1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

Orlando Bloom'in mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmleri.

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

En iyi 10 Orlando Bloom filmi yazımızda dünyanın en tanınmış oyuncuları arasında yer alan Orlando Bloom‘in mutlaka izlenmesi gereken en iyi filmlerini bulacaksınız.

Orlando Bloom kimdir ?

Orlando Bloom, 13 Ocak 1977 yılında İngiltere’nin Canterbury şehrinde dünyaya geldi.

Daha küçük yaşlarda ortaya çıkan oyunculuk merakı ve katıldığı sanat festivallerinden ilham alarak yazdığı şiirlerle sanat yaşamına başladı. Babasını dört yaşında kaybetti. 1993’te 16 yaşındayken Londra’ya taşındı. Londra’da “Ulusal Gençlik Tiyatrosu”nda oynamaya başlayan Bloom, 2 sene sonra üstün başarısı sebebiyle burs alarak British American Drama Academy’de eğitim görmeye hak kazandı. Akademi eğitimi sonrasında, rol aldığı “A Walk in the Vienna Woods” oyununu izleyen ajanslardan biri ile anlaştı.

Elf Legolas rolüyle Yüzüklerin Efendisi filminde ünlenmiştir. Will Turner rolüyle Karayip Korsanları, Paris rolüyle Truva, Drew Baylor rolüyle Elizabethtown ve Cennetin Krallığı’nda oynamıştır.

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

En iyi 10 Orlando Bloom filmi listemizdeki Orlando Bloom filmleri IMDB puanlarına göre sıralanmıştır.

The Lord of the Rings Series – Yüzüklerin Efendisi Serisi

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 8,9

Oyuncular: Elijah Wood , Ian McKellen , Viggo Mortensen , Sean Astin , Liv Tyler , Orlando Bloom , John Rhys-Davies , Dominic Monaghan , Billy Boyd , Sean Bean ,

En iyi 10 Orlando Bloom filmi listemizde yer verdiğimiz iyiyle kötü arasındaki mücadelenin epik bir anlatımı olan filmde, muazzam bir sorumluluğu üstlenmek zorunda kalan ve barışçı bir Hobbit olan Frodo Baggins’in destansı serüveni işleniyor. Frodo’nun yapması gereken, Kıyamet’in Çatlakları olarak anılan diyara dalarak epik bir mücadeleye girişmek ve bu yüzüğü ebediyen ortadan kaldırmaktır. Neyse ki yalnız çıkmayacaktır bu zorlu yolculuğa: Gandalf’ın yanısıra, bir elf olan Legolas, cüce Gimli; izci Aragorn, savaşçı Boromir ve Frodo’nun kendisi gibi Hobbit olan üç arkadaşı Merry, Pippin ve Samwise da onunla gelirler. Dağlar, ormanlar, kar, kaleler, nehirler ve ovalar boyunca, karşılarına çıkan şeytani güçlere karşı savaşarak ilerler bu grup. Yüzüğü yoketme görevini yerine getirerek, Karanlık Lordlar hükümranlığını içinde bulundukları gerçeklikten silmektir amaçları…

Sinema tarihinde üçleme filmlerin ayrı bir yeri vardır. Birbirinin devamı şeklinde hazılranan üçleme filmler her zaman gişelerde başarı sağlamıştır. Üçleme filmler arasındaki yapımlardan bazıları sinema klasiklerine bile girmiştir. Üçlemeyi oluşturan filmlerin büyük çoğunluğu aynı yönetmene aittir ve yönetmenin adıyla anılır.

Sizlere buradaki yazımızda onlarca seri film arasından seçtiğimiz Dünyanın en iyi 15 Film üçlemesi listesi hazırladık.

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl – Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 8.0

Oyuncular: Johnny Depp Geoffrey Rush , Orlando Bloom , Keira Knightley , Jack Davenport , Jonathan Pryce

Hafif üçkağıtçı fakat bir o kadar da sevimli Kaptan Jack Sparrow’un (Johnny Depp) korsanlık yaşamı, düşmanı kurnaz Kaptan Barbossa’nın (Geoffrey Rush), gemisi Siyah İnci’yi çalmasıyla altüst olur. Bu da yetmezmiş gibi Kaptan Barbossa, Port Royal kasabasına saldırır ve belediye başkanının güzeller güzeli kızı Elizabeth’i (Keira Knightley) kaçırır. Kızı kurtarmak ve Siyah İnci’yi yeniden ele geçirmek amacıyla Elizabeth’in çocukluk arkadaşı Will (Orlando Bloom) ve Jack güçlerini birleştirirler. Will’in bilmediği ise lanetli bir hazinenin Barbossa’nın kaderini nasıl değiştirdiği ve onu ve mürettebatını nasıl sonsuza kadar ölümsüz olarak yaşamaya mahkum ettiğidir.

The Hobbit: The Desolation of Smaug – Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 7,8

Oyuncular: Martin Freeman , Ian McKellen , Richard Armitage , Benedict Cumberbatch , Cate Blanchett

Hobbit üçlemesinin ikinci filmi olan yapım Misty Dağları’ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins’in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ’a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug’un saklandığı inine giden Gizli kapı’yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerede?

The Hobbit: The Battle of the Five Armies – Hobbit: Beş Ordunun Savaşı

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 7,4

Oyuncular: Martin Freeman , Ian McKellen , Richard Armitage , Benedict Cumberbatch , Cate Blanchett

En iyi 10 Orlando Bloom filmi listemizde yer alan Hobbit üçlemesinin son bölümü olan üçüncü filmde, Bilbo Baggins’in heyecan dolu macerasını noktalamasını ve eve dönüş yolunu buluşunu seyredeceğiz. Ejderha Smaug ile karşı karşıya geldikten ve günahkar Hobbit Gollum’dan meşhur güç yüzüğünü aldıktan sonra sağ salim eve ulaşıncaya kadar Bilbo’yu halen daha onlarca yeni serüven bekliyor. İlk başta iki bölüm olarak tasarlanmasına rağmen Peter Jackson ve ekibi Hobbit Bilbo’nun maceralarını üçlemeye çevirmeye karar vermişlerdi. Bu sayede anlatılmamış hiç bir hikaye kalmayacak ve üçlemenin çemberi açık uçlu sorulara yer vermeden nihayete erecek…

Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest – Karayip Korsanları: Ölü Adam’ın Sandığı

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 7,3

Oyuncular: Johnny Depp , Orlando Bloom , Keira Knightley , Stellan Skarsgård , Bill Nighy

Düzenbaz ve üçkağıtçı korsan Jack Sparrow’un, hayalet gemi Uçan Hollandalı’€˜nın efsanevi korsanı Davy Jones’a kan borcu vardır. Sparrow, bu borcunu ödemediği takdirde sonsuza kadar onun kölesi olarak yaşayacaktır. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu ise Ölü Adamın Sandığı’nı ele geçirmek ve böylelikle de Davy Jones’u kontrol edebilmektir.

Troy – Truva

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 7,2

Oyuncular: Brad Pitt , Orlando Bloom , Eric Bana , Brian Cox , Sean Bean , Brendan Gleeson , Diane Kruger

İnsanlık tarihi savaşlarla doludur. Kimi güç için, kimi onur için, kimi de zafer için savaşmıştır. Bazıları ise aşk için savaşı göze almıştır. Eski Yunan’da, Truva Prensi Paris ve Sparta Kraliçesi Helena arasındaki aşk, iki kabileyi savaşa sürüklemiştir. Paris’in Helena’yı baştan çıkartması, kocası Kral Menelaus’u çok kızdırmıştır. İntikam almak ve Helena’yı Truva’dan geri getirmek niyetinde olan Menelaus, kardeşi Mikene Kralı Agamemnon’un desteğiyle tüm Yunan kabilelerini birleştirerek Truva’ya savaş açar.Agamemnon’un kardeşini desteklemesinin esas sebebi onurunu temizlemek değil, Truva’yı ele geçirerek Ege denizini kontrolü altına almaktır. Fakat Truva kolay lokma değildir. Tarih boyunca hiçbir ordu Truva duvarlarını aşamamıştır. Kral Priam ve güçlü Prens Hector şehrin ele geçirilmeyeceğine inanmaktadır ve uzun kuşatmaya hazırlıklılardır.

Kingdom of Heaven – Cennetin Krallığı

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDb: 7,2

Oyuncular: Orlando Bloom , Eva Green , Jeremy Irons , Marton Csokas , Brendan Gleeson , Liam Neeson

12. yüzyıl, Kudüs… Kader kendi halinde bir demirci olan genç bir adamı kahraman bir şövalye yapacaktır. Delikanlı bir prensese aşık olacak, yaklaşık yüzyıl önce burayı ele geçiren Haçlıların kaderinin çizilmesinde önemli bir rol oynayacaktır…

Zulu – Suç Şehri

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDB : 6.7

Oyuncular: Orlando Bloom , Forest Whitaker , Conrad Kemp , Inge Beckmann , Tinarie Van Wyk-Loots

Güney Afrika’nın Cape Town şehrinde uyuşturucu ve cinayet zincirini araştıran iki detektifin maceralarını anlatırken, karakterlerin kendine has kurulmuş yapılarıyla ayrıksı bir yer edinmeleri sayesinde, sıradan polisiye gerilimlerden sıyrılarak nefes kesici bir deneyime dönüşüyor.

Elizabethtown

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

IMDB : 6.4

Oyuncular: Orlando Bloom , Kirsten Dunst , Susan Sarandon , Alec Baldwin , Bruce McGill , Judy Greer , Jessica Biel

Genç ve başarılı tasarımcı Drew meslek hayatında yükselmek üzere olduğu bir dönemde yaptığı bir hata yüzünden işini kaybeder. İşsiz kalmasının şokunu henüz atlatamamışken ikinci bir haberle sarsılır. Telefonun diğer ucundaki annesi babasının hayatını kaybettiğini söyler. Drew, hayattayken hiç anlaşamadığı ve her zaman mesafeli bir ilişkide olduğu babasının bu ani ölümü üzerine apar topar Elizabethtown’a gider.

Babasına karşı olan son görevini yerine getirecektir. Ama geçmişte yaşadıkları ve ailesi ile olan kopuk ilişkisi genç adamın kafasını allak bullak eder. Belki de bu ani ölüm kendisiyle ve babasıyla olan hesaplaşmasında ona ışık tutacaktır.Yolculuğu sırasında tanıştığı güzel ve iyimser hostes Claire, Drew’un hayata bakışını değiştirir.

Unlocked

En iyi 10 Orlando Bloom filmi!

 

IMDB: 6.2

Oyuncular: Noomi Rapace , Orlando Bloom , Michael Douglas , Toni Collette , John Malkovich , Philip Brodie

Londra’da biyokimyasal bir terör operasyonunun ortasında istihbarat teşkilatı ve derin devlet birbirine düşer. İki tarafa da sızıntı yapmış olan teröristler Londra’yı kana bulamaya yeminlidir ve cesur bir ajan bu felaketi önleyecek tek kişidir!

En iyi 10 Orlando Bloom filmi yazımız burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap