1. Ana sayfa
  2. Animeler
  3. En İyi 10 Aksiyon Animesi

En İyi 10 Aksiyon Animesi

Tonlarca aksiyon animeleri arasından seçtiğimiz bu güzel aksiyon animelerini çok beğeneceksiniz.

«

Merhaba anime severler. Anime önerileri isteyenler için bu makalemizde en iyi 10 aksiyon animesi listesi paylaşacağız.

Aksiyon  animelerini seviyorsanız bu liste tam size göre olacak. Tonlarca aksiyon animeleri arasından seçtiğimiz bu güzel aksiyon animelerini çok beğeneceksiniz.

Cowboy Bebop

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.9

Yayım Tarihi: 1998-1999

Cowboy Bebop’ta hikaye yakın gelecek olan 2071 yılında geçmektedir. Lakin senaryo elli yıl öncesine de dayanmaktadır. Tam elli sene önce 2021 yılında, dünyalar arası yolculuk yapılabilir hale gelmiştir. Bu yolculuklarda galaksiler arası ulaşımı sağlayan atlama ağları vardır. Ayda bulunan bu atlama ağlarından biri teknik bir arıza sonucu havaya uçar ve aydan kopan büyük bir parça dünya atmosferine girer. Atmosferde paramparça olan ve meteor taşlarına dönüşen büyük ay kütlesi, dünya üzerinde yaşamayı nerdeyse imkânsız hale getirmiştir. Çünkü dünyanın büyük bir bölümüne meteor taşları düşmektedir.

One Punch Man

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.9

Yayım Tarihi: 2015

Bu seri cansız duruşu, kel kafası ve de hiç de etkileyici olmayıp her tarafından sıradanlık fışkıran Saitama adındaki genç hakkında. Ne var ki sıradan görünüşünün altında sıradan problemler yatmamakta. İşin aslında kendine zorlu rakipler arayan süper bir kahraman o! Asıl sorun işte burada ortaya çıkıyor.

Shingeki No Kyojin (Attack On Titan)

aksiyon animeleri

IMDB Puanı 8.8

Yayım Tarihi:2013

Hajime Isayama tarafından yazılan manganın (japon çizgi romanı) animasyon uyarlamasıdır. 20 dakikadan toplamda 25 bölümü vardır

Anime 845 yılında geçiyor. Bundan tam 100 sene önce insanlık, nereden geldiği belli olmayan bir tehdit ile; devlerle karşılaşıyorlar. Bir anda dünyada beliren devler sadece insanları yemeye başlıyor. Bu orantısız güç karşısında insanlar sürekli yeniliyor ve insanoğlu hiç olmadığı kadar çaresiz hissediyor. Böylece içlerinde güvenle yaşayabilecekleri bir duvar inşaat ediyorlar. Bu duvar 3 bölümden oluşuyor. Maria duvarında daha çok çiftçi ve fakir kısmı yaşarken iç taraflara gittikçe daha varlıklı insanlar görebiliyorsunuz.

Monster

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.7

Yayım Tarihi: 2004-2005

Dr.Tenma, Almanya’da oldukça iyi bir konuma gelmiş, ünlü ve yetenekli bir beyin cerrahıdır. Daha öncelikli bir hasta yüzünden eşini kaybetmiş bir kadının, kocasının ardından ağlamasını gördükten sonra bundan sonra hiç bir hastasına sosyal statüsüne göre öncelik tanımayacağına dair kendi kendine karar verir. Bu kararından sonra, kafasından vurulmuş bir çocuğu, belediye başkanına tercih eder. Bu kararı ona hastanedeki pozisyonuna, kariyerine, geleceğine ve nişanlısına mal olur. Tedavi ettiği çocuk bir süre sonra ortadan kaybolur. Bunu izleyen günlerde hastane müdürü ve Dr. Tenma’yı suçlayan bir kaç doktor öldürülür. Tenma, eski pozisyonuna getirilir; ama bu, onu cinayetlerdeki bir numaralı şüpheli yapmaya yeter.

Samurai Champloo

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.6

Yayım Tarihi: 20/5/2004 ile 19/3/2005 arası

 Mugen vahşi, düşüncesiz ve kadın düşkünü bir hayduttur. Jin ise gezgin bir ronin – gizemli, geleneklere bağlı, terbiyeli ve çok güçlü bir savaşçı. Bir tesadüf eseri karşılaşırlar ve dövüşürler; ancak birbirlerini altedemezler ve bu sırada çıkan yangın yüzünden yakalanırlar. İkilinin yolları kendilerini idam edilmekten kurtaran Fuu ile kesişir. Fuu ikisini, kendisine “ayçiçeği gibi kokan” gizemli bir samurayı aramasında yardımcı olmaları için ikna eder ve yolculukları başlar.

Berserk

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.5

Yayım Tarihi:1997-1998

Guts, ağaca asılı ölü bir bedenden doğmuş; tesadüfen bir grup savaşçı tarafından kurtarılmıştır. Küçüklüğünden beri boyundan büyük kılıçlarla beraber olduğu grupla savaştan savaşa sürüklenen Guts’ın yolu, günün birinde Band of Hawks(şahinler Topluluğu) adlı oldukça yetenekli bir savaşçı grubuyla kesişir. Lider Griffith, Guts’ın dövüş kabiliyetinden memnun kalmıştır ve kazananın isteğinin kabul edileceği bir düellodan sonra galip gelerek, Guts’ı grubuna dahil eder. Bir çok savaşta ünlerini artıran grup, Griffith’in sinsi planları ile Şovalyelik mertebesine kadar yükselir. Ancak Grifitth, bundan fazlasını istemektedir ve Band of Hawks için yıkım kaçınılmaz olur. Yaşanan gizemli olaylar Guts’ın hayatını sonuna dek etkileyecek; onu sürekli karanlık güçlerle mücadele eden bir kader savaşçısı haline getirecektir.

Fairy Tail

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.1

Yayım Tarihi: 2009

Genç bir büyücü olan Lucy’nin hayali, Fairy Tail loncasına katılmaktır. Seyahati sırasında Natsu adında genç bir adamla karşılaşır. Natsu’ya hayallerini anlatır ve yoluna devam eder. Ancak bir süre sonra Lucy, birtakım adamlar tarafından köle olarak satılması için yakalanır. Fakat Natsu ortaya çıkar ve Lucy’i kurtarır. Natsu çok güçlü bir ateş büyücüsü ve Fairy Tail loncasının bir üyesidir. Natsu, Lucy’e Fairy Tail’e katılmasını teklif eder. Böylece Natsu ve Lucy bir takım olurlar ve loncanın verdiği görevlere beraber katılırlar.

Tokyo Ghoul

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 8.0

Yayım Tarihi:2014

Hikâyede Tokyo’daki faili meçhul cinayetler bir hayli artmış durumda. Aslında tam olarak faili meçhul denemez, çünkü bu cinayetlerin ghoullar tarafından işlendiğini herkes biliyor. Ghoullar (ben ‘ghoul’ demeyi tercih edeceğim çünkü ‘gulyabani’ falan demek kulağıma tuhaf geliyor), ilk bakışta insana benzeseler de esasen insanlardan veya birbirlerinden başka hiçbir şeyle beslenemeyen etobur yaratıklar. Oldukça vahşi olmalarının yanı sıra, kırmızıya dönüşen gözleri ve birazdan daha detaylı bahsedeceğim “kagune”leri ile dikkat çekiyorlar. Ghoullar, genel olarak insan içine karışabiliyorlar. Çok aç olmadıkları müddetçe ya da kendileri istemedikçe ne gözleri değişiyor ne de kaguneleri ortaya çıkıyor.

Akame Ga Kill

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 7.9

Yayım Tarihi: 2014

Tatsumi, köyünü açlıktan ve hastalıktan kurtarmanın bir yolunu bulmak için merkeze göç eden bir savaşçıdır. Merkeze geldiği ilk günlerde merkezdeki insanların pisliğini anlar ve merkezi bu pislikten kurtarmak için Night Raid isimli suikastçi ekibine katılır.

Full Metal Alchemist

aksiyon animeleri

IMDB Puanı : 5.8

Yayım Tarihi: 2017

 Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al’ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

Aksiyon animeleri listemiz şimdilik bu kadar. Listemiz yeni yapımlar eklenerek güncellenecektir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.