«

Çizgi romanlardan sinemaya yada diziye çevrilen bir çok yapım bulunuyor. Biz bunların arasından en iyi 10 süper kahraman dizisi listesini sizler için derledik.

Süper kahramanların çıkış noktası olan çizgi romanlar ve bu çizgi romanlardan uyarlanmış filmler ve diziler her zaman ilgi görüp takip edilen yapımlar arasında yeralmaktadır. DC Comics ve Marvel’in süper kahraman hikayelerini artık hem sinemalarda hemde dizilerde görmeye alıştık.

Sizde süper kahramanları konu alan bir dizi seyretmek istiyor ve hangisinden başlayacağınızı bilmiyorsanız en iyi 10 süper kahraman dizisi listemiz size seçiminizde yardımcı olacaktır.

En iyi 10 Süper Kahraman Dizisi

En iyi 10 Süper hahraman dizisi listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Legion

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :8.4

En iyi 10 süper kahraman dizisi listemizde ilk tanıtacağımız yapım olan Legion, Noah Hawley tarafından oluşturulan Legion FX kanalının yaklaşan süper kahraman temalı, bilim kurgu ve drama dizilerinden biri.

Marvel Comics bu dizinin kurgusal karakteri olup, ilk kez Marvel Comics’in “New Mutants #25” sayısında 1985 yılının Mart ayında görülmüştür.

Dan Stevens’ın hayat verdiği David Keller, çocukken şizofreni teşhisi konduğu için gençliğinin çoğunu akıl hastanesinde geçirmiş, 30’larının başında genç bir adamdır. Rachel Keller’ın canlandırdığı Syd karakterinin hikayeye girmesiyle birlikte işler karışmaya başlar. Güzel ve gizemli bir kadın olan Syd, David’i kendine çeker ve beraber vakit geçirmeye başlarlar. Syd ile yakınlaşmasından sonra David, gördüğü halüsinasyonların ve duyduğu seslerin aslında gerçek olabileceğini fark eder. Hastaneden kaçan David, ablasının evine sığınır fakat Syd’in hayatına tekrar girişi ile yepyeni ve imkanlarla dolu bambaşka bir dünyaya gözlerini açar.

Marvel’s Jessica Jones

Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 8.1

Kimyasal bir sızıntı sonucu Jessica Jones, insanüstü bir güce ve dirence, ek olarak da ses hızına yakın hızlarda uçma yeteneğine sahip olur. Kötü sonlanan süper kahramanlık macerasından sonra sahip olduğu güçlerle birlikte dedektiflik yapmaya karar veren Jessica Jones’un yaşayacağı maceralar konu ediliyor.

The Flash

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :7.9

Geçmişinde büyük bir trajedi yaşamış Barry Allen, Central City Polis Birimi’nde çalışan ve suçluların arkalarında bıraktıkları ipuçlarını toplayan bir adli laboratuvar asistanıdır. Talihsiz bir yıldırım kazası yaşamasının ardından süper hız gücüne sahip olan Barry, Flash kimliğine bürünür ve kötü adamları adalete teslim etmeyi kendine görev edinir!

Gotham

Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.9

Arrow

Süper Kahraman Dizileri

IMDB : 7.7

Zengin iş adamı uçakla seyahati sırasında öldüğü sanılan bir kaza haberiyle tüm medyada bildirirlir. Fakat zengin iş adamı Oliver Queen uçağının düştüğü adada uzun süre yaşam mücadelesi vermiştir. Tam 5 yıl boyunca kimsesiz ve yapayalnız adada hayatını devam ettiren Oliver döndüğünde oldukça azimli ve hırslı bir adama dönüşmüştür. Geçmişte bir çok günah işleyen Oliver Queen tanrıya olan borcunu ve insanlığa olan fedakarlığı ortaya koyup kendisine Arrow karakterini yaratacaktır.

Marvel’s Luke Cage

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :7.5

En iyi 10 süper kahraman dizisi listemizde bulunan Marvel’s Luke Cage, ya da sadece Luke Cage, aynı adı taşıyan Marvel Comics karakterine dayanan, Cheo Hodari Coker tarafından Netflix için hazırlanan Amerikan web televizyon dizisidir.

Dizi, Carl Lucas’ın işlemediği bir suçtan dolayı cezaevine girmesi ve orada maruz kalacağı deneylerden sonra elde ettiği kurşun geçirmez derisi ve insan üstü süper güçleri ile hem kendi adını temize çıkarmak hemde sahip olduğu güçleri insanlara yardım amaçlı kullanmasını konu alıyor.

Krypton

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :7.1

En iyi 10 süper kahraman dizisi listemizdeki Krypton dizisi, Senaryosu David S. Goyer (Man of Steel, Batman v Superman: Dawn of Justice, The Dark Knight üçlemesi) ve Ian Goldberg (Once Upon a Time, Terminator: The Sarah Connor Chronicles) ikilisince kaleme alınan dizi, bizleri Superman’in ana gezegeninin patlamasının öncesine, kahramanımızın iki jenerasyon önceki dönemine götürüyor.

Dizi, Krypton gezegeninin soylu ailelerinden biri olan “House of El” hanedanından dışlanan Superman’in büyük babası Seg-El’i merkezine alıyor. Seg-El ailesinin onurunu ve kaosa sürüklenen gezegeni kurtarmak, insanlara umut ve eşitlik getirmek için mücadele ediyor.

Legends of Tomorrow

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :6.9

Süper kahramanların dünyaya yeterli olmadığı zamanlarda efsanelere ihtiyaç vardır. Geleceği gören ve umutsuzca olacakları engelleme çabasındaki zaman yolcusu Rip Hunter kahramanlardan ve kötü adamlardan oluşan, birbirinden çok farklı bir grup insanı bir araya toplamak ister. Kendisi sadece geleceği değil, aynı zamanda bütün zaman çizgisini tehlikeye atan, durdurulamaz bir tehdidi birlikte ortadan kaldırmaya ikna etmek için görevlendirilmiştir. Bu uyumsuz ekip, daha önce hiç görmedikleri ölümsüz bu tehdidi bozguna uğratabilecek midir?

Supergirl

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :6.5

Bir çizgi romandan uyarlanarak ekranlara taşınan Supergirl, Superman’in kuzeni olan Kara Zor-El’in başından geçen olayları ele almaktadır. Öyle ki Krypton gezegenin de büyük bir felaket yaşanmaya başlamıştır. Felaketin üstesinden gelecek kadar zeki bilim adamına sahip olmaması ise gezegen’in en büyük şanssızlıklarından olacaktır. Bu nedenle halk yaşanan felaketin arından dünyaya kaçan süper kahramanın nerede olduğunu araştırmaya koyulur.

Black Lightning

Süper Kahraman Dizileri

IMDB :6.4

DC evrenindeki ilk büyük siyahi süper kahraman olma özelliği taşıyan Black Lightning, yıllarca kimliğini saklayan Jefferson Pierce’in kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini anlatıyor. Black Lightning Black Lightning, yıllarca kimliğini saklayan Jefferson Pierce’in kızını geri kazanmak için süper kahraman kostümünü yeniden giymesini anlatıyor.

En iyi 10 süper kahraman dizisi yazımız burada sona erdi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.