«

Merhaba Anime severler. En iyi animeleri bulabileceğiniz sitemizdeki bu yazımızda da en iyi 10 fantastik anime filmi listesi hazırladık.

Fantastik kelime anlamı olarak gerçekte var olmayan, hayal ürünü, hayali demektir. Gerçek dünyada yaşanamayacak olayları en iyi fantastik anime filmlerinde bulabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en iyi fantastik anime önerileri yaparak bu türün en çok puan almış filmlerini sunacağız.

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

IMDB puanına göre Japonya’dan dünyaya yayılan anime kültürünün en iyi 10 fantastik anime filmini sizlere sunuyoruz.

Full Metal Alchemist: Brotherhood (2009-2010) 9.0

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Fullmetal Alchemist, hikâye olarak 1900’lü yılların başında geçiyor. Bilimden ziyade Alchemy, yani simya oldukça gelişmiştir ve kendilerine simyacı adı verilen insanlar belirli malzemelerden belirli şeyler yaratabilmektedir.

İki kardeş annelerini tedavisi olmayan bir hastalık sonusu kaybederler. Simyanın(Kimya tabanlı Büyü)gücü yardımıyla, kullanımı yasaklı bir bilgi yoluyla onu tekrar hayata döndürmeye çalışırlar. Çalışmaları başarısızlıkla sonuçlanır, ve simyanın bu yasaklanmış tipini kullanmanın bedeli olarak büyük kardeş, Edward Elric sol bacağını, küçük kardeş Alphonse Elric ise bütün bedenini kaybeder.

Kardeşini kurtarabilmek için, Edward sağ kolunu feda eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha bağlamayı başarabilir.

Bir aile dostunun yardımıyla, Edward kaybettiklerin yerine yeni metal eklemler edinir . Bunun ardından Edward ‘Philosopher’s Stone’ adı verilen ve bir simyacının gücünü kat kat arttırabilen gizemli bir taşı bulup kardeşini orjinal vücuduna döndürmeye yemin eder; fakat bunun için ilk adım olarak orduya hizmet eden ‘state alchemist’lerden biri olması gerekiyordur.

Dragon Ball Z (1996-2003) 8.7

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Akira Toriyama’nın yarattığı Dragon Ball serisi 3 adet tamamlanmış 1 adet hala devam eden toplamda 4 seriye sahiptir. Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT ve hala sürmekte olan Dragon Ball Super.

Dragon Ball’ın üstünden dört yıl geçmiştir. Goku ve Chi Chi evlenmiş ve bir oğulları olmuştur.

Eskiden Goku ve dedesi Son Gohan’ın kullandığı evde yaşarlar. Oğullarına, Goku’nun dedesinin ismini onurlandırmak için Gohan ismini koymuşlardır. Hayatları normal güzelliğinde sürerken; Goku’nun ırkından olan istilacıların dünya’ya inmesiyle tüm dengeler bozulacaktır.

Goku’nun insan ırkından olmadığı ve Saiyan adı verilen ırkın ortaya çıkışı hakkında, hayranlar arasında farklı düşünceler vardır. Bunlardan en popüler olanı mangaka Toriyama’nın kafasında ki Sun Wukong olayını değiştirdiğine dair olanıdır.

Fullmetal Alchemist (2003-2004) 8.6

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Fullmetal Alchemist, alternatif bir dünyada ve geçmişte geçiyor. Bu dünyada bilimden ziyade Alchemy, yani simya oldukça gelişmiştir ve kendilerine simyacı adı verilen insanlar belirli malzemelerden belirli şeyler yaratabilmektedir.

Hikaye, Amestris adında, animelerin hayali dünyasındaki hayali bir ülkede geçer.

Bu dünyada simya sanatı, aslında biraz da sihir halini alarak, çok gelişmiştir. Bir çok insan ders çalışır gibi kitaplar okumakta, ustaların yanında simya eğitimi almakta ve dönüşüm çemberi denilen çizimler yaparak saniyeler içinde bir maddeyi başka bir maddeye dönüştürebilmektedirler. Mesela havayı ateşe, ya da suyu toprağa…

Ancak simyacı olmak, hele iyi bir simyacı olmak zorlu bir eğitim sürecini gerektirmektedir ve hiç kolay değildir.

Berserk (1997-1998) 8.5

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Dünya tarihinin en kanlı dönemlerinden birisi yaşanmaktadır.

Savaşlar, katliamlar, açlık dünyanın her yerinde büyük bir sefalet hüküm sürmektedir.

Yapılan katliamlar sırasında, ağaçta asılı duran ölü bir kadından bir bebek dünyaya gelir. Mucizevi bir şekilde dünyaya gelen bebeği oradan geçen paralı asker grubu fark eder.

Bu paralı asker grubunun lideri olan Gambino‘nun sevdiği kadın, bebeği evlat edinmek ister ve Gambino‘da onu kıramaz. Kurtardıkları bebeğe Gutts ismini verirler. Fakat kısa süre sonra Gambino‘nun sevdiği kadın ölür.

Kurtardıkları bebeğe bakmaya devam eden Gambino, Gutts‘ı oldukça zor şartlarda yetiştirir.

One Piece: Wan pîsu (1999-) 8.6

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

One Piece (Wan Pīsu), Eiiçiro Oda tarafından yazılan ve çizilen Japon shōnen manga serisidir.

Korsan Kral Gold Roger, bu dünyadaki herşeyi elde eder ve idam edilirken, tüm servetinin Grand Line’da olduğunu, onu arayıp bulmalarını söyler. Bu olaydan sonra herkes Grand Line’a gitmeye başlar. Ancak Grand Line’a girmek çok zor, Grand Line’da canlı kalabilmek imkansızdır.

Kahramanımız Monkey D. Luffy’nin rüyası, Korsan Kral olmak ve One Piece denen kimsenin bilmediği, görmediği hazineyi ele geçirmektir. Shanks adlı güçlü bir korsandan ilham alarak küçüklüğünden beri hep korsan olmak isteyen Luffy, kazara bir şeytan meyvası yemiştir.

Şeytan meyvası yiyenlere çok üstün güçler sağlamaktadır ancak bu güçlerin bedeli asla yüzememektir. Luffy’nin yediği meyva onu bir lastik çocuğa çevirir. Bu olaydan yıllar sonra Luffy denize açılır.

Yolculuğu sırasında tayfasını toplayacak ve One Piece’i bulmak için Grand Line’da birbirinden tehlikeli maceralara atılacaktır.

Naruto: Shippuuden (2007-2017) 8.4

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Annesi ve babasını doğduğu gün bir savaşta kaybetmiş olan şımarık, hiperaktif, inatçı ve kafasına koyduğunu yapmak için her şeyi yapan bir çocuktur.

Aynı zamanda içine mühürlenmiş olan efsanevi bir yaratıkla birlikte yaşamaktadır.

Bu yüzden köydeki insanlar onun ile bir arada olmak istemezler ve onu sürekli dışlarlar.

Kahramanımızın hedefi köyünün en güçlü ninjası olup hokage ünvanını almaktır. Bu hedefinin peşinde koşarken rakipleri ile yaptığı savaşlar ve hayat sınavları onun şımarık bir çocuktan nasıl yetenekli bir ninja olduğunu bize aktaracaktır.

Puella Magi Madoka Magica (2011) 8.4

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Madoka Kaname adlı 14 yaşındaki genç kız, iyi bir aileye, sağlıklı bir bünyeye, iyi arkadaşlara, yani kısacası mutlu ve huzurlu bir hayata sahiptir. Bir gün tuhaf bir rüya görür ve ardından arkadaşı Sayaka Miki ile birlikte bir gün Kyube adlı bir yaratıkla karşılaşırlar.

Kyube onlara ilginç bir teklifte bulunur: Bir dilek karşılığında Büyülü Kız olup cadılarla savaşarak hayatlarını riske atacaklardır.

Her ikisi de bir dilek hakkını ne için isteyeceklerini düşünürken Kyube ile önceden anlaşma yapan Mami Tomoe adlı kız da onları anlaşmaya teşvik etmeye çalışır.

Öte yandan Madoka’nın sınıfına transfer olmuş olan Homura Akemi adlı kız da Kyube ile çok önceden anlaşma yapmıştır ve bilinmeyen bir nedenle Madoka’nın da bu anlaşmayı asla yapmaması için onu engellemeye çalışır.

Nanatsu No Taizai (2014) 8.2

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Kutsal şövalyeler, krallığı korumakla yükümlüdür ve bu şövalyelerin en güçlüleri olarak gösterilen Nanatsu no Taizai (Yedi Ölümcül Günah) grubu 10 yıl önce krallığa darbe girişimi yapmakla suçlanmış ve bu olayda birçok kutsal şövalye ölmüştür.

Bu olaydan sonra 10 yıl boyunca yedi ölümcül günah grubu kayıplara karışmış ve kimse onları bulamamıştır. Akabinde öldükleri, yakalandıkları gibi söylentiler yayılmaya başlamıştır.

Kutsal şövalyelerin krallığa ihanet etmesi üzerine kaçan Prenses Elizabeth, kutsal şövalyelere karşı krallığı korumak ve kral olan babasını kurtarmak için yedi ölümcül günahı aramaya çıkar. Hikayemiz bu şekilde başlamış olur.

Fate/Zero (2011) 8.3

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Fate/Zero serisi Fuyuki şehrindeki dördüncü kutsal kase savaşını konu alıyor.

Hikaye her 60 yılda bir gerçekleşen büyücüler arasındaki Kutsal Kase savaşını konu alıyor. Kutsal Kaseyi ele geçiren kişinin her dileğinin kabul olacağına inanılır. Büyücüler geçmişleriyle, kimileri kendisiyle ilgili sorunlardan kimileri ise aile görevi olarak gördükleri bu kase savaşına katılmak zorundadırlar. Savaş, büyü dünyasının önde gelen aileleri arasında yapılsa da arada istisnai durumlar meydana gelebiliyor.

Büyücüler Kutsal Kase savaşında efendi statüsündedirler ve çağırdıkları geçmişin kahraman ruhları ise hizmetkarlarıdır. Hizmetkarlar, tarih kitaplarından bildiğimiz üstün savaş becerileri olan, efsanevi liderlerdir.

Çağrılan hizmetkarların, efendilerinin emirlerini dinlememesine önlem olarak büyücülere 3 komut büyücü hakkı tanınır. Kısacası bu savaş taktiksel bir oyundur.

Bleach (2004-2012) 8.2

En iyi 10 Fantastik Anime Filmi

Shinigamiler, yani ölüm tanrıları, ruhsal güçlerini kullanabilen özel insanlardır. Bir shinigaminin dünyadaki görevi kötü ruhları temizlemek ve iyi ruhları cennete göndermektir…

Kurosaki Ichigo, 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Onu diğer insanlardan farklı kılan özelliği ruhları görüp konuşabilmesidir.

Bir sabah, arkadaşı olan bir hayaleti ziyaret ederken korkunç bir ruhla karşılaşır ve kovalanmaya başlarlar. Ancak ortaya gizemli, karalara bürünmüş bir kız çıkar ve elindeki kılıçla kötü ruhu yokedip kendi de kayıplara karışır.

En iyi animeleri bulabileceğiniz sitemizdeki en iyi 10 fantastik anime filmi yazımıza burada sona erdi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.