakat bir türlü kendi şarkılarını dinletemez, dinletemeden onu atarlar. Chazz’ın sevgilisiyle ettiği son kavga artık ondan bu isteği daha büyükleştirir. Üçü daha önce gittikleri bir yerden dolayı ellerinde bazı oyuncaklar vesaire vardır. Daha sonra yine istasyona gizlice giren ikili bir kavga yaparlar, Rex oyuncak silahlardan birini çıkarınca oradakiler bunu gerçek sanırlar.

The Maiden Heist

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 6.1

Yapım Yılı: 2009

Oyuncular : Christopher Walken, Joseph McKenna, Wynn Everett

Görevli bulundukları müzeden çalınan çok değerli bir tablonun, mutlaka kimseler anlamadan geri getirilmesi gereklidir. Ya yerine bir benzerini koyacaksınız , ya da çalınan orjinal eseri bulup getireceksiniz. Bu 3 kişi, ikinci seçeneği değerlendirmeyi tercih ediyor filmde. Plan kısaca şöyle: Çalanlardan sen de çal…

Trapped in Paradise – Cennette Tuzak

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 5.9

Yapım Yılı: 1994

Oyuncular :  Nicolas Cage, Jon Lovitz, Dana Carvey

Küçük Kasaba. Büyük Bela. Nicolas Cage, Dana Carvey ve John Lovitz’den oluşan üç hırsız kardeşin eğlenceli hikayesi. Bill (Cage) patalojik Dave (Lovitz) ve kleptomanik Alvin’i (Carvey) beladan uzak tutmak için elinden geleni yapan, iyi kalpli bir insandır. Ancak 2 dolandırıcı, Pennsylvania’nın küçük kasabası Paradise’da banka soygunu yapmak için kardeşleri tuzağa düşürür.

St. Trinian’s – Aşk Kızları

Komedi Suç Filmleri

IMDB : 5.8

Yapım Yılı: 2007

Oyuncular : Talulah Riley, Rupert Everett, Gemma Arterton

En iyi 15 komedi suç filmi listemizdeki son filmimiz olan St.Trinian’ın konusuna gelince.

St.Trinian genç kızlara eğitim veren özel bir okuldur ve mali kriz içerisine girmiştir. Okulun borçlu bulunduğu banka müdürü okulu sürekli kapatmakla tehdit etmeye başlar. Milli Eğitim Bakanı Geoffrey Thwaites’de bu tehditten nasibini almıştır. Camila’nın eski sevgilisi bile olsa okula bir disiplin getirmeye karar verir.

En iyi 15 komedi suç filmi listemiz burada son erdi.

Polisiye türünü sevipde birazda komik olsun diyenler için kahkahalarla izleyeceğiniz en iyi 15 komedi polisiye filmi listemize buradan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın