1. Ana Sayfa
  2. Filmler
  3. En iyi 10 Charlize Theron Filmi

En iyi 10 Charlize Theron Filmi

Charlize Theron'un en iyi filmleri

En iyi 10 Charlize Theron filmi listemizde HollyWood’un dünya güzeli aktristi Charlize Theron’un en iyi filmlerini derledik.

Charlize Theron, 7 Ağustos 1975, Benoni, Güney Afrikalı sinema sanatçısıdır. 2003’te En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar ödülüne layık görüldü. Jackson isimli bir oğlu, August isimli bir kızı vardır. Jackson’u 2012 yılında evlatlık edinmiştir.

Bir çok ödülü olan yetenekli oyuncu Charlize Theron’un yer aldığı projelerden bazılar; Cani, Vadide İki Gün, Mad Max:Fury Road, Kasımda Aşk Başkadır, Şeytanın Avukatı, Tully, Gerçeğin İki Yüzü, Genç Yetişkin, İtalyan Aşkı, Hızlı ve Öfkeli 8, Tek Başına, Aşk Ateşi, Soygun, Gringo, Hancock.

Charlize Theron’un mutlaka izlemeniz gereken 10 filmi.

Devil’s Advocate | Şeytanın Avukatı

En iyi Charlize Theron Filmleri

Kevin Lomax (Keanu Reeves), Floridada yaşayan ve hiç dava kaybetmeyen genç bir savunma avukatıdır. Suç ne kadar büyük olursa olsun Lomax, karizmasıyla jüriyi her zaman etkilemeyi başarır ve müvekkilini kurtarır. Lomaxın karısı Mary Ann ile mutlu bir evliliği vardır. Kısaca hayatındaki her şey mükemmeldir. Ta ki bir öğretmenin öğrencisine tecavüzüyle ilgili bir davayı alana kadar. Lomax, jüriyi genç kızın öğretmeni hakkında yalan söyleyebileceğine inandırır, müvekkilinin suçlu olduğunu bildiği halde davayı kazanır. Artık önü açılmıştır. Suçlar kenti olarak bilinen New Yorktaki bir hukuk bürosundan yüksek ücretli bir teklif alır. Teklifi yapan, tüm dünyada davaları ve müşterileri olan büyük hukuk bürosunun kurucusu John Milton (Al Pacino)dur. Lomax farkında değildir ama cehenneme adım atmak üzeredir.

The Cider House Rules | Tanrının Eseri Şeytanın Parçası

En iyi Charlize Theron Filmleri

The Cider House Rules, evini terkeden, aşkı ve dünyada ait olduğu yeri bulan genç bir adamın hikayesi. Senaryoyu da yazan John Irving’in çok-satan romanından uyarlanan film, ailesini kaybetmiş ve kaldığı yetimhanenin doktoru Larch tarafından yetiştirilmiş Homer Wells’in hikayesini anlatıyor. Homer ve Larch’ın arasındaki ilişki biraz gariptir. Larch, Homer’a tıpla ilgili bildiği her şeyi öğretir. Ama Homer’ın istediği ve Larch’ın ona veremediği bir şey vardır: Hayatını sürmesi için gerekli kurallar…

The Curse of the Jade Scorpion | Akrebin Laneti

En iyi Charlize Theron Filmleri

Ünlü bir sigorta kuruluşunun en önemli çalışanlarından biri olan müfettiş Briggs, atandığı her görevi başarıyla tamamlamasıyla ünlüdür. Son zamanlardaki tek sorunu ise ofisi düzenlemesi için işe alınan Betty isimli çalışandır. Yenilikçi bir karaktere sahip olan Betty, Briggs’i demode ve anlaşılmaz olmakla eleştirmektedir. Birlikte gittikleri bir sihir gösterisi sırasında her şey değişmeye başlar. Volton adlı sihirbaz ikisini de hipnoz ederek birbirlerine aşık eder. Ancak bununla da sınırlı değildir. Briggs’i sonsuz bir suç ve çözüm döngüsüne sokan sihirbaz, işleri büyük bir çıkmaza sürükler.

Sweet November | Kasım’da Aşk Başkadır

En iyi Charlize Theron Filmleri

Nelson Moss ve Sara Deever Motorlu Araçlar Bölümü’nde geçirdikleri sıkıntılı bir saatten başka ortak hiçbir yönleri yoktur. Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici bir karakterdir. Nelson, sadece kar-zarar hesaplarıyla ilgilenen, işten başka birşey düşünmeyen biridir.. Sara ile tanışıncaya kadar. Birbirlerinden etkilenirler, fakat tam olarak bağlanmaya hazır olmadıklarından, pek de alışagelmiş ilişkilere benzemeyen bir birlikteliğe başlarlar. Sonunda kendi yollarına gidecekleri bir aylık bir deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok. İkisinin de hesaba katmadıkları nokta ise, aşık olmaktır.

Monster | Cani

En iyi Charlize Theron Filmleri

1989-1990 yılları arasında çok sayıda insanı öldürerek, dünyanın ilk kadın seri katili olarak ünlenen Aileen Wuornos’un gerçek hikayesi.Yakalandıktan sonra, 1992’de 7 kişiyi öldürmekten suçlu bulunan Wuornos’un öyküsü ABD ve dünya kamuoyunu epey meşgul etmişti. Aynı zamanda bir lezbiyen de olan ve hayat kadınlığı yapan Wuornos, kurbanlarını ilişkiye girdiği insanlar arasından seçiyordu. Dehşet verici kadın katilin kurbanlarını ormana götürüp sakladığı ortaya çıkmış, ancak benzer şekilde öldürdüğünden şüphe duyulan 2 kişinin daha cesedi bulunamamıştı. Wuornos’un eski kadın aşığı mahkemede aleyhine tanıktık etmiş; avukatının sanığın çocukluğunda maruz kaldığı kötü muamele ve tacizi hafifletici neden olarak öne sürmesi jüriyi ikna etmemiş ve 2003’te gerçekleşen idamına karar verilmişti.

North Country | Tek Başına

En iyi Charlize Theron Filmleri

Tüm Dünyayı Sarsan ilk Cinsel Taciz Davası! Josey Aimes’in tek isteği, masasına yemek koyabilmesini ve çocuklarına iyi bakabilmesini sağlayacak iyi bir iştir. Ancak karşılaştığı şey tehdit, aşağılama, taciz, küçümseme ve saldırı olur. Son derece duygusuz olan patronu tüm bu yaşadıklarını bir erkek gibi karşılamasını beklemektedir. Ancak bunun yerine Josey yaşadıklarını bir insan gibi karşılar ve karşı savaş açar…

Hancock

En iyi Charlize Theron Filmleri

En iyi 10 Charlize Theron filmi listemize dahil ettiğimiz Hancock aslında başkalarının ne düşündüğünü umursayan birisi değildir. Halkla İlişkiler Uzmanı Ray Embrey’in (Jason Bateman) hayatını kurtardıktan sonra alaycı super kahramanımız kendisinin de zayıf bir tarafının olabileceğini farketmeye başlar. Hancock’un bugüne kadar karşılatığı en büyük sorun bu yönüyle yüzleşmek olacaktır. Ayrıca, bu da Ray’in karısı Mary’nin (Charlize Theron), onun işe yaramazın teki olduğu konusundaki ısrarını kırmak için bir fırsattır.

The Burning Plain | Aşk Ateşi

En iyi Charlize Theron Filmleri

En iyi 10 Charlize Theron filmi listemizde bulnan filmde, geçmişinden kaçan bir kadın, sevdiği adam ile ailesi arasında kalan bir anne, ebeveynlerini kaybettikten sonra birbirine aşık olan iki genç, babası hastanede hayata dönme mücadelesi verirken hiç görmediği annesini bulmaya çalışan küçük bir kız… Arriaga, ölüm, vicdan, aşk, acı ve hesaplaşma içeren bu hikayeleri lineer olmayan bir kurgu içerisine yerleştirip, tüm cevapları filmin sonuna saklıyor. Film Kim Basinger, Charlize Theron ve bu yıl Oscar’a layık görülen Jennifer Lawrence’ın performansları ile öne çıkıyor.

Young Adult | Genç Yetişkin

En iyi Charlize Theron Filmleri

Başrollerini Charlize Theron ve Patrick Wilson’un paylaştığı bu muhteşem film de roman yazarı oran Mavis Gary, evliliğini sonlandırdıktan sonra, Çocukluğunun geçtiği tatlı Minnesota’da yer alan kasabasına tekrar taşınmak durumunda kalır. Hal böyle olunca bünyesinde eski anıları canlanan Mavis eski sevgilisini tekrar görmek için can atar fakat bir problem vardır. Eski sevgilisi artık evlenmiş ve çocuklu bir baba olmuştur. Bu heyecan verici ve bir o kadarda komik olan filmin yönetmenliğini Jason Reitman üstlenmiştir. ” Young Adult ” filmini 1080p HD kalitesinde ister altyazılı ister türkçe dublaj izleyebilirsiniz.

Snow White and the Huntsman | Pamuk Prenses ve Avcı

En iyi Charlize Theron Filmleri

En iyi 10 Charlize Theron filmi listemizdeki son film olan Pamuk Prenses ve Avcı, kötü kalpli kraliçe (Charlize Theron) sonsuz güç için yeryüzünde kendisinden daha güzel olan tek kişiyi, Pamuk Prensesi (Kristen Stewart) ortadan kaldırmak için yetenekli avcıyı (Chris Hemsworth) zorla görevlendirir. Fakat Pamuk Prensesin insanlığı karanlıktan kurtaracak güce ve seçilmişliğe haiz olduğunun farkında değildir. Kendisini öldürmeyen Avcı’dan savaş sanatı eğitimi alan prenses şimdi halkını karanlıktan kurtarmak için mücadele eder.

En iyi 10 Charlize Theron filmi listemiz burada sona erdi.

Yorum Yap

Yorum Yap