1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi 10 Keanu Reeves Filmi

En iyi 10 Keanu Reeves Filmi

Keanu Reeves Filmleri

Matrix ile zirve yapıp John Wick serisi ile bir kez daha gönülleri fetheden Keanu Reeves’in en iyi 10 filmi ile birlikteyiz.

Dangerous Liaisons – Tehlikeli İlişkiler (1988)

Keanu Reeves Filmleri

14. yüzyıl Fransa’sında çok zengin bir kadın (Glenn Close), bir kontla (John Malkovich) beraber, etraflarındaki insanların hayatlarıyla oynayarak eğlenmektedir. Bir gün, son derece hoş, dini inanışlarına bağlı ve ahlak sahibi bir kadın (Michael Pfeiffer) üzerine yeni bir bahse girerler. Göz kamaştıran kostümleri ve mükemmel oyuncularıyla kaçırılmayacak bir dönem klasiği.

Point Break – Kırılma Noktası (1991)

Keanu Reeves Filmleri

Los Angeles`ın sahil bölgelerinde bir grup tarafından birkaç banka soygunu yapılır. FBI ajanları bu soygunların sörfçü birkaç gencin yaptığını düşünerek onların ardına gizli çalışması için genç bir polis olan Johnny Utah’ı görevlendirir. Johnny Utah, sörfçülerin arasında Bodhi adında bir adamla tanışır ve farklı bir yaşam içine girer.

My Own Private Idaho – Benim Güzel Idaho’m (1991)

Keanu Reeves Filmleri

Portland’ta geçen hikaye sokaklarda yaşayan iki erkek fahişenin hayatlarına ve aralarındaki ilişkiye odaklanıyor. Mike, ailesi tarafından terkedilmiş, hayatı sokaklarda geçmiş, sessiz bir gençtir. Aynı zamanda da narkolepsi hastasıdır. Öte yandan Scott, kendini erkeklere ve kadınlara satmasına rağmen heteroseksüel olduğu konusunda ısrar eden, varlıklı bir ailenin oğludur. Onun için fahişelik, geçinmek için para kazanmak zorunda olan Mike’ın aksine sadece keyfidir.

Speed – Hız Tuzağı (1994)

Keanu Reeves Filmleri

Howard fidye istemek için bombalı saldırılar düzenleyen polis tarafından aranılan bir suçludur.Bir otobüse yerleştirdiği özel bombayla yine fidye istemektedir.Genç bir polis memuru olan Jack hızı 80 km altına düşerse içinde bomba patlayacak olan otobüsün içindekileri kurtarmakla görevlendirilmiştir..Ona yardım edecek olan kişiyse otobüs şöförünün yerine geçmek zorunda kalan ve ehliyeti aşırı hız nedeniyle alınmış olan Annie’dir.

The Devil’s Advocate – Şeytanın Avkatı (1997)

Keanu Reeves Filmleri

Kevin Lomax (Keanu Reeves), Floridada yaşayan ve hiç dava kaybetmeyen genç bir savunma avukatıdır. Suç ne kadar büyük olursa olsun Lomax, karizmasıyla jüriyi her zaman etkilemeyi başarır ve müvekkilini kurtarır. Lomaxın karısı Mary Ann ile mutlu bir evliliği vardır. Kısaca hayatındaki her şey mükemmeldir. Ta ki bir öğretmenin öğrencisine tecavüzüyle ilgili bir davayı alana kadar. Lomax, jüriyi genç kızın öğretmeni hakkında yalan söyleyebileceğine inandırır, müvekkilinin suçlu olduğunu bildiği halde davayı kazanır. Artık önü açılmıştır. Suçlar kenti olarak bilinen New Yorktaki bir hukuk bürosundan yüksek ücretli bir teklif alır. Teklifi yapan, tüm dünyada davaları ve müşterileri olan büyük hukuk bürosunun kurucusu John Milton (Al Pacino)dur. Lomax farkında değildir ama cehenneme adım atmak üzeredir.

The Matrix (1999) The Matrix Reloaded (2003) The Matrix Revolutions (2003)

Keanu Reeves Filmleri

Bilim-kurgu filmlerinde çığır açan bir başka yapım da ”Matrix” oldu. Başrolün önerildiği Will Smith’in ”böyle bir yapım hayal olur” gerekçesiyle geri çevirdiği film, Smith’in hayallerinin dahi ötesine geçerek alanında bir numara oldu. Will Smith’in reddettiği rolü kabul eden Keanu Reeves, belki de yaşamının en iyi kararını verirken, Carrie-Anne Moss, Laurence Fishburne, Hugo Weaving, Joe Pantoliano, Gloria Foster ve Monica Bellucci, seride kamera karşısına geçti. İlki 1999’da, diğer ikisi 2003 yılında gösterime giren ”Matrix”, sinema teknolojisinde çığır açmasının yanında bilim-kurgu ile felsefeyi de bütünleştirdi.

Eğer Üçleme filmlere ilginiz varsa aşağıdaki linkimiden Dünyanın en iyi 15 film üçlemesine bakabilirsiniz.

Sweet November – Kasımda Aşk Başkadır (2001)

Keanu Reeves Filmleri

Nelson Moss ve Sara Deever Motorlu Araçlar Bölümü’nde geçirdikleri sıkıntılı bir saatten başka ortak hiçbir yönleri yoktur. Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici bir karakterdir. Nelson, sadece kar-zarar hesaplarıyla ilgilenen, işten başka birşey düşünmeyen biridir.. Sara ile tanışıncaya kadar. Birbirlerinden etkilenirler, fakat tam olarak bağlanmaya hazır olmadıklarından, pek de alışagelmiş ilişkilere benzemeyen bir birlikteliğe başlarlar. Sonunda kendi yollarına gidecekleri bir aylık bir deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok. İkisinin de hesaba katmadıkları nokta ise, aşık olmaktır.

Something’s Gotta Give – Aşk’ta Her Şey Mümkün (2003)

Keanu Reeves Filmleri

Harry Langer, genç kadınlar için yanıp tutuşan bir müzik piyasası kurdudur. Birlikte olduğu genç ve güzel sevgilisinin annesinin yazlık evinde romantik bir haftasonu geçirmeye karar verirler. Ama hiç beklemedikleri süprizler, bütün haftasonu boyunca yakalarını bırakmaz.

Constantine (2005)

Keanu Reeves Filmleri

Los Angeleslı özel dedektif John Constantine’in doğaüstü olaylardaki başarısı yadsınamaz. Bu başarısının, kelimenin tam anlamıyla, Cehennem’e gitmiş ve geri dönmüş olmasıyla yakından ilgisi vardır. Eliyle tutup gözüyle görmediği hiç bir şeye inanmayan polis memuru Angela Dodson, ikiz kızkardeşi esrarengiz bir şekilde intihar edince, Constantine’le işbirliği yapmak zorunda kalır.İkili cenennem yaratıkları ve iblisleri alt edip, Los Angeles’ın karanlık sokaklarında yollarını bulmak için birlikte savaş verirler.

John Wick 1-2

Keanu Reeves Filmleri

Yönetmenliğini David Leitch ve Chad Stahelski ikilisinin üstlendiği film; kendisini öldürmek için tutulan eski bir dostunun peşine düşen tetikçi John Wick’in intikam öyküsünü anlatıyor. Yapılan klasik bir araba hırsızlığı, Rus mafyasının önemli adamlarından birinin oğlunun başını belaya sokacaktır. John Wick, emekliye ayrılmış bir tetikçidir. Emekliliğinin tadını çıkarırken karısının yakalandığı amansız hastalıkla hayatı altüst olur. Karısından kendisine kalan en değerli varlığı ve can yoldaşı köpeğidir. Ancak evine dalan üç gangster onu da öldürür. Gansterlerden biri, mafya babası Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ve John’un daha önce birlikte çalıştığı bir adamdır. Artık kaybedecek hiçbir şeyi de kalmayan John Wick’in tek istediği intikamdır ve New York sokaklarında düşmanlarıyla nefes kesen bir kovalamacanın içine girer.

Yorum Yap

Yorum Yap