«

Efsane anime Bleach hastasıysanız ve onun yerini alabilecek Bleach benzeri 5 anime listemiz ile birlikteyiz.

Bleach ilk olarak Ağustos 2001’de Shueisha’nın Weekley Shounen Jump dergisinde yayınlanmaya başladı. Manganın ilk cildi Japonya’da 1,25 milyon kopya sattı ve bütün seri toplamda 36 milyondan fazla sattı. 2005’te shounen kategorisinde Shogakukan Manga Ödülü’nü aldı.

Naruto

Bleach Benzeri AnimelerJaponyadaki Konoha bölgesinde yaşayan insanlar Naruto isimli küçük bir çocuğun içinde kyubi(9 kuyruklu efsanevi tilki) olduğuna inanmışlar, uğursuzluk getireceğini düşünerek, onu hep dışlamışlardır. Naruto nun ise tek amacı kendini, konoha halkına kabul ettirebilmektir. Bu itilmişliğin arasında naruto ninja akademisine gitmeye karar verir ve macera başlar.

Bleach Benzeri Animeler

  • Bleach Benzeri 5 Anime 1

    Naruto Benzeri 7 Anime

Dragon Ball

Bleach Benzeri Animeler

İlk olarak 1986 yılında yayınlanmaya başlayan Dragon Ball 153 bölüm sürmüştür. Bu seride hikayemiz Goku adında 12 yaşında bir çocuğun dövüş sanatları öğrenerek ve daha güçlü bir hale gelmeye çalışarak arkadaşlarıyla birlikte ejderha toplarını aramasını konu edinir. Ejderha topları içerisinde 1’den 7’ye kadar sayılarda yıldız bulunduran 7 adet bir toptur. Hepsi bir araya geldiğinde Shen Long çağırılarak istenilen bir dileği yerine getirebilir. Genel olarak eğlence ve komik olan bu seride çok fazla hayati nokta yoktur. Her bölümde farklı bir macera içermektedir. İlerleyen bölümlerinde, Goku’nun Piccolo Daimao ile olan mücadelesi ön plana çıkar.
Bleach Benzeri Animeler

Busô renkin

Bleach Benzeri AnimelerMutou Kazuki, bir gece, tanımadığı bir kızı, tuhaf bir canavardan kurtarmak istediğinde tüm hayatını tamamen değiştirir. Aslında bu kız; Tsumura Tokiko adında tüm “homunculus”ları yok etmeye yemin etmiş bir savaşçıdır ve o gece kendisini yem olarak kullanmıştır. Ancak bunu bilmeyen Mutou, Tokiko’yu kurtarmak isterken kendisini kurban etmiş ve ölmüştür. Mutou’nun hiç tanımadığı biri için hayatını feda etmesinden etkilenen Tokiko, Mutou”ya bir “kakugane” vererek ona yeni bir yaşam sunar. Uyandığında her şeyin kötü bir kâbus olduğunu sanan Mutou’nun gerçeği öğrenmesi uzun sürmeyecektir. Tokiko’nun tüm direnmelerine karşın Mutou artık bir Alchemy savaşçısıdır.

Bleach Benzeri Animeler

Soul Eater

Bleach Benzeri Animeler

Soul Eater 2008-2009 yılları arasında yayınlanan yani birbakıma yeni bir anime olarak sayılsada oldukça meşhur bir seri olmuştur.Animenin adını da oluşturan karakter Soul Eater’in deyimiyle “cool” bir animedir.

Shinigami (Ölüm Tanrısı) silah teknisyenleri yetiştiren bir okulda geçen hikâye, eşlerinden biri silah teknisyeni diğeri de Shinigami’den oluşan 3 farklı grubun aksiyon ve komedi dolu maceralarını anlatıyor. 99 Kishin ruhu ve 1 cadının ruhunu toplayabilen teknisyenin silahı “Death Scythe”ye dönüşerek çok güçlü bir silah haline gelecektir ancak bu ruhları toplamak sanıldığı kadar kolay değildir. Bu sırada karşılarına çıkan düşmanlar da işlerini kesinlikle kolaylaştırmayacaktır.

Bleach Benzeri Animeler

Yuu Yuu Hakusho

Bleach Benzeri Animeler Alkolik annesi ile yaşayan 14 yaşındaki Yusuke Urameshi, okulun serserisidir. Herkesle kavga etmekte, okul müdürü dışında tüm öğretmenleri ondan nefret etmektedir. Tek arkadaşı Keiko Yukimura’dır. Civardakı tüm çeteler Yusuke’ye saldırmaktadır. Özellikle de Kazuma Kuwabara, sürekli Yuusuke’nin karşısına çıkmakta ama bir türlü kavgadan galip çıkamamaktadır.

Bleach Benzeri Animeler

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Bir Cevap Yaz

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapın.