1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi 10 Scarlett Johansson Filmi

En iyi 10 Scarlett Johansson Filmi

Scarlett Johansson Filmleri

Sizlere genç yaşına rağmen etkileyici bir biyografiye sahip, olan izlemekten büyük keyif alacağınız En iyi 10 Scarlett Johansson filmi sunacağız.

Ünlü oyuncu Scarlett Johansson kariyerine 94 yapımı North filmi ile başladı. 98’de Robert Redford ve Kristin Scott Thomas ile birlikte kamera karşısına geçtiği The Horse Whisperer ve 2001’deki Ghost World ile tanındı. 1984 New York doğumlu olan Scarlett Johansson, mimar bir baba ile yapımcı bir annenin 4 çocuğundan biri. Lost in Translation’daki rolüyle BAFTA ödülünü alarak kariyerinde hızlı adımlar atmaya başlayan Johansson, Lucy ve Marvel’ın Karadul’u rolüyle birlikte de Hollywood’un baş tacı isimlerinden biri oldu!

Beyazperdenin gelmiş geçmiş en güzel, güzel olduğu kadar da başarılı kadınları arasında yer alan Scarlett Johansson’un şimdiye kadarki en başarılı performanslarını derledik.İşte en iyi Scarlett Johansson filmleri.

The Horse Whisperer – Atlara Fısıldayan Adam (1998)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 6.6

Yönetmen: Robert Redford

Oyuncular: Robert Redford, Kristin Scott Thomas, Sam Neill

Kariyerine bir çocuk oyuncu olarak başlayan yıldızlardan biri olarak Scarlett Johansson, Robert Redford’un ‘Atlara Fısıldayan Adam’ında karşımıza çıkmıştı. Atına binerken bir kamyonun çarptığı küçük Grace MacLean ve atının hem duygusal hem de fiziksel olarak zarar gördükleri bu kazanın izlerinden arınmaları için Montana’daki bir çiftliğe götürülmesiyle başlıyordu film. Filmin kahramanı, atları (ve çocukları) iyileştirmek üzere gizemli, mistik güçleri olan bir adam, Tom Booker’dı. Nick Evans’ın romanından uyarlanan filmin başrollerini Robert Redford, Kristin Scott Thomas ve Sam Neill paylaşıyordu.

Ghost World – Hayalet Dünya (2001)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 7.4

Yönetmen: Terry Zwigoff,

Oyuncular: Thora Birch , Scarlett Johansson , Steve Buscemi , Brad Renfro , Bob Balaban

Enid (Thora Birch) ve Rebecca (Scarlett Johansson) liseden yeni mezun olmuş iki yakın arkadaştır. Rebecca bir kafede iş bulur ve kendine bir daire tutmaya karar verir. Enid ise çok karamsar bir kızdır ve bütün işleri gereksiz, bütün insanları ise aptal ve serseri olarak görmektedir. Fakat hayatı, saplantılı ve yalnız bir kolleksiyoncu olan Seymour (Steve Buscemi) ile tanışınca birden bire değişir, böyle birine karşı hissetmeyeceğini sandığı garip duygular içindedir artık * Daniel Clowes’un underground çizgiromanından beyazperdeye aktarılan film, pek çok eleştirmen tarafından 2001’in en iyi filmi olarak gösterildi * Çok tatlı bir filmdi, pek tarzım olmamasına rağmen oldukça keyifli vakit geçirdim * Söyleyecek çok fazla lafı olan bir film olmuş. Yani detaylara dikkat edildiğinde her yana (aile kavramına, toplum düzenine, kapitalizme, ayrımcılığa, sanat anlayışına, vs…) öyle bir açıktan saldırı var ki, kesinlikle birden çok kez izlenmeli diye düşünüyorum.

Lost in Translation – Bir Konuşabilse (2003)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 7.8

Yönetmen: Sofia Coppola,

Oyuncular: Bill Murray , Scarlett Johansson , Anna Faris , Giovanni Ribisi

Orta yaşı çoktan geçmiş, evli ve çocuklu Amerikalı aktör Bob bir reklam çekimi için Japonya’ya gelir. Tokyo’da kaldığı otelde bir başka Amerikalı ile, fotoğrafçı kocasının peşinden buraya gelmiş olan sevimli ama ciddi Charlotte ile tanışır. Dillerine ve kültürlerine uzak oldukları bu insanların ülkesinde fazlasıyla yabancı olan ve iletişimsizlik denizinde boğulan bu iki yabancı, bir Tokyo haftasonunda birdenbire yakınlaşacaktırlar * Yalnızlığı anlatan en iyi filmlerden biridir. Gözlerinizin yalnızlığa çalan gölgelerde gezinmesi gibi filmin bir kenarına tutunup sakin bir seyirliğe dalabilirsiniz. Kesinlikle bu türü sevenler içindir, sevmiyorsanız yanından bile geçmeyin.

Girl with a Pearl Earring – İnci Küpeli Kız (2003)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 6.9

Yönetmen: Peter Webber,

Oyuncular: Scarlett Johansson , Colin Firth , Tom Wilkinson , Cillian Murphy

Tracy Chevalier’in romanından uyarlanan film, Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in “İnci Küpeli Kız” tablosunun yaratılış sürecini çevreleyen olayları anlatır. Tablodaki kız hakkında çok az şey bilinmektedir. 1665 yılında Hollanda’sında geçen bu filmde on yedi yaşındaki Griet (Scarlett Johansson) babası bir iş kazasında kör kalınca ailesini geçindirmek için çalışmak zorunda kalır ve ressam Johannes Vermeer’in (Colin Firth) evinde hizmetçiliğe başlar. Griet, zamanla evli olan bu ressamın ilgisini çeker. Vermeer, onun yetiştirilme tarzı, eğitim düzeyi ve sosyal konum açısından çok farklı olmasına rağmen, renkler ve ışığı algılama kabiliyetini farkederek onu resimlerinin gizemli dünyasına çeker. Bu ortak yönlerinden dolayı aralarındaki hizmetçi-efendi ilişkisi yerini yakınlaşmaya bırakır.

A Love Song for Bobby Long (2004)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 7.2

Yönetmen: Shainee Gabel,

Oyuncular: John Travolta , Scarlett Johansson , Gabriel Macht , Sonny Shroyer

Annesinin ölüm haberini duyan Pursy Will, yıllar sonra ilk kez doğup büyüdüğü yer olan New Orleans’a gelir. Annesinin oturduğu evde annesinin iki arkadaşının daha kaldığını öğrenen genç Pursy şaşkınlığa uğrar. Annesinin arkadaşlarından birisi eski profesor Bobby Long diğeri ise Long’un koruması altında olan genç Lawson Pines’tır. Yıllar önce hayatı ıskalamış olan bu ikilinin tüm vakitlerini bu harabe olmuş evde geçirirler. Pursy’nin gelişiyle başta gergin başlayan ilişkileri, birbirlerine alışmalarıyla değişmeye başlar. Bu esnada Lawson Pines, Bobby Long’un hayatı üzerine bir romaz yazmaktadır. Ronald Everett Capps’in Off Magazine Street adlı romanından uyarlanan film, ünlü oyuncularının uyumlu performansıyla kendini sevdirmeyi başarıyor ve ortaya güçlü bir drama çıkıyor.

Match Point – Maç Sayısı (2005)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 7.6

Yönetmen: Woody Allen,

Oyuncular: Jonathan Rhys Meyers , Scarlett Johansson , Emily Mortimer

Bir tenis maçında topun çizgiye yaklaştığı anlar vardır. Biraz da şansın yardımıyla top içeri düşebilir ve kazanırsın… Ya da ileri gider ve kaybedersin… Gerçek bu kadar basit midir?Bir tenisçi olan Chris hayatı boyunca şansı yaver gittiği için kıskanılmıştır. Özellikle en yakın arkadaşı Tom’un kız kardeşi Chloe ile evlenmeye kalkıp büyük bir servetin ortaklarından biri olma şansını yakalayınca…Chris’in hayatının en mutlu günleri olması gereken evlilik aşamasında hayaller, Tom’un rüyaları bile süsleyecek derecede güzel nişanlısı ile tanışınca sona erer. Hayranlık kısa süre sonra takıntı boyutunda tutkuya dönüşecek ve Chris’i zor bir seçime zorlayacaktır.Woody Allen’ı Büyük Elma’nın dışına çıkarmayı başarmış olan Maç Sayısı, usta yönetmenin tamamını Londra’da çekmiş olduğu ilk film olma özelliği de taşıyor.

The Prestige – Prestij (2006)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 8.5

Yönetmen: Christopher Nolan,

Oyuncular: Hugh Jackman , Christian Bale , Michael Caine , Scarlett Johansson , Andy Serkis

19.yy sonlarında Londra’da Robert Angier, sevgili eşi Julia McCullough ve Alfred Borden hem arkadaştırlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdırlar. Bir gösteri esnasında Julia ölünce Robert, onun ölümünden Alfred’i suçlar ve birbirlerine düşman olurlar. Zaman içinde ikisi de hem ünlü olurlar hem de rakip sihirbazlara dönüşerek birbirlerinin sahne üstünde performansını sabote etmeye kalkışırlar. Alfred başarılı bir hile yapınca Robert, rakibinin sırrını çözmek konusunu takıntı halinde getirir ve trajik olaylar birbirini kovalar.

Vicky Cristina Barcelona – Barselon, Barselona (2008)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 7.1

Yönetmen: Woody Allen,

Oyuncular: Scarlett Johansson , Rebecca Hall , Javier Bardem , Penélope Cruz , Christopher Evan Welch

Amerikalı Vicky ve Cristina İspanya’da bir yaz geçirirler ve gösterişli sanatçı (Javier Bardem) ve onun güzel fakat dengesiz eski eşi (Penélope Cruz) ile tanışırlar. Vicky (Rebecca Hall) evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadındır. Cristina (Scarlett Johansson) ise cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu bir kadındır. Kaderleri kesişen üç insan arasında doğan aşk ilişkisi kaotik sonuçlar doğuracaktır. Vicky Cristina Barcelona, öyküsünün geçtiği kent olmaksızın düşünülemeyecek bir film olarak karşımıza çıkıyor. Woody Allen aşk ve sanatın sınır tanımazlığını unutulmaz bir hikaye ile hatırlatıyor.

Her – Aşk (2013)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 8.0

Yönetmen: Spike Jonze,

Oyuncular: Joaquin Phoenix , Scarlett Johansson , Rooney Mara , Amy Adams

Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) hayatını, yakın gelecekte nadir bulunan bir şeye dönüşmüş olan el yazımı mektuplar yazarak kazanmaktadır. Ve bu yıllarda insanların işlerini artık bilgisayar programları yerine getirmektedir. Theodore, karısından boşandıktan sonra bir apartman dairesinde tek başına yaşamaya başlar ve bir gün karşılaştığı bir teknoloji reklamıyla birlikte hayatı değişir. Kusursuz bir yapay zeka programı sunan yeni bir işletim sistemi, onu son derece çekici bir kadın olan Samantha (Scarlett Johansson) ile tanıştırır. Sanal bir varlık olan ve sadece bir sesten ibaret olan Samantha, Theodore’u dünya ve hayat üzerine sorduğu sorularla birlikte bambaşka bir gerçeklikle tanıştırır. Ağır bir depresyonun içerisinde olan Theodore, yavaş yavaş hayatın keyifli yanlarını fark etmeye başlarken yapay zeka programıyla arasındaki ilişki de gitgide tuhaflaşır.

Under the Skin – Derinin Altında (2013)

Scarlett Johansson Filmleri

IMDB: 6.3

Yönetmen: Jonathan Glazer,

Oyuncular: Scarlett Johansson , Kryštof Hádek , Paul Brannigan , Michael Moreland

“Biçim, doğru anlatıyı bulma çabasından yola çıkar. Bu filmin biçimine baktığınızda, gördüğünüz şey gerçekten de sıradan olmayan bir film.” Scarlett Johansson dünyaya erkek otostopçuları yakalamak için gönderilmiş bir uzaylıyı oynuyor. Ne kadar donuk ve buz gibi görünse de, dolgun kırmızı rujlu dudaklardan kürk mantosuna noir filmlerinden çıkma bir femme fatale’den çok farkı yok aslında. İskoçya’nın ıssız mahallelerinde araba süren bu seksi kadının neyin peşinde olduğu ya da kim olduğu hakkında bir fikrimiz yok. Kült filmleri ve videolarıyla tanıdığımız Jonathan Glazer uzun yıllar sonra gene tuhaf ve görselliğiyle zihin açıcı bir filmle karşımızda. Halüsinatif ve rüya gibi sıfatlarını sonuna kadar hak eden film, sosyal gerçekçi bir arkaplanda oldukça tensel ve duyusal bir biçimde sizi yavaş yavaş içine çekiyor. Michel Faber’in aynı adlı kült romanından uyarlanan film, insan olmaya ve hissetmeye dair bir meditasyon adeta.

Yorum Yap

Yorum Yap