1. Ana sayfa
  2. Diziler
  3. Dram türünde en iyi Netflix Dizileri

Dram türünde en iyi Netflix Dizileri

Dram türü dizi meraklıları için Netflix'te yer alan en iyi Dram dizilerini derledik.

«

Dram türünde en iyi Netflix dizileri makalemizde film ve dizi izleme platformu Netflix’de yer alan dram türünde en iyi dizileri sizler için bir araya getirdik.

Drama genelde üzücü, duygu yüklü hikayeler diye tanımlanabilir. Netflix drama dizileri bu konuda gayet tatminkar içerikler sunuyor.

Mindhunter

netflix drama dizileri

IMDB : 8.6

FBI’ın Elit Seri Suçlar Biriminden bir ajan, kötü şöhretli seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırırken profil çıkarma teknikleri geliştirir.FBI eski özel ajanı John E. Douglas’ın anılarını anlattığı “Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit” isimli kitabından uyarlanmıştır.

Alias Grace

netflix drama dizileri

IMDB : 7.9

“Alias Grace”, fakir bir genç kadın olan, İrlanda’dan Kanada’ya göç eden Grace Marks (Sarah Gadon) ve onun tek dayanağı James McDermott’un gerçek hikayesinden esinlenmiştir. 1843 yılında işvereni Thomas Kinnear ile kahyası Nancy Montgomery’in (Anna Paquin) vahşice işlenmiş cinayetinden suçlanarak mahkum edilmiştir. Grace ömür boyu hapis cezasına çarptırılmış, James ise idam edilmiştir. 1840’lı yıllarda Grace bu çifte cinayetten dolayı Kanada’nın en gizemli ve şöhretli kötü kadınlarından biri haline gelmiştir. Tartışmalı mahkumiyet yılları sonrası 30 yıl içeride yattıktan sonra hakkında beraat kararı çıkmıştır.

Ozark

netflix drama dizileri

IMDB : 8.4

Ozark dizisinde, Kırsal Missouri bölgesinde çekimleri yapılan dizide uyuşturucu, kara para aklama gibi konuların yer aldığı karanlık ve tehlikeli bir dünyayı izleyeceğiz. Meksikalı bir uyuşturucu lorduna borcunu ödemek zorunda olan Marty Bird (Bateman) eşi Wendy (Laura Linney) ile birlikte Missouri’de ki bir sayfiye evine taşınır ve olaylar şekillenmeye başlar.

The OA

netflix drama dizileri

IMDB : 7.7

The OA dizisinin konusu genç ve kör bir kadının yedi yıl boyunca ortadan kaybolması ve günün birinde gözleri görür bir halde geri dönmesi üzerine. Marling tarafından canlandırılan Prairie Johnson adlı yıllardır kayıp olan kör bir kızın etrafında geçiyor.

Peaky Blinders

netflix drama dizileri

IMDB : 8.8

Peaky Blinders, 1900’lerin ilk yarısında Birmingham’ın kanunsuz sokaklarında geçen gerçek bir gangster hikayesi. Başlıklarının ucuna jilet gizlemeleriyle ünlü Peaky Blinders çetesinin gerçek hikayesini ekrana taşıyan dizide, Cillian Murphy’nin canlandırdığı, acımasız patron Thomas Shelby’nin icraatlarını izliyoruz.

The Returned

netflix drama dizileri

IMDB : 7.1

“Les Revenants” isimli Fransız yapımı serinin Amerikan versiyonu olarak karşımıza çıkacak olan dizide, küçük bir kasabada ölü insanların yeniden ortaya çıkmasının ardından gelişen olayları konu edinmektedir.

Mad Men

netflix drama dizileri

IMDB : 8.6

1960’ların New York’unda geçen Mad Men, sizi herkesin bir şeyler sattığı ve hiçbir şeyin beklentiniz doğrultusunda gerçekleşmediği sürprizlerle dolu bir dünyaya, reklamcılığın güçlü ve görkemli ‘Altın Çağı’na götürüyor. Egonun hüküm sürdüğü bu dünyada esas oyuncular satış sanatındaki ustalıklarını sergilerken, bazen satışa çıkan kendi özel yaşantıları olacak.

Breaking Bad

netflix drama dizileri

IMDB : 9.5

Sıradan bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzanan özgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor.

The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıradışı hikayesini anlatıyor. Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico’da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür…

Better Call Saul

netflix drama dizileri

IMDB : 8.7

Spin Off tadında Breaking Bad tarzını seven izleyici kitlesine hitap etmektedir. Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Rhea Seehorn yer alırken, 2015 yılında vizyona girmiş ABD yapım dram, komedi ve suç türünde bir dizidir.

The West Wing

netflix drama dizileri

IMDB : 8.7

The West Wing 1999 yılından 2006 yılına kadar ABDde yayınlanmış, çeşitli ödüller almış ve aday olmuş politik bir dram televizyon dizisidir. Türkiyede Cine5, Business Channel ve TNT gibi kanallarda çeşitli sezonları yayınlanmıştır. 7 sezondan ibaret olan dizinin 154 bölümü ve iki özel bölümü mevcuttur.

Halt and Catch Fire

netflix drama dizileri

IMDB : 8.4

Bilgisayar çağı ve teknolojik yaşama bakış açısıyla dikkat çeken Halt and Catch Fire, vizyoner bir mühendisin başından geçenleri ele alıyor. 1983’lü yıllarda yaşanan bir bilgisayar devrimi, insan yaşamını tamamen değiştirecektir. Öyle ki devrim öncesindeki şirketler, yeni çağın başlamasıyla birlikte büyüyen şirketlere yem olacaktır. Dizinin başrolünde başarılı oyunca Lee Pace yer alırken, her bölümün 45 dakika sürdüğü bilinmektedir. Halt and Catch Fire yapımının şu anda 4. sezonu tamamlanmış bulunuyor. Dizi sezonlarının uzun süre beklemeden gelmesinin nedeni ise yapımın bir mini dizi niteliğinde olmasıdır. Kişisel bilgisayar devrimi ile birlikte, vizyoner bir mühendisin kendi bilgisayarını yaratma çabalarını izlerken, olayların gerilim dolu olması nedeniyle bir hayli heyecanlanacaksınız.

The Fall

netflix drama dizileri

IMDB : 8.2

Allan Cubbit’in (The Runaway, Murphy’s Law, Prime Suspect) senaryosunu kaleme aldığı The Fall, Belfast ve çevresinde cinayetler işleyen bir seri katil ve soruşturmadan sorumlu olan bir kadın dedektif şefi üzerine odaklanıyor.

Rectify

netflix drama dizileri

IMDB : 8.4

18 yaşındaki Daniel, 16 yaşındaki sevgilisi Hannah için tecavüz ve öldürme suçundan idama mahkum edilmiştir tam 19 yıl önce. Temyizlerle geçen onca yıldan sonra, ortaya çıkan yeni DNA kanıtları, hükmü geçersiz kılarak Daniel’ın beraatini sağlamıştır. Artık o özgür biridir. Bir liseli olarak ayrıldığı evine, mahallesine, Paulie, Georgia‘ya dönme vakti gelmiştir.

The Crown

netflix drama dizileri

IMDB : 8.7

The Last King Of Scotland, The Queen ve Frost / Nixon gibi filmlerin senaristi Peter Morgan’ın yaratıcısı olduğu  The Crown dizisinde 1947 yılında savaştan yeni çıkan İngiltere’de Buckingam Sarayı’nda yaşanan olaylar konu ediniliyor. Kraliçe Elizabeth’in tahta geçme sürecine odaklanan dizinin başrollerini genç yetenek Claire Foy ile “Doctor Who”dan hatırlayacağınız Matt Smith paylaşıyor.

II. Dünya Savaşı’nın yarattığı yıkımın ardından İngiltere siyasi karışıklık içindedir ve bu zorlu dönemde tahta bir kadın geçmektedir. II. Elizabeth’in tahta geçmesi ile yeni bir dönem başlayacaktır. Kraliçe II. Elizabeth’in tahttaki ilk yıllarının perde arkasının konu edildiği dizide, siyasi rekabetler, aşk ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olaylar anlatılıyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.