1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi 10 Ryan Gosling Filmi

En iyi 10 Ryan Gosling Filmi

Ryan Gosling Filmleri

Yakışıklılığı ve karizması ile Hollywood straları yanında kendine yer edinen En iyi 10 Ryan Gosling Filmi listemizle beraberiz.

1980 doğumlu genç aktör Ryan Gosling, oyunculuk kariyerine 90’lı yılların ortasında başladı. Bir kaç önemsiz filmden sonra 2000 yılında Remember the Titans gibi ses getiren bir filmde karşımıza çıktı. Üzerindeki toyluğu da atan Gosling’i bugün olduğu noktaya getiren film ise The Nootbook oldu.

The Believer – İnançlı

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.2

Yapım Yılı : 2001

Oyuncular : Ryan Gosling, Summer Phoenix, Peter Meadows

12 yaşında iken Danny Balint erken gelişmiş entelektüel, Yeshiva’da hahamlarla çeşitli konularda tartışmalara katılabilen ve sokaklardaki Yahudi karşıtı saldırganlıklardan uzak duran bir gençtir.20’li yaşlarında ise dazlak, yalnız yaşayan, web sitelerinin milis hareketleri ile ilgili sayfalarında dolaşan ve anormalden öte fevri Yahudi karşıtı fikirler geliştiren bir genç olmuştur.

Murder by Numbers – Adım Adım Cinayet

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 6.1

Yapım Yılı :2002

Oyuncular :Sandra Bullock, Ben Chaplin, Ryan Gosling

Oldukça varlıklı ama canları sıkılan gençleri canlandırmak isteyen Ryan gosling ile Michael pitt mükemmel bir cinayet işlemeye polisleride yanlış yönlendirmeye karar verirler.

The Notebook – Not Defteri

Ryan Gosling Filmleri

IMDB :7.9

Yapım Yılı :2004

Oyuncular : Ryan Gosling , Gena Rowlands, James Garner, Rachel McAdams

Sararmış bir not defterinden anlatılan ve yıllar önceden  kopup gelen bir aşk hikayesi. 40’lı yıllarda ABD, Kuzey Karolayna’daki  sahil kasabası Seabrook’a genç bir kız gelir. Ailesiyle geçireceği sakin  bir yazı hayal eden Allie bir karnavalda tanıştığı Noah’la yakınlaşır.  Noah kızı gördüğü anda hayatını birleştirmesi gereken insan olduğunu  anlar.

Half Nelson – Tepetaklak Nelson

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.2

Yapım Yılı : 2006

Oyuncular : Ryan Gosling, Anthony Mackie, Shareeka Epps

Dan Dunne, alışık olduğunuz öğretmenlerden birine benzemiyor. Hayır, sadece öğrencilerine varoluştan, Amerikan İç Savaşı’ndan, özgür düşünceden, diyalektikten bahsettiği için değil; sınıf içinde son derece dinamik ve öğrencileri ile sağlam ilişkileri olan bir insan iken sınıf dışında uyuşturucu bağımlılığının pençesinden bir türlü kurtulamayan ve hep bir kaybeden olmaya mahkum bir insan olduğu için de… Gece ve gündüz, siyah ile beyaz kadar ayrıdır birbirinden onun için. Bu iki farklı yaşamını birbirinden ayrı tutmayı hep başarmış olsa da, bir gün öğrencilerinden biri olan Drey tarafından tam anlamıyla ‘yakalanır’. Çok büyük zorluklarla başederek yaşamak zorunda olan Drey, Dan’i elevermeyi hiçbir zaman düşünmez. Öğretmeninin sırrını tutması ile ikili arasında sıradışı bir arkadaşlık doğacaktır.

Lars and the Real Girl – Gerçek Sevgili

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.3

Yapım Yılı :2007

Oyuncular :Ryan Gosling, Emily Mortimer, Paul Schneider

Abisi Gus ve karısı Karin’in evlerinin garajında yaşayan Lars Lindstrom (Ryan Gosling), babası öldükten sonra içine kapanan, insanlarla iletişim kurmaktan ve yakınlaşmaktan çekinen bir gençtir. Lars’ın durumu için endişelenen ve onu ailenin bir parçası yapabilmek için çabalayan Karin ve Gus (Emily Mortimer ve Paul Schneider), Lars’ın bir kız arkadaşı olduğunu öğrenince sevinseler de, gelin adayının internetten sipariş üzerine gelmiş bir şişme bebek olduğunu görünce sevinçleri pek uzun sürmez. İşin zor kısmı ise Lars etkilenmesin diye yeni “kız arkadaşı” Bianca’ya gerçek muamelesi yapmak zorunda kalacak olmalarıdır.

Blue Valentine – Aşk ve Küller

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.4

Yapım Yılı : 2010

Oyuncular :Ryan Gosling, Michelle Williams, John Doman

Film, bir ilişkinin iki ayrı evresini anlatıyor. Dean Pereira (Ryan Gosling) ve Cindy Heller-Pereira (Michelle Williams) adlı iki gencin tanışıp aşık oldukları dönemi, yıllar sonra evliliklerinin tükenme noktasına geldiği günlerle paralel olarak izliyoruz. Birbirlerine güçlü bir tutkuyla bağlanıyorlar önce ama işin evlilik aşamasına geçmesi, biraz mecburiyetten kaynaklanıyor. Dolayısıyla üzerine etraflıca düşünülmemiş, temeli çok sağlam olmayan bir aile kuruyorlar. Ve bu aile, çok sevdikleri çocuklarına rağmen, zaman içinde hapishanelerine dönüşüyor. Tutku, ne kadar uğraşsalar da artık yeniden canlandırılamıyor. Cindy, hayatını mahvettiğini düşünmekten geri duramıyor. Dean ise aşırı bir sahiplenme içgüdüsüyle karısına sadece eziyet çektiriyor.

Drive – Sürücü

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.8

Yapım Yılı : 2011

Oyuncular : Ryan Gosling, Carey Mulligan, Bryan Cranston

‘Drive’, Hollywood’da dublörlük yapan ve keskin araba kullanabildiği için geceleri de soygunlara katılan bir araba sürücüsünün (Ryan Gosling) yaşamını merkeze alıyor. Sürücünün yasa dışı hayatı, güzel komşusu Irene’nin (Carey Mulligan) hapisteki kocasına yardım etmeyi kabul etmesiyle daha da tehlikeli bir hale bürünür. Zira bir anda kendisini Los Angeles’ın en tehlikeli adamlarının hedef listesinde bulur. Şimdi hem kendi hayatını, hem Irene ve oğlununkini kurtarmak için yapacağı tek şey en iyi bildiği şekilde sadece araba sürmektir!

The Ides of March – Zirveye Giden Yol

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.1

Yapım Yılı : 2011

Oyuncular :Ryan Gosling, Paul Giamatti, George Clooney, Philip Seymour Hoffman

Amerikan başkanı olma sürecindeki Mike Morris’in adamı Stephen Myers, karşı taraftan da teklifler almaktadır. Fakat idealleri ve prensipleri teklifleri reddetmesini gerektirir. Ne zaman Mike Morris başkan seçilir ve kirli politik işler işin içine girer, o zaman Stephen Myers tarafını bulmakta sıkıntı yaşar.

Crazy, Stupid, Love – Çılgın, Aptal, Aşk

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.4

Yapım Yılı :2011

Oyuncular : Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore

Dışarıdan bakıldığında Cal Weaver’ın (Steve Carell) kusursuz bir hayatı vardır: mükemmel bir işe, harika bir eve sahiptir ve gençlik aşkı karısı olmuş, ona sevimli çocuklar vermiştir. Fakat Cal’in gördüğü Amerikan rüyasından karısı Emily’nin (Julianne Moore) onu aldattığını ve dahası ayrılmak istediğini öğrenerek uyanır.Artık 40’ında yalnız bir adam olan Cal çapkınlıkta ve flörtleşmekte genç Jacob (Ryan Gosling), o kadar iyi değildir. Bir barda taşıtığı Jacob’ta gerçekten şeytan tüyü vardır ve Cal’a bekar bir hayat sürdürmenin püf noktalarını bu adam öğretecektir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

The Place Beyond the Pines – Babadan Oğula

Ryan Gosling Filmleri

IMDB : 7.3

Yapım Yılı :2012

Oyuncular :Ryan Gosling, Bradley Cooper, Eva Mendes

Günahlar babadan oğula geçtiğinde trajedi kaçınılmazdır. Luke, yeni doğan oğluna bakabilmek için banka soygunculuğuna bulaşmış, profesyonel bir motosikletçidir. Yolu çaylak polis memuru Avery ile kesiştiğinde şiddetli bir çatışma her ikisinin de yaşamını değiştirir. On beş yıl sonra, bu karşılaşmadan habersiz olan genç oğulları, hepsini kuşaklara yayılan bir kan davasına sürükleyecektir. Parlak kadrolu, yüksek bütçeli, heyecanla beklenen bu dramatik gerilim, babalar ve oğulların, hırsızlar ve polislerin, kahramanlar ve kötü adamların, intikam ve pişmanlığın kesiştiği bir dünyayı gözler önüne seriyor…

Yorum Yap

Yorum Yap