1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Bilim Kurgu türünde en iyi Netflix Dizileri

Bilim Kurgu türünde en iyi Netflix Dizileri

En iyi Netflix Dizileri

Bilim kurgu türü yapımlara merakluysanız bu makalemizde bilim kurgu türünde en iyi Netflix dizileri listesini bulabilirsiniz.

Yabancı dizi izlemek isteyenler için bilim kurgu iyi bir başlangıç olabilir.  Bilim kurgu dizileri izlemek; dünyanın sıradan gerçekliğinden bir an için olsun kopmak ve kendini düşler dünyasına bırakmak demektir.

Black Mirror gibi son derece başarılı örneklerini izlediğimiz bilim kurgu türü, ekrandaki ağırlığını artırmaya devam ediyor.

Bilim kurgu prodüksiyonlarına meraklı olan ve izleyecek kaliteli bilim kurgu konulu dizi arayanlar için Netflix’te izleyebileceğiniz, konularıyla sizi kendine bağlayacak birbirinden ilginç en iyi bilim kurgu dizilerini derledik.

Black Mirror

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.9

Oyuncular : Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson

Bilim Kurgu türünde en iyi Netflix Dizileri listemizin en başına Black Mirror’u koyduk. Netflix’in en çok sevilen yapımlarından ve ilk olarak 2011 yılının Aralık ayında hayatımıza giren Black Mirror, 6 yıldır hayatımızda.

Black Mirror, Charlie Brooker tarafından hazırlanan ve modern toplumun, özellikle de yeni teknolojilerin beklenmedik sonuçlarına ilişkin olarak, karanlık ve hicivsel temalar etrafında yoğunlaşan hikâyelere sahip İngiliz televizyon dizisidir.Her sezonunda ve her bölümünde farklı konu işleyen dizi ayrıca her sezonunda bambaşka bir yapım haline gelmekte, farklı oyuncular, farklı yönetmenler ve farklı senaristler.

Hikâyeler genellikle alternatif bir evren veya yakın gelecekte geçer. Black Mirror ilk olarak 2011 yılında İngiliz kanalı Kanal 4’te yayınlandı. Üç bölümden oluşan ilk sezonuyla oldukça çarpıcı konuları izleyiciyle buluşturarak dünya çapında bir ün yakaladı.

Altered Carbon

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.2

Oyuncular: Joel Kinnaman, James Purefoy, Martha Higareda

Netflix bilim kurgu dizileri arasında yer alan Altered Carbon, fantezi ve bilim kurgu romanları ile bilinen İngiliz yazar Richard K. Morgan’ın 2002 yılında yayınlanmış aynı isimli romanından uyarlanmıştır. 25. yüzyılda geçecek hikaye eğer insan zihni dijitalleştirilse ve ruhlar bir bedenden diğerine transfer edilebilse neler olacağını konu ediniyor. Eskiden yıldızlar arası bir savaşçı olan Takeshi Kovacs 500 yıl boyunca hapis edilir ve istemediği bir geleceğe indirilir. Ölümün modasının geçtiği bu dünyada eğer bir cinayetin gizemini çözebilirse, ona yeni bir yaşam şansı sunulacaktır.

The Innocents

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 6.3

Oyuncular: Sorcha Groundsell, Percelle Ascott, Guy Pearce

The Innocents; Harry ve June, ergenlik çağında olan iki gençtir. Ailelerinin baskısından bunalan ikili çareyi evden kaçmakta bulur. Büyük umutlarla çıktıkları yolculuk bekledikleri gibi gitmez. Yaşadıkları sıradışı olaylar kendilerinde bilmedikleri güçleri keşfetmelerine neden olur. Ancak ailelerinin kendilerinden sakladıkları sırları öğrendiklerinde, ikilinin birbirine olan aşkını kırılma noktasına getirir. Harry ve June, sahip oldukları güçler sayesinde kendilerini ayırmaya çalışanların amaçlarını ortaya çıkarır. –

Lost in Space

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 7.2

Oyuncular: Molly Parker, Toby Stephens, Maxwell Jenkins

Dizi günümüzden 30 yıl sonraki bir gelecek tasvirinde şekilleniyor. Uzayda kolonileşme döneminin başladığı macerada daha iyi bir gezegende yeni bir hayatın kapılarını aralamak için seçilmiş aileler arasındaki Robinson ailesi Dünya’yı geride bırakır. Yeni hayatlarına ve evlerine doğru yola çıkan kolonicilerin planları ise beklenmedik bir şekilde değişir. Zira aile takip ettiği rotadan çıkar.

Dark

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.6

Oyuncular: Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel

Dünyanın gözü iki küçük çocuğun kaybolduğu, bir Alman kasabası olan Winden’dadır… Çocukların kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır.

Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan dizide, izleyici gizemli bir şekilde aynı kasabada 1986 yılında yaşanan olaylara sürükleniyor.

The 100

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı7.8

Oyuncular: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos

The 100, Kass Morgan’ın yakında çıkacak olan aynı adlı kitap serisinden uyarlanan bir kıyamet sonrası draması.

97 yıl önce nükleer Armageddon, Dünya’nın büyük bir kısmını yok etmiş, birçok medeniyeti çökertmiştir. Hayatta kalan 12 farklı ulustan, toplam 400 kişi ise dünyayı terk etmiştir. Yıllar içinde uzayda kaldıkları bu yerde 3 nesil yetişmiştir ve insan sayısı 4000′e ulaşmıştır. Bu gruplarda ölüm cezası ve nüfus kontrolü gibi sert uygulamalarla kurulan bir düzen vardır.

The Rain

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı6.3

Oyuncular: Alba August, Lucas Lynggaard Tønnesen, Mikkel Boe Følsgaard

Bildiğimiz dünyanın sonu gelmiştir. Yağmurla gelen ve İskandinavya nüfusunun çoğunu yok eden ölümcül bir virüsten altı yıl sonra, iki Danimarkalı kardeş güvenli bir yer bulmak için bir yolculuğa çıkarlar. Kendileri gibi hayatta kalan diğer gençlere katılarak, İskandinavya’nın geri kalanında bir hayat belirtisi aramak üzere tehlikeli bir yolculuğa başlarlar.

Arrow

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı : 7.7

Oyuncular : Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey

Zengin iş adamı uçakla seyahati sırasında öldüğü sanılan bir kaza haberiyle tüm medyada bildirirlir. Fakat zengin iş adamı Oliver Queen uçağının düştüğü adada uzun süre yaşam mücadelesi vermiştir. Tam 5 yıl boyunca kimsesiz ve yapayalnız adada hayatını devam ettiren Oliver döndüğünde oldukça azimli ve hırslı bir adama dönüşmüştür. Geçmişte bir çok günah işleyen Oliver Queen tanrıya olan borcunu ve insanlığa olan fedakarlığı ortaya koyup kendisine Arrow karakterini yaratacaktır.

Sense8

En iyi Netflix Dizileri

IMDB Puanı: 8.4

Oyuncular : Doona Bae, Jamie Clayton, Tina Desai

Aml Ameen, Doona Bae, Jamie Clayton gibi oyuncuların rol aldığı Dram, Fantastik, Bilimkurgu türündeki Sense8 dizisi Netflix’in en iyi dizileri arasındadır. Dünyanın farklı bölgelerinde telepati kullanarak birbirleri ile iletişime geçmektedir. Bu insanların amaçları hayatta kalabilmektir.

Bu yazımızda bilim kurgu türünde en iyi Netflix dizilerini yayınladık.

Yorum Yap

Yorum Yap