1. Ana Sayfa
  2. Diziler
  3. Aşkı Anlatan en iyi 10 Kore Dizisi

Aşkı Anlatan en iyi 10 Kore Dizisi

Kore Aşk Dizileri

Romantizm denince kore dizileri bu alanda 1 numara. Bizde bu yazımızda romantizmin doruklarında aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi listesi sunacağız.

Aşkı Anlatan en iyi 10 Kore Dizisi

Aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi listemiz IMDB puanına göre sıralanmıştır.

Byeol-e-seo on geu-dae / My Love From The Star

Kore Aşk Dizileri

IMDB : 8.4

Yapım Yılı : 2013

Oyuncular : Ji-hyun Jun, Soo-Hyun Kim, Hae-Jin Park

Aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi listemizde ilk olarak tanıtacağımız dizi romantik kore dizisi olanByeol-e-seo on geu-dae

Do Min Joon yaklaşık 400 yıl önce yani Joseon döneminde dünyaya inmiş bir uzaylıdır. Mükemmele yakın bir görünümü vardır ve ayrıca işitme ve hız konusunda yeteneklidir. İnsanları ve insanlığı küçümseyen Do Min Joon, modern zaman aktrisi Cheon Song Yi’ye aşık olur.

Neodo Inganini / I’m Not A Robot

Kore Aşk Dizileri

IMDB :8.3

Yapım Yılı :2018

Oyuncular :Seung-Yeon Gong, Hye-eun Kim, Sung-ryung Kim

Nam Shin (Seo Kang-Joon) büyük bir şirketi işleten bir ailenin oğludur. Beklenmedik bir kazadan sonra komaya girer. Bu arada annesi Oh Ro-Ra (Kim Sung-Ryoung), beyin bilimi ve yapay zeka konusunda bir uzmandır ve oğlu Nam Shin gibi görünen ve ismi Nam Shin III olan bir android yaratır. Android, Nam Shin gibi davranır ve So-Bong onun koruması olur (Kong Seung-Yeon).

Eung-dab-ha-ra 1997 / Reply 1997

Kore Aşk Dizileri

IMDB :8.3

Yapım Yılı :2012

Oyuncular :Sun Ah, Ji-won Eun, Hoya

Aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi listemizde yer verdiğimiz Reply 1997 dizisi Busan’da yaşayan 6 gencin hikayesinin anlatıldığı bir gençlik dizisi.

90’ların en popüler gençlik gruplarından H.O.T. aşırı hayran ve bir gün onun solistiyle evleneceğini düşleyen Sung Shi-won, Shi-won’nun bütün çocukluğunu beraber geçirdiği ve sonradan ona aşık olan çocukluk arkadaşı Yoon Yoo-jea, Yoon-jea’nın en iyi arkadaşları Kang Joo-hee ve Bang Sung-jea , Shi-won’nun en iyi arkadaşı Mo Yoo-jung ve son olarak da babası asker olduğu için Seoul’den Busan’a transfer olan sporda becerikli ama kızlarla iletişimde zayıf Do Hak-chan’nın 1997 yılından başlayan komik hikayeleri…Hikayede geçen olaylar kahramanların lisede okudukları 1997 yılı ile yıllar sonra arkadaşları ile toplandıkları 2012 yılındaki mezunlar günün arasında gidip gelmekte. Hikaye bu altı arkadaştan bir çiftin evleneceklerini ilan etmesi ile başlıyor.

Pooreun Badaui Junsul / Legend of the Blue Sea

Kore Aşk Dizileri

IMDB :8.2

Yapım Yılı :2016

Oyuncular : Ji-hyun Jun, Min-Ho Lee, Shin Won Ho

Aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi listemize dahil ettiğimiz Pooreun Badaui Junsul, Kore’nin ilk tarihi hikaye kitabındaki denizkızı hikayesinden alınan motiflerin mevcut olduğu bir fantastik-romantik dizidir. Joseon dönemindeki bu kitapta, gerçek bir karakter olan Kim Dam Nyeong’un balıkçıların yakaladığı deniz kızlarını ve adamlarını tekrar denize salması anlatılmaktadır.

Kkotboda namja / Boys Over Flowers

Kore Aşk Dizileri

IMDB :8.1

Yapım Yılı :2009

Oyuncular :Hye-Sun Ku, Min-Ho Lee, Hyun-joong Kim

Shinwa Lisesi, Kore’nin en zengin grubu Shinwa’ya ait, sadece özel ailelerin ve çok zenginlerin çocuklarının alındığı bir okuldur. Okulun en prestijli ailelerinden ve çocukluklarından beri arkadaş olan dört öğrencinin kurduğu F4 isimli bir grup vardır. Hepsi çok yakışıklı olduğu için tüm okul kızları tarafından çığlık çığlığa karşılanırlar. Aynı zamanda canları istediğinde istediği kişilere kötülük edip, kafayı taktıklarına kırmızı bir kart bırakacak tüm okulun eziyet etmesine müsaade ederler.

O Ma-i Bi-neo-seu / She Was Pretty

Kore Aşk Dizileri

IMDB :7.9

Yapım Yılı :2015

Oyuncular :Ji-seob So, Min-a Shin, Sung Hoon

Aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi listemizde bulunan bu romantik kore dizisi, çocukluk zamanından kalma bazı psikolojik yararlardan dolayı zor zamanlar geçiren inanılmaz derecede mükemmel kişisel antrenör Kim Young-Ho (So Ji-Sub) ve aşırı kiloları ile başı dertte olan ilk aşkını bir takıntı haline getirmiş Kang Joo-Eun (Shin Min-A) arasındaki gelişen romantik ilişkiyi anlatmaktadır.

Sa-rang-ha-neun eun-dong-ah / My Love Eun Dong

Kore Aşk Dizileri

IMDB :7.6

Yapım Yılı :2015

Oyuncular :Sa-rang Kim, Jin-mo Ju, Sung-Hyun Baek

Ji Eun-Ho (Joo Jin-Mo) çok popüler bir aktördür ve son 20 yıldır hep aynı kadını Seo Jung-Eun (Kim Sa-Rang) sevmektedir.

Discovery of Love

Kore Aşk Dizileri

IMDB :7.3

Yapım Yılı :2014

Oyuncular :Yu-mi Jung, Eric Moon, Jun Sung

Lee Room (Jeong Yoo-mi) sevgilisini deli gibi seven biridir, fakat eski sevgilisi Kang Tae-Ha (Eric Moon ) yeni sevgilisi hakkında büyük hata ettiğini görür ve ona karşı çıkar. Romantik komedi türündeki bu dizi gerçek aşkı arayan ve tam onu bulduğuna inandığı anda, eski erkek arkadaşı ile karşı karşıya kalan bir kadının hikayesidir.

Mischievous Kiss

Kore Aşk Dizileri

IMDB :7.2

Yapım Yılı :2010

Oyuncular : So-Min Jung, Hyun-joong Kim, Tae-Sung Lee

Playful Kiss , Baek Sueng-jo adında ki popüler ve dahi çocuk ve pek akıllı olmayan ama her daim gülmeyi bilen bir kız olan Oh Hani hakkındadır. Deprem kızın evini yerle bir eder ve bu yüzden babasıyle oğlanın evine taşınırlar. Kız, aşkına karşılık alamasa da oğlanı her zaman kalbinde taşır. Yavaş yavaş yakınlaşmaya başlarlar.

I Need Romance

Kore Aşk Dizileri

IMDB :7.0

Yapım Yılı :2011

Oyuncular :Jeong-hoon Kim, Yeo-jin Choi, Tae-hee Heo

Kore aşk dizilerine yer verdiğimiz bu yazımızda sizlere tanıtacağımız son yapım olan I Need Romance, 30’lu yaşlarda insanların evlilik, romantizm, kariyer ve aile hayatını konu almaktadır.

Aşkı anlatan en iyi 10 Kore dizisi yazımzı burada sona erdi Dilerseniz tüm bölümleri yayınlarak final yapmış kore dizilerini listelediğimiz tamamlanmış en iyi 20 kore dizisi yazımızada bakabilirsiniz.

Önerilen Yazı

Tamamlanmış en iyi 20 Kore Dizisi

Yorum Yap

Yorum Yap