1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En İyi 10 Kabile Filmi

En İyi 10 Kabile Filmi

En iyi Kabile Filmleri

Merhaba film tutkunları. İlkel kabile yaşamlarına ilgi duyanlar için derlediğimiz en iyi 10 kabile filmi listemiz ile birlikteyiz.

En İyi 10 Kabile Filmi

Dances with Wolves (Kurtlarla Dans)

En İyi 10 Kabile Filmi

IMDB : 8.0

Yapım Yılı : 1990

Oyuncular : Kevin Costner, Mary McDonnell, Graham Greene

Amerikan İç Savaşında yer alan ve insanlıktan çıkmak üzere olan bir askerin, haklarında sadece kötü şeyler duyduğu Kızılderililerle zamanla içinde kurduğu iletişim ve dostluğu anlatan Kurtlarla Dans, başarılı bir western drama filmi.

Apocalypto

Kabile Filmleri

IMDB : 7.8

Yapım Yılı :2006

Oyuncular : Gerardo Taracena, Raoul Max Trujillo, Dalia Hernández

Güçlü Maya Krallığı, gittikçe yayılan şehirler kurarak, gökyüzünü delen piramitler yaparak ve olağanüstü kültürel ve bilimsel başarılar elde eden etkileyici gelişmiş bir toplum inşa ederek Amerika’da 1000 yıldan fazla bir süre hüküm sürdü. Ondan sonra, tarihin ışıltısı içinde, bu dünya çöktü. Bütün bunlardan geriye kalan ormanlarla kaplı birkaç piramit ve boşuna umut veren bir gizem oldu.

The Last of the Mohicans (Son Mohikan)

Kabile Filmleri

IMDB : 7.8

Yapım Yılı : 1992

Oyuncular : Daniel Day-Lewis, Madeleine Stowe, Russell Means

1757, Amerikan kolonilerinde İngiliz ve Fransızlar arasında giderek şiddetlenen savaş üçüncü yılına girer. Tehlikeli ve vahşi topraklarda ilerleyen öncü Hawkeye, Mohican Chingachgook’un evlatlık oğludur. Hawkeye, batıdaki kampa giden kestirme yol üzerindeki tuzağı bozarak içlerinde Cora Munro’nun da bulunduğu bir grup İngilizi kurtarır. Hawkeye onları güvenli bir yere ulaştırmak için anlaşır ve savaşmaya zorlandıklarından, bunu yaparken hepsinin kaderi birbirlerine bağlanır.

The Naked Prey

Kabile Filmleri

IMDB :7.4

Yapım Yılı :1965

Oyuncular : Cornel Wilde, Gert van den Bergh, Ken Gampu

Bir grup adam safariye çıkmışlardır.Karşılarına çıkan bir kabileye hediye vermeyi kabul etmezler.Kabiledekiler bu duruma alınır, grubu sararlar ve bir kişi dışında herkesi teker teker öldürürler. Hayatta kalan kişiye ise kabile lideri tarafından son bir şans verilir ve kabile savaşçıları tarafından avlanmasına karar verilir. Çıplak ve silahsız olan adam peşindeki avcılardan kaçarken vahşi Afrika’da ölüm kalım savaşı verecektir.

The Gods Must Be Crazy (Tanrılar Çıldırmış Olmalı)

Kabile Filmleri

IMDB :7.3

Yapım Yılı :1980

Oyuncular : N!xau, Marius Weyers, Sandra Prinsloo

Xi ve yaşadığı kabile medeniyetten çok uzak bir yaşam tarzları vardır. Batı kültürünün tam tersi olarak zıt ütopik yaşamlarına devam ederken günün birinde gökyüzünden atılan bir kola şişesinin tanrı tarafından gönderiliğini sanarlar

End of the Spear (Mızrakların Gücü)

Kabile Filmleri

IMDB : 7.0

Yapım Yılı :2005

Oyuncular : Louie Leonardo, Chad Allen, Jack Guzman

Mincayani (Louie Leonardo) adlı bir savaşçı ile bağlı olduğu Waodani kabilesi Ekvator’da Amazonun derinliklerindeki bir havzada yaşamaktadırlar. Genç adam yağmur ormanlarında büyümüştür, ancak kavgacı Waodani kabilesinin efsanevi mızraklarıyla intikam alma döngüsü onları yok olmanın eşiğine getirmiştir. 1956 yılında aralarında Jim Elliot (Sean McGowan) ve Nate Saint’inde (Chad Allen) bulundugu 5 genç misyonerin Waodani kabilesi tarafından mızraklandıkları zamanda gerçekleşen bir seri olaya tanık oluyoruz. Sonraki süreçte sadece misyoner ailelerin değil, Minciyani’nin de hayatı inanılmaz bir şekilde değişmeye başlar.

Gerçek bir hikayeden esinlenerek yapılan filmde insanın geçmişten geleceğe yaptığı değişim yolculuklarından birinin farklı bir öyküsü anlatılıyor

The Emerald Forest (Zümrüt Ormanı)

Kabile Filmleri

IMDB : 6.9

Yapım Yılı :1985

Oyuncular : Powers Boothe, Meg Foster, Yara Vaneau

Gerçek hikayeden uyarlanan ve Brezilya ormanlarında geçen Zümrüt Ormanı’nda baraj projesinde çalışan Amerikalı mühendis Bill Markham’ı Power Boothe canlandırıyor. Görünmez insanlar olarak bilinen yerli kabile Markham’ın küçük oğlunu kaçırınca Markham 10 yıl boyunca oğlunu arar. Fakat oğlunun sanki bir kabile üyesi gibi büyüdüğünü fark eder. Markham oğlunu uygarlığa geri dönmeye ikna edebilecek mi?

Birdwatchers

Kabile Filmleri

IMDB :6.8

Yapım Yılı :2008

Oyuncular : Claudio Santamaria, Alicélia Batista Cabreira, Chiara Caselli

Brezilya’nın orta-batısındaki Mato Grosso do Sul eyaletinde çiftçiler refah içinde sakin bir hayat sürmektedir. Dev tarlaları vardır ve buraya akın akın turist gelmektedir. Toprakların yerlisi ve asıl sahibi Guarani-Kaiowa halkı ise bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştır. Nitekim iki intihar, bir isyanı tetikler. Nadio ve bir şaman önderliğinde harekete geçen bir grup Guarani, protesto için sınırda kamp kurar. İki karşıt dünya yüz yüze geldiğinde, şamanın genç çırağı Osvaldo ile bir çiftçi kızı arasında derin bir bağ oluşur.

The Dead Lands (Savaşçı)

Kabile Filmleri

IMDB : 6.3

Yapım Yılı :2014

Oyuncular : James Rolleston, Lawrence Makoare, Te Kohe Tuhaka

Uğradığı ihanet nedeniyle tüm kabilesi katledilen, eski bir Maori reisinin oğlu Hongi (James Rolleston) düşmanlarını yok ederek babası ve tüm sevdiklerinin ruhunu huzura kavuşmak istemektedir. Ancak düşmanları güçlü ve kalabalıktır, tek çaresi herkesin yanına yaklaşmaktan çekindiği Ölü Bölge’den (Dead Lands) geçerek gizemli bir savaşçıyla güç birliği yapmaktır.

The Green Inferno (Yeşil Cehennem)

Kabile Filmleri

IMDB : 5.3

Yapım Yılı :2013

Oyuncular : Lorenza Izzo, Ariel Levy, Aaron Burns

Bir grup aktivist öğrencinin, Amazon ormanlarında karşılaştıkları yamyam bir kabileyle olan imtihanını yine kendisinden beklenilecek biçimde mizahi bir dille ve kafi miktarda kan banyosuyla anlatmayı planlayan Eli Roth, inceden inceye de ortaya Cannibal Holocaust parodisi çıkarmayı hedefliyor.

En iyi kabile filmlerini konu aldığımız en iyi 10 kabile filmi listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap