1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi 10 Türk Korku Filmi

En iyi 10 Türk Korku Filmi

Türk Korku Filmleri

En iyi korku filmlerini derlediğimiz yazılarımıa en iyi Türk korku filmleri ile devam ediyoruz. Bu yazımızda en iyi 10 Türk korku filmi listesi yaparak Türk yönetmenlerin sinemalarda başarı sağlamış korku filmlerine bakacağız.

Türk korku filmleri listemizde bol perili ve bol cinli türk filmlerini derleyeceğiz.

Biliyorsunuz yerli korku filmleri son zamanlarda oldukça ilerleme kaydetti ve sinemalarda hatırı bir seyirci kitlesine ulaştı. Türk korku filmlerinde genelde İslami değerler teması üzerine yoğunlaşılmış.

En iyi 10 Türk Korku Filmi

En iyi 10 Türk korku filmi listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Dabbe: Cin Çarpması

Türk Korku Filmleri

IMDB :7.1

Yapım Yılı : 2013

Yönetmen :  Hasan Karacadag

Oyuncular : Elcin Atamgüc, Mehmet Canbeg, Sabriye Günüç

Psikiyatrist Ebru Karaduman ve Cinci Faruk Akat olarak bilinen Cin Çıkarma uzmanının aynı anda ilgilendikleri cin çarpılma vakasının ana kahramanı Kübra Duran isimli genç bir kızdır. Bir define bulma olayıyla ilgili korkunç ve lanetli bir geçmişe sahip olan Kıbledere köylüsü Kübra, aynı zamanda Ebru’nun çocukluk arkadaşıdır. Kübra, kına gecesinde aniden cinlerin saldırısına uğramış ve içinde büyüyen çok güçlü ve tehlikeli bir varlığın tehdidi altına girmiştir.

Siccin 3: Cürmü Aşk

Türk Korku Filmleri

IMDB :7.0

Yapım Yılı :2016

Yönetmen :Alper Mestçi

Oyuncular : Büsra Apaydin, Elif Baysal, Nevin Efe

Orhan ile Sedat çocukluk arkadaşıdır. Yıllar sonra Orhan, Sedat’ın kız kardeşi Kader’le birbirlerine aşık olup evlenirler. Sedat’ın yaptığı araba kazası üçünün de hayatlarının dönüm noktası olur. Sedat’ın oğlu Mehmet felç olur. Kader ise geçmişini hatırlayamaz. Orhan bu olay yüzünden Sedat’ı suçlar ve onunla bütün iletişimini keser. Sedat, duyduğu vicdan azabı ve yaşadığı tuhaf ürkütücü olaylar nedeniyle iyice dağılır. Orhan ise çok sevdiği ilk ve tek aşkı Kader’i kaybetmeme uğruna korkunç bir şey yapacaktır

Siccin 2

Türk Korku Filmleri

IMDB :6.6

Yapım Yılı :2015

Yönetmen : Alper Mestçi

Oyuncular : Bulut Akkale, Efsun Akkurt, Mana Alkoy

Hicran ve Adnan çiftinin mutlu evlilikleri, iki yaşındaki çocuklarının kaza sonrasında hayatını yitirmesiyle yıkıma uğrar. İkili, artık aynı evde yaşayan iki yabancı gibidir. Tüm bunların üzerine Hicran kısa süre içerisinde esrarengiz olaylar yaşamaya başlayınca psikolojisi tümden bozulur. Hicran bir hocaya görünür ve burada birinin kendisine “41 dikiş” adı verilen bir büyü yaptırdığını öğrenir. Büyülerin en güçlüsü olarak bilinen bu büyü, 41 farklı niyetle yapılmaktadır. Genç kadının büyüden kurtulabilmesi için yapan kişiyi bulup 41 niyetten hangisini ettiğini öğrenmesi gerekmektedir…

Siccîn

Türk Korku Filmleri

IMDB :6.3

Yapım Yılı :2014

Yönetmen :Alper Mestçi

Oyuncular : Merve Ates, Toygun Ates, Pinar Caglar Genctürk

Genç ve güzel bir kadın olan Öznur, kimsenin onaylamayacağı bir gönül macerasına tutulmuştur. Çocukluğundan beri kuzenine, yani teyzesinin oğlu olan Kudret’e aşıktır. Öznur ne yapar eder, Kudret’i beraber olmaya ikna eder. Fakat durumu içine sindiremeyen ve üstüne üstlük evli olan Kudret ilişkilerini bitirmek ister. Öznur ise ne olru olsun Kudret’i kendisine bağlamak için eşi Nisa’ya büyü yaptırır. Bu büyü sonucu kadına cinler musallat olacaktır. Bu kötücül cin Nisa’yı ele geçirir. Büyüye göre, 5 yatsı vakti sonrasında Nisa ile onun kanından gelenler ölümle yüzleşecektir.

Dabbe: Zehr-i Cin

Türk Korku Filmleri

IMDB :6.3

Yapım Yılı :2014

Yönetmen : Hasan Karacadag

Oyuncular : Ümit Bülent Dinçer, Nil Günal, Pelin Acar

Dabbe serisinin 5. filminde, dünyayı şoka sokacak gerçek bir olay tüm detaylarıyla perdeye yansıyacak.

30 yıl önce Anadolu’nun ıssız bir köyünde yaşanmış ve dehşetengiz sırlar barındıran bu unutulmuş vaka,cinler aleminin ürperten zehirli bir öyküsüyle birleşiyor. Kocası Ömer’le mutlu bir hayat sürmekte olan Dilek için sakin ve sıradan geçen aydınlık günler, cehennem fırtınalarının gölgelerine gizlenmiş adı anılmaz cinnilerin ani bir saldırısıyla kararır.Herşey;Dilek’in bir rüyasıyla başlar.

Bu rüyada Belirsiz suretler; şeytana dair bir takım sırları Dilek’in kulağına fısıldadıktan sonra ona musallat olmuşlardır.Kocası Ömer,rüyayı Dilek’in birkaç gün önce yaşadığı bir hırsızlık olayının psikolojik yansıması olarak görse de,Dilek kendisine git gide yaklaşan ve habis fısıltılarla onu bilinmez bir aleme doğru sürükleyerek sır fısıldayan bu cinnileri artık hissetmeye başlamıştır.Korku şiddete dönüşmeye ve Dilek bedeninin kontrolünü kaybetmeye başlayınca, Cinler alemiyle ilgili ilim sahibi bir kişi olan Bitlis’li Belkıs Hoca’dan yardım almaya başlarlar.

Kendine has yöntemlerle cinlerle temas kurabilen Belkıs Hoca,karşılaştığı bu vakanın tarihteki en korkunç bir cin kabilesiyle ilgili olduğunu anlayınca şok geçirir.Rüyalar yoluyla insan kanına giren ve orada bir zehir gibi dolanan bu cin kabilesini, musallat oldukları ruhlardan uzaklaştırmak neredeyse imkansızdır! Zaman,Dilek için karanlık bir boyutun tesiri altına girdikçe,çaresizlik yerini teslimiyete bırakacak mıdır? İyi bir hayat süren,sıradan Bir insanın geçmişindeki karanlık anlar, geleceğini nasıl lanetler? Kana hükmeden zehr-i cin ve şeytanın en kindar kabilesi Dilek’in ruhunu neden kemirmektedir?

Musallat

Türk Korku Filmleri

IMDB :6.2

Yapım Yılı :2007

Yönetmen :Alper Mestçi

Oyuncular : Ecem Cansu Aktay, Ibrahim Can, Sedat Kalkavan

“Suat ve Nurcan aynı köyde büyümüş ve birbirlerini çok sevmiş iki gençtir. Güzelliği ile hemen fark edilen Nurcan, yakışıklı Suat’la beraber herkesin her zaman gıpta ettiği bir çift olmuştur. Bulundukları köyde büyük bir mutluluk ve huzur içinde yaşayan Suat ve Nurcan evililik kararı aldığında ise bu aşka başka bir alemden bir varlık musallat olur.

Dabbe 6

Türk Korku Filmleri

IMDB : 6.1

Yapım Yılı :2015

Yönetmen :Hasan Karacadag

Oyuncular : Elcin Atamgüc, Ömer Duran, Nilay Gök

Doktor olan Zeren ve kız kardeşi Ayla annelerinin bir gece aniden ölmesiyle sarsılır. Kriminal ve adli raporlara göre anneleri Mukadder beyin kanamasıyla ölmüştür fakat annesi öldüğünde onun yanında olan Ayla, bu durumu kabul etmemektedir. Ona göre annesi, ne olduğunu anlayamadığı çok hızlı hareket eden, kapkara yüzleri olan, bilinmeyen bir dilde konuşan, devasa kara varlıklar tarafından öldürülmüştür. Ancak olayı inceleyenler Ayla’nın bir tür psikolojik travma geçirdiğini ve kısa sürede bu durumu atlatacağını düşünürler. Ama günler geçtikçe Ayla kişilik değiştirmeye ve söz konusu varlıklar tarafından saldırıya uğramaya başlar.

Magi

Türk Korku Filmleri

IMDB :5.9

Yapım Yılı :2016

Yönetmen :Hasan Karacadag

Oyuncular : Stephen Baldwin, Michael Madsen, Brianne Davis

Amerikalı gazeteci Olivia Watkins, Türkiye’de yaşayan kız kardeşi Marla tarafından acil olarak İstanbul’a çağırılır ve Olivia’nın kardeşinin yanına vardığı o gece Marla esrarengiz bir şekilde hayatını kaybeder. Bu olay gizemlerle örülü bir hikayenin başlaması anlamına gelmektedir.

Baskın: Karabasan

Türk Korku Filmleri

IMDB :5.7

Yapım Yılı :2016

Yönetmen :Can Evrenol

Oyuncular : Mehmet Cerrahoglu, Görkem Kasal, Ergun Kuyucu

Filmde gece devriyesine çıkan 5 polisin, gelen bir destek çağrısına uyarak harabe haldeki bir Osmanlı karakoluna gidişi ve burada yaşadıkları kabus dolu olaylar konu ediliyor.

Semum

Türk Korku Filmleri

IMDB :5.5

Yapım Yılı :2008

Yönetmen :Hasan Karacadag

Oyuncular : Ayça Inci, Burak Hakki, Cem Kurtoglu

27 yaşındaki Canan Karaca ve kocası Volkan Karaca yeni aldıkları büyük bir eve taşınırlar. Her şey çok iyi giderken bir gün sebebini bilmediğimiz bir şekilde Canan’a garip şeyler olmaya başlar. Canan yavaş yavaş başka bir varlığa, kendisine hükmetmeye başlayan bir yaratığa dönüşmeye başlar.

Türk korku filmlerinden derlediğimiz en iyi 10 Türk korku filmi yazımız burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap