1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. En iyi 15 Fantastik Kore Dizisi

En iyi 15 Fantastik Kore Dizisi

Fantastik Kore Dizileri

Merhaba! Kore dizilerinin olmazsa olmazlarında olan fantastik öğeleri en güzel işleyen izlediğinizde kesinlikle pişman olmayacağınız en iyi 15 fantastik kore dizisi yazımıza hoşgeldiniz.

Kore dizilerinde romantizm, aşk ve fantastik öğeler hep işlenen konulardır.  Kore fantastik dizi ve filmleri arasında fantastik dünyanın uçsuz bucaksız yerlerine yolculuk yapabileceğiniz en iyi fantastik kore dizilerine başlayalım.

 Goblin

Fantastik Kore Dizileri

Dizi ölümsüz ruhunu ölümlü yapabilmek için insan türünden bir evlilik gerçekleştirmesi gereken bir goblinin hikayesini konu alacak olup ölümsüz bir goblin ile hafıza kaybı yaşayan bir ölüm meleğinin çeşitli gelişmeler sonucu bir arada yasamaya başlamasını konu almaktadır.

Signal

Fantastik Kore Dizileri

Bilim kurgu ve dedektiflik yönü ağır basan kore dizisinde, bir şekilde günümüzdeki bir dedektif ile geçmişteki bir dedektik telsizleri ile bağlantı kurabilmişlerdir. Ve bu iki dedek beraber cinayetleri çözmeye çalışmaktadırlar.

The Master’s Sun

Fantastik Kore Dizileri

Dizi, hayaletleri görebilen bi kadın ve onun hayalet gördüğüne inanan bir adamı konu almaktadır.

Joo Joong-Won (So Ji-Sub), hırs ile dolu bir şirket yöneticisidir. Her şeyi, hatta kişisel ilişkileri bile para ile ilgilidir. Tae Gong-Sil (Gong Hyo-Jin) ise kolayca ağlayabilen bir sekreterdir. Kasvetli bir kişiliğe sahiptir. Bir olaydan sonra Tae Kong-Sil’in hayaletleri görmesi için bir yol açılır. O andan itibaren geceleri uyuyamamaya başlar.

A Korean Odyssey

Fantastik Kore Dizileri

Dizi, birbirleriyle bir türlü anlaşamayan Son O-Gong (Lee Seung-Gi ) ve Woo Ma-Wang’ın (Cha Seung-Won) kötülüğün her yerde kol gezdiği karanlık bir dünyada gerçek bir ışık aramasını konu almaktadır.

You Who Came from the Stars

Fantastik Kore Dizileri

Do Min Joon yaklaşık 400 yıl önce yani Joseon döneminde dünyaya inmiş bir uzaylıdır. Mükemmele yakın bir görünümü vardır ve ayrıca işitme ve hız konusunda yeteneklidir. İnsanları ve insanlığı küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi’ye aşık olur.

While You Were Sleeping

Fantastik Kore Dizileri

Dizi, rüyalarında başkaların başına gelen talihsiz olayları görebilen bir kadın (Suzy) ile kadının rüyalarının gerçekleşmesini önlemek için elinden gelen her şeyi yapan (Lee Jong-Suk) bir savcının hikâyesini anlatmaktadır.

Secret Garden

Fantastik Kore Dizileri

Kim Joo Won harika görünüşlü fakat kibirli, çocukça davranan zengin bir iş adamıdır ve büyük bir alışveriş mağazasının başkanıdır. Gil Ra Im ise gözde aktristlerin kıskandığı vücudu ve güzelliği olan bir dublördür. Bir gün yolları birleşir ve tuhaf bir eve girerler. Evdeki garip bir yaşlı kadın, onlara içmeleri için şarap ikram eder. İkili ertesi gün uyandığında, ruhlarının yer değiştirdiğini görür. Yaşam standartları farklı olan ikiliyi büyük sıkıntılar bekliyordur ama seyirci için pek komik ve bir o kadar da eğlenceli zaman başlamış olur.

Go Back Couple

Fantastik Kore Dizileri

W – Two Worlds

Fantastik Kore Dizileri

Otuzlu yaşlarda olan Lee Jung Suk ve Han Hyo Joo isminde iki kişinin yaşadığı aşk hikayesini anlatan W – Two Worlds dizisinde hikaye klasik gibi görünse de hiç öyle değildir.Öyle ki bu iki aşık farklı dünyalarda yaşamaktadırlar.Lee Jung Suk, bir çizgi roman karakteridir.Elinde hiçbirşey yokken başarı basamaklarını teker teker yukarı çıkmış ve şimdilerde 627 milyon dolarlık servetiyle çok zengin olmuş biridir.Han Hyo Joo ise gerçek dünyada yaşayan saf ve temiz kalpli bir kadındır.Han Hyo Joo, birdenbire kendisini çizgi roman evreninde bulunca olaylar gelişecektir.

Pinocchio

Fantastik Kore Dizileri

2014 – 2015 yılları arasında vizyonda olan dizi Pinocchio, dram, romantik, fantastik ve gençlik türünde bir dizidir.  Jo Soo-Won’un yönetmenliğinde, Park Hye-Ryun’un senaristliğinde ve Kim Hyung-Suk’un yapımcılığında çekilen bu dizi, Kore’de yerel bir gazetede muhabirlik yapan, 20’li yaşlardaki 4 gencin yaşadıkları güzel ama bir o kadar da zorlu anlarını, aşklarını ve ayrılıklarını anlatmaktadır.

The Legend Of The Blue Sea

Fantastik Kore Dizileri

Fantastik bir hikayenin işlendiği The Legend of the Blue Sea dizisinde hikaye kısaca şöyledir: Sim Chung, dünyada yaşayan son deniz kızıdır.Sim Chung, karada yeni bir yaşam kurmanın planlarını yaparken,karşısına çok zeki ancak üçkağıtçı Jo Nam-Doo isminde genç bir adam çıkınca zaten zor olan hayatı iyice zorlaşacaktır.

Faith

Fantastik Kore Dizileri

Kim Hee-sun 21. yüzyılın Güney Kore’sinde yaşayan 30’lu yaşlarında bir kadındır. Plastik cerrah olarak görev yapmaktadır.

Kaptan Choi Young ise bundan 700 yıl önce yaşayan bir adamdır. Bir gün kraliçenin yaralanması Choi Young’un cesur bir karar almasına neden olur. Mistik bir yolla, cennete gidecek ve oradan kraliçeyi iyileştirecek bir şey getirecektir. Cennete götüreceğini düşündüğü o kapı, Coui Young’ı 21. yüzyıl’a getirir. Burada iyi bir doktor olduğunu düşündüğü Kim Hee-Sun’ı yanına alan Choi Young yeniden 700 yıl öncesine döner.

Nine Times Time Travel

Fantastik Kore Dizileri

Çok sıradışı bir hikayeye sahip olan dizi Nine: Time Travelling Nine Times‘ta fantastik öğelerin yer aldığı bir dünya bizleri bekliyor.Bir haber merkezinde sunucu olarak görev yapan Park Sun-Woo, abisinin öldüğü haberiyle sarsılmıştır.Onun ölümünden kalan eşyaları ve kimlik teşhisi için Nepal’e gittiğinde bu ölümle alakalı büyük bir sır perdesi aralanmaya başlar.Abisine ait bit tütsü çubuğuna ulaşan Park Sun-Woo,en başta buna anlam veremese de zamanla onun zamanda yolculuk yapmak için kullanıldığı gerçeğine ulaşır.Abisinin de bu uğurda öldüğünü anladıktan sonra Park Sun-Woo,belki de hayatının en büyük hatasını yaparak 20 sene öncesine 1993 yılına dönmeye karar verir.

God’s Gift: 14 Days

Fantastik Kore Dizileri

Kim Soo-Hyun’un küçük kızı kaçırılır ve öldürülür. Kim Soo Hyun zamanda geri gitmek için bir şans yakalar. Böylece kızı öldürülmeden iki hafta öncesine gider ve olacakları engellemek için zamanla yarışır.

Gu Family Book

Fantastik Kore Dizileri

Yoon Seo Hwa (kahramanımızın annesi) ve Jiri Dağları’nın Koruyucu Tanrısı Gu Wol Ryung (kahramanımızın babası) birbirlerine aşıktırlar. Aşkın bir tarafı Tanrı da olsa aşıklar için düşman her zaman tetikte bekler. Bu hikayede de kahramanımızın anne ve babası düşmanların tuzağına düşerler ve Yoon ailesi için her şey yerle yeksan olur. Yoon Seo Hwa hizmetkarları ile kaçış yolundayken çocuğunun babası Gu Wol Ryung’un bir kaza sonrası ortadan yok olduğu haberini alır. Bu kaçış sürecinde çocuğunu tek başına büyütemeyeceğini düşünerek belki biri bulur ümidiyle oğlunu bir sepet içinde nehre bırakır. Kang Chi, onu nehirde bulan Choi ailesi tarafından büyütülür.

Yorum Yap

Yorum Yap