En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

Romantik Komedi Animeleri

Romantizmin doruklarından gezen yer yer komedi öğeleri barındırıan şirinmi şirin en iyi 10 romantik komedi animesi.

Nana

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 8.4

Yapım Yılı: 2006

Bölüm Sayısı: 47

Nana Komatsu’nun erkek arkadaşı Shoji, bir yıl önce güzel sanatlar akademisine girebilmek için Tokyo’ya gitmiş. Nana da, Shoji’nin yanına gidebilmek için işe girip para biriktirmeye başlamıştır. Aradan bir yıl geçer ve beklenen gün sonunda gelir. Nana’nın trene bindiğinde bulabildiği tek boş koltuk; Nana Osaki adında, kendinden tamamen farklı görünen bir kızın yanı olmuştur.

Tokyo’ya vardıklarında ayrılan iki Nana’nın yolu, ev ararken tekrar birleşir. 707 numaralı daire; kaderlerinin kesiştiği yer olur. Birbirinin zıttı bu iki arkadaş, Tokyo’da; aşk, kariyer ve hayata dair bir çok olay yaşarlar.

Romantik Komedi Animeleri

Nodame Cantabile

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 8.2

Yapım Yılı: 2007 / 2008 / 2010

Bölüm Sayısı: 23 + 11 + 11

Tomoko Ninomiya’nın, 2004 yılında, en iyi shōjo manga dalında ödül alan “Nodame Cantabile” adlı mangasından uyarlamadır.

22 yaşındaki Shinichi Chiaki, ünlü bir piyanistin oğludur. Çok iyi piyano ve keman çalan Chiaki, müzik akademisinin en başarılı öğrencilerinden biridir. Küçükken Sebastiano Viera’nın yönettiği bir operayı izlemiş ve o günden beri ünlü bir orkestra şefi olmayı hayal etmiştir. Bunun için yurtdışında eğitim almak istemektedir. Ancak Chiaki, küçükken yaşadığı talihsiz bir olaydan dolayı uçaklardan çok korkmaktadır. Japonya’da hapis kalan Chiaki’nin arkadaşları amaçlarına ulaşırken o izlemek zorunda kalır. Hocası, Profesör Eto, Chiaki’ye başka bir hoca bulmasını söyler. Kız arkadaşı Saiko, kaybedenlerden nefret ettiğini söyleyerek onu terk eder.

Romantik Komedi Animeleri

Kaichou Wa Maid-Sama

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 8.1

Yapım Yılı: 2010

Bölüm Sayısı: 26

Seiga lisesi, tamamen erkek lisesiyken birkaç yıl önce karma bir lise haline gelmiştir. Erkeklerin çoğunlukta olması ve eski alışkanlıkları, yeni gelen kızları zor durumda bırakmaktadır. Okulun kız öğrencilerinden Misaki Ayuzawa bu durumu değiştirmek ister. Zamanla okulda sert, erkek düşmanı yapısıyla tanınan Misaki hocalarının güvenini kazanarak öğrenci konseyi başkanı seçilir. Fakat ailesinin maddi durumu kötü olan Misaki okul sonrası bir cafede part-time çalışmak zorundadır. Okuldaki şöhretini korumak için bu durumu gizlemek isterken okulun popüler öğrencilerinden Takumi Usui’nin Misaki’yi görmesiyle okuldaki şöhreti tehlikeye düşer.

Romantik Komedi Animeleri

Toradora

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 8.1

Yapım Yılı:  2008-2009

Bölüm Sayısı:  25

Lise ikinci sınıfa başlayan Ryuuji Takasu sevimli ve sıradan bir çocuk olmasına rağmen, belalı biriymiş gibi görünen bir yüzü olduğu için çevresindekiler ondan kaçınmaktadır.

Ryuuji okulun ilk günü en yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve uzun süredir hoşlandığı kız Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu görünce çok sevinir.
Ancak beklenmedik bir anda “okulun en tehlikeli ve risk seviyesi yüksek yaratığı” denen ve aynı sınıfta olduklarını kısa süre sonra öğreneceği Taiga Aisaka’ya çarpar. Ufak yapılı ama oldukça vahşi bir kız olan Taiga da kendisi gibi arkadaşları, hatta ailesi tarafından bile dışlanan biridir.

Başta kavgayla başlayan ilişkileri, toplumdan dışlanmanın ortak derdiyle zamanla dostluğa ve sevgiye dönüşecektir.

Romantik Komedi Animeleri

Shigatsu Wa Kimi No Uso

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 8.1

Yapım Yılı: 2014

Bölüm Sayısı: 22

Arima Kousei 14 yaşında dahi bir piyanist olmasına rağmen annesinin ölümü üzerine yaşadığı travma sonrası bir daha piyano çalamaz. Hayatını piyanonun tuşları gibi siyah beyaz gören Kousei, bir Nisan ayında kiraz çiçekleri gibi hayatını renklendirecek olan kızla tanışır. Kousei’yi “Arkadaş A” olarak tanıyan ve onun hayatında çok büyük değişiklere sebep olacak olan Miyazono Kaori aynı zamanda Kousei’nin en yakın arkadaşına aşıktır.

Romantik Komedi Animeleri

Hachimitsu To Clover

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 8.0

Yapım Yılı: 2005

Bölüm Sayısı: 24

Takemoto Yuuta, Mayama Takumi ve Morita Shinobu üç üniversiteli ev arkadaşıdır. Bu üç sefil öğrencinin hayatı, Hanamoto adlı öğretmenlerinin onları bir akrabasıyla tanıştırmasıyla değişir. Hagumi Hanamoto, bir ortaokul öğrencisi gibi görünmekte ama 18 yaşında olup aynı zamanda bir üniversite öğrencisidir + oldukça yetenekli bir ressam ve heykel traştır. Haliyle bu üç sefil öğrenci, kendilerini Hagumi’ye aşık bulacaklardır.

Romantik Komedi Animeleri

Clannad

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB: 8.0

Yapım Yılı: 2007-2008

Bölüm Sayısı: 23

Küçük yaşta annesini kaybeden Tomoya, babası ile yaşamaktadır. Ancak babası, eşinin ölümünün üzerine kendisini alkol ve kumara vermiştir. Tomoya ve babasının halihazırda kötü olan ilişkileri, Tomoya ve babasının bir kavgaları esnasında babasının, Tomoya’nın kolunu yaralamasıyla daha da kötüleşir ve birbirlerinden tamamen uzaklaşırlar. Kolundaki kesik yüzünden basketbol klübünden de ayrılmak zorunda kalan Tomoya, okuldan ve arkadaşlarından da uzaklaşır. Lise son sınıfda okuyan Tomoya Okazaki, sınıf arkadaşları tarafından artık bir serseri olarak görülmektedir.

Ancak Youhei Sunohara dışında arkaşı olmayan Tomoya’nın hayatı, okulda hiç bir arkadaşı olmayan Nagisa Furukawa ile tanışması ile tamamen değişir. İlk başta Nagisa ile çok ilgilenmiyor görünse de, bir süre kendisini onunla birlikte bulur ve yavaş yavaş kalbini açmaya ve başka arkadaşlar da bulmaya başlar.

Romantik Komedi Animeleri

Ore Monogatari

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 7.9

Yapım Yılı: 2015

Bölüm Sayısı: 24

Takeo küçüklüğünden bu yana hoşlandığı kızlardan hiçbir karşılık alamamış, iri yapılı ve görünüşünden dolayı yanlış anlaşılmaya uğramış bir lise öğrencisidir. Görünüşünün tersine, aslında kibar ve her zaman yardıma koşan bir beyefendidir. Bir gün metroda sapığın tekinin bir kızı taciz ettiğini görür. Tabii ki yapısı gereği hemen kızın yardımına koşar. Yardım ettiği kızı gördüğü an aşık olur ve olaylar gelişir.

Romantik Komedi Animeleri

Kimi Ni Todoke

En İyi 10 Romantik Komedi Animesi

IMDB : 7.9

Yapım Yılı: 2009

Kuronuma Sawako adlı liseli bir kız solgun ten rengi, uzun siyah saçları ve herkesin kendisini “garip” biri olarak görmesi ya da bir hayalet zannetmesi sonucu çevresindekiler tarafından Sadako (The Ring’den) olarak adlandırılmıştır. Aslında tek dileği arkadaş edinmek olan Sawako’nun işi, herkes kendisinden korkuyla kaçarken haliyle oldukça zordur. Ancak günün birinde popüler Kazehaya’nın, Sawako’yla konuşmasıyla bir anda genç kızın hayatındaki her şey değişecektir…

Romantik Komedi Animeleri

Kokoro Connect

Romantik Komedi animeler

IMDB 7.6

Yapım Yılı: 2012

Bölüm Sayısı: 13 + 4

Okulun kültür kulübünde faaliyet gösteren ve başkasının gözüyle dünyaya bakmanın nasıl olacağını merak eden 5 arkadaş bir gün vücutlarının kendi aralarında değiştiğini fark ederler.

Vücutları belirli zaman aralıklarıyla kendi aralarında değişen 5 arkadaş bundan sonra başkalarının gözüyle de dünyaya bakarak yeni tecrübeler kazanacaklardır.

Romantik Komedi Animeleri

Bir cevap yazın